Wydarzenia

RSS

"Wektor Arktyka, czyli miejsce, gdzie wszystkie drogi są otwarte" 01.11.2019 "Wektor Arktyka, czyli miejsce, gdzie wszystkie drogi są otwarte"

1-30 listopada, Galeria, RCNK 

Otwarcie wystawy ze zbiorów Światowego Muzeum Oceanu. Na wystawie zostaną zaprezentowane zdjęcia wykonane w różnych regionach Arktyki, które pozwolą przenieść się do krainy śniegu i lodu. Zdjęcia opowiedzą o ekologii i turystyce arktycznej, a niesamowity i delikatny świat koła podbiegunowego otworzy się w swoim nieskazitelnym pięknie. Wystawa opowiada jak rozwijają się szlaki transportowe i nauka w tym odległym i tajemniczym zakątku naszej planety. Prace prezentowane na ekspozycji wykonywane są w różnych okresach i na różnych obszarach Arktyki. 

Koncert "VIVA ROYAL!" 31.10.2019 Koncert "VIVA ROYAL!"

6 listopada, środa, godz. 17.00, Sala kinowo-koncertowa

Koncert fortepianowy uczestników I Międzynarodowego Festiwalu "VIVA ROYAL", poświęconego Międzynarodowemu Dniu Pianisty. Muzyka klasyczna i estradowo-jazzowa zabrzmi w wykonaniu solistów i zespołów małych form. W koncercie wezmą udział uczniowie Dziecięcych Szkół Muzycznych im. Szostakowicza i im. F. Chopina, laureatów wielu konkursów międzynarodowych i regionalnych.

Pokaz filmu: "Chłopak z naszego cmentarza" 31.10.2019 Pokaz filmu: "Chłopak z naszego cmentarza"

8 listopada, piątek, godz.18.00, Sala koncertowo-kinowa 

Klub Filmowy "Horyzont" zaprasza na pokaz filmu z polskimi napisami: dwudziestopięcioletni chłopak Kola z prowincji przyjeżdża do swojego wujka mieszkającego w Moskwie. Musi jak najszybciej spłacić dług, który ciągnie się za nim jeszcze z poprzedniego miejsca pracy, dlatego jest gotów pracować każdego dnia. Dokładniej, każdej nocy. Jako że wujek załatwia mu pracę nocnego stróża na... cmentarzu. Chłopak zaczyna swój pierwszy dyżur, jednak na to, co dzieje się na nekropolii po zmroku, raczej nie był gotowy. A przed nim jeszcze wiele nocy i Kola musi dokonać wyboru: rozprawić się z tajemniczymi gośćmi czy uciekać.

Wystawa fotografii Galiny Nabok "Echo" 30.10.2019 Wystawa fotografii Galiny Nabok "Echo"

15 listopada, piątek, godz.17.00, Galeria 

Galina Nabok jest fotografem, który nigdy nie przestaje poszukiwać, zadawać pytania o świecie i życiu i szukać odpowiedzi poprzez fotografię. Pejzaże miejskie, zjawiska naturalne i portrety zwykłych ludzi, ale to fotografia uliczna jest najważniejsza. Fotografia uliczna, według Galiny, jest pełna ruchu, architektury, światła, cienia i "opowiada" pewną historię. Uczestniczka wystaw indywidualnych i zbiorowych. Brała udział w międzynarodowych konkursach fotografii profesjonalnej i amatorskiej.

Pokaz filmu: „Krótkie spotkania” 30.10.2019 Pokaz filmu: „Krótkie spotkania”

15 listopada, piątek, godz.18.00, Sala kinowo-koncertowa

Klub Filmowy "Horyzont" zaprasza na pokaz filmu z polskimi napisami: Nadia, dziewczyna z prowincji, wraz z koleżanką jedzie do dużego miasta. Po drodze  dostaje pracę w kawiarni i poznaje Maksyma młodego geologa, człowieka wykształconego, zdolnego i posiadającego wszystkie cechy, które są niezbędne w takich sytuacjach. W mieście jednak zawsze czeka na niego ukochana kobieta. I to właśnie w jej domu zjawia się zakochana i szukająca Maksyma Nadia.  

Pokaz filmu: „Będę przy Tobie” 30.10.2019 Pokaz filmu: „Będę przy Tobie”

20 listopada, środa, godz.18.00, Sala kinowo-koncertowa

Klub Filmowy "Horyzont" zaprasza na pokaz filmu z polskimi napisami: Inna to młoda, odnosząca sukcesy kobieta ze świetnym poczuciem humoru. Pracuje jako kierownik restauracji, zasłużenie zyskując szacunek oraz sympatię kolegów i przełożonych. Ma też przy sobie najważniejszą osobę na świecie - sześcioletniego syna Mitię, którego wychowuje sama. Ich relacja jest pełna troski, zrozumienia i wsparcia. Jednak niespodziewanie lekarze rozpoznają u Inny nieuleczalną chorobę...

Koncert Olega Akkuratowa 30.10.2019 Koncert Olega Akkuratowa

22 listopada, piątek, godz.18.00, Sala kinowo-koncertowa 

Oleg Akkuratow urodził się niewidomy. Studiował w Moskiewskiej Państwowej Wyższej Szkole Muzyki Popularnej i Jazzu, w klasie Michaiła Okuna, potem rozpoczął naukę w Instytucie Muzyki, Moskiewskiego Uniwersytetu Kultury i Sztuki. Ukończył z wyróżnieniem Konserwatorium Państwowe w Rostowie i jest tam wykładowcą. Brał udział w koncercie z wybitną śpiewaczką operową Montserat Caballe. Jako członek Kwartetu Igora Butmana i Moskiewskiej Orkiestry Jazzowej występował na tournee po Łotwie, Izraelu, Holandii, Włoszech, Indiach, USA i Kanadzie. Wstęp wolny!

Koncert zespołu folklorystycznego „Rodnik” 30.10.2019 Koncert zespołu folklorystycznego „Rodnik”

29 listopada, piątek, godz.18.00, Sala kinowo-koncertowa 

Koncert zespołu folklorystycznego „Rodnik”

Stowarzyszenie Rosyjskich Rodaków „Rosyjski Dom” w Warszawie

"Digital knowledge transfer"/ "Pobierz wiedzę" 17.10.2019 "Digital knowledge transfer"/ "Pobierz wiedzę"

W listopadzie 2019 roku przy wsparciu Rossotrudnichestva zostanie zorganizowany konkurs umiejętności pedagogicznych "Digital knowledge transfer"/ "Pobierz wiedzę". Celem konkursu jest dzielenie się wiedzą i wspieranie nauczycieli rosyjskich szkół za granicą. Konkurs odbędzie się w Moskwie w dniach 18-22 listopada. Jako nagrody przygotowano stypendia pieniężne na studia w Rosji. (Uczestnikom etapu zostanie opłacona podróż i zakwaterowanie w Moskwie na okres trwania konkursu.) Rejestracja uczestników rozpocznie się od 22 października do 6 listopada 2019 r. na stronie internetowej http://knowledgeup.ru/ru/kabinet-uchastnika

VII Międzynarodowy Festiwal-Konkurs Młodych Pianistów "Świat i muzyka. Rosja i Polska" 30.09.2019 VII Międzynarodowy Festiwal-Konkurs Młodych Pianistów "Świat i muzyka. Rosja i Polska"

Informujemy o przeprowadzeniu VII Międzynarodowego Festiwalu Konkursu Młodych Pianistów "Świat i muzyka. Rosja i Polska", 21 - 23 maja 2020 roku. Zgłoszenia do udziału w festiwalu (wzór w załączeniu) powinny być przesłane do 1 kwietnia 2020 r. na adres: 185001 Respublika Kareliya, g. Petrozavodsk, Pervomayskiy pr., d. 4-A, «Detskaya muzyikalno-horovaya shkola»; lub e-mail: e-mail: mirimuzika@yandex.ru. Informacje szczegółowe i regulamin konkursu w tekście ogłoszenia.

“Moja Syberia”. Spotkanie z Romualdem Koperskim 25.09.2019 “Moja Syberia”. Spotkanie z Romualdem Koperskim

3 października, czwartek, godz.18.00, Sala kinowo-koncertowa

Romuald Koperski – podróżnik, przewodnik po Syberii, pionier wypraw samochodowych po rozległych terenach Syberii, pilot samolotowy, pisarz, dziennikarz reportażysta, fotograf, myśliwy, nurek oraz zawodowy muzyk pianista. Rekordzista Guinnessa. Autor książek: ("Pojedynek z Syberią", "Przez Syberię na gapę", „1001 Obrazów Syberii”, Syberia Zimowa Odyseja), wystaw fotograficznych i wielu publikacji poświęconych Syberii, którą wielokrotnie przemierzył na całej długości oraz szerokości geograficznej.

Pokaz filmu: "Córka" 25.09.2019 Pokaz filmu: "Córka"

4 października, piątek, godz.18.00, Sala kinowo-koncertowa

Klub Filmowy "Horyzont" zaprasza na pokaz filmu z polskimi napisami: Inna mieszka wraz z ojcem i młodszym bratem w prowincjonalnym miasteczku. Jej życie zmienia się, gdy w szkole pojawia się nowa dziewczyna – Masza. Między dziewczynami rodzi się przyjaźń. Niestety Masza staje się ofiarą seryjnego zabójcy, który grasuje w miasteczku, zabijając dziewczynki w wieku 13-15 lat. Na mszy żałobnej w cerkwi Inna poznaje syna popa – Ilję, którego siostra również zginęła.

"Ecobaltica" 05.09.2019 "Ecobaltica"
7-9 października XVI Międzynarodowe Forum Naukowo-Ekologiczne Państw Regionu Morza Bałtyckiego "Ecobaltica". Program: http://pol-gdn.rs.gov.ru/…/d…/file/12415/ECOBALTIKA-2019.pdf

Chemia i życie: jubileusz tablicy Mendelejewa 04.09.2019 Chemia i życie: jubileusz tablicy Mendelejewa

12 października, online: https://laba.media W Rosji i za granicą odbędzie się globalna akcja edukacyjno-oświatowa  "Mendeleev Lab" ("Chemiczne laboratorium"). Impreza odbędzie się w ramach Międzynarodowego Roku Układu Okresowego Pierwiastków Chemicznych, ogłoszonego przez ONZ i UNESCO. Tablica jest graficznym wyrazem okresowego układu, odkrytego przez rosyjskiego naukowca Dmitrija Mendelejewa w 1869 roku. Data zdarzenia nie została wybrane przypadkowo: 12 października jest dniem powstania pierwszego laboratorium chemicznego, które założył Michaił Łomonosow w Petersburskiej Akademii Nauk. W tym roku akcja "Mendeleev Lab" zgodnie z tradycją, odbędzie się w trybie offline – w wiodących uniwersytetach w Rosji i innych krajach, muzeach, ośrodkach kultury i na placach Rossotrudniczestwa za granicą. W tym roku "Laba" odbędzie się nie tylko po rosyjsku ale i po angielsku, francusku i hiszpańsku.

Waldemar Bajak: Koncert akustyczny leadera grupy Wowa band 03.09.2019 Waldemar Bajak: Koncert akustyczny leadera grupy Wowa band

11 października, piątek, godz.18.00, Sala kinowo-koncertowa

Piosenki Wysockiego, Sewernego, Okudżawy i kryminalny romans z Odessy: Waldemar Bajak, autor, artysta, muzyk, który wieku pięciu lat przekroczył próg Kaliskiego Towarzystwa Muzycznego, gdzie uczył się gry na keyboardzie. Potem były lata nauki w Kaliskiej Szkole Muzyki Estradowej Musik Store, pierwsze miejsce na Festiwalu Muzyki Elektronicznej w Łodzi w 2002 roku. Potem trzy lata poznawania tajemnic muzyki klasycznej i pierwsze autorskie piosenki w ...gatunku rosyjskiego szansonu – pod wpływem pieśni Sewernego, Wysockiego, Tokariewa, Sukacziowa i Okudżawy. 

Pokaz filmu: "Białe Rosy" 02.09.2019 Pokaz filmu: "Białe Rosy"

18 października, piątek, godz.18.00, Sala kinowo-koncertowa

Klub Filmowy "Horyzont" zaprasza na pokaz filmu z polskimi napisami: W białoruskiej wsi Białe Rosy mieszka weteran pracy i trzech wojen, zasłużony i szanowany człowiek Fiodor Hodas. Od dawna jest wdowcem. Wydorośleli jego trzej synowie, ale ojciec martwi się o każdego z nich. Starszy Andriej — człowiek rzeczowy, ale zbyt roztropny. Młodszy Wasilij — wesołek i żartowniś — może stracić rodzinę przez byłego kawalera swojej żony. Średni Sasza wyjechał na Wyspy Kurylskie i od 15 lat nie był w domu. 

Seminarium dla nauczycieli-rusycystów 01.09.2019 Seminarium dla nauczycieli-rusycystów

19 października, sobota, godz.10.00, Sala kinowo-koncertowa 

Seminarium naukowo-metodycznedla polskich nauczycieli-rusycystów z udziałem specjalistów z Państwowego Uniwersytetu w Piatigorsku

Współczesna komedia o miłości „Mężczyzna na godzinę” 31.08.2019 Współczesna komedia o miłości „Mężczyzna na godzinę”

23 października, środa, godz.18.00, Sala kinowo-koncertowa

Jaka normalna kobieta zacznie zaczepiać na ulicy obcego mężczyznę z prośbą o pomoc? A co powiecie na to, że za parę godzin ten mężczyzna, początkowo próbujący spławić natrętną kobietę, będzie wyznawał jej miłość!

W spektaklu udział biorą: MIKOŁAJ ZACHAROW Zasłużony Artysta Rosji, SWIETŁANA ZACHAROWA, WŁADIMIR LIPILIN, Dźwięk: WŁADYSŁAW GOLENSZYN, Pomoc reżysera: KSENIA LIPILINA


100 minut animacji VOL. 8 VIII Przegląd filmów animowanych 30.08.2019 100 minut animacji VOL. 8 VIII Przegląd filmów animowanych

25 października, piątek, godz.18.00, Sala kinowo-koncertowa

Klub Filmowy "Horyzont" zaprasza na pokazy filmowe: Z okazji Międzynarodowego Dnia Animacji już po raz ósmy zapraszamy na 100 MINUT ANIMACJI. W programie filmy animowane z ostatnich lat, prezentowane i nagrodzone na wielu rosyjskich i międzynarodowych festiwalach. 

Pedagogika cyfrowa: bezpłatne szkolenie online dla nauczycieli i pracowników rosyjskich szkół za granicą 29.08.2019 Pedagogika cyfrowa: bezpłatne szkolenie online dla nauczycieli i pracowników rosyjskich szkół za granicą

W ciągu ostatniego roku słowo "cyfryzacja" mocno zakorzeniło się pedagogice. Nauczyciel musi nauczyć się, jak szybko zmienić podejście do nauki, uwzględniając cyfrowe możliwości szkoły lub otwartego dostępu do zasobów edukacyjnych, wykorzystując prawidłowo dane z różnych źródeł informacji. W celu poprawy sprawności cyfrowych nauczycieli i pracowników rosyjskich szkół za granicą, eksperci rosyjskiego Uniwersytetu Przyjaźni Narodów na prośbę Rossotrudnichestva opracowali bezpłatny kurs online "Pedagogika cyfrowa". 


Новости 341 - 360 из 540
Начало | Пред. | 16 17 18 19 20 | След. | Конец