Wydarzenia

RSS

#LekcjePamięci z Rolandem Dubowskim 13.05.2023 #LekcjePamięci z Rolandem Dubowskim
Jednym z nich był największy radziecki i polski  dowódca II wojny światowej, dwukrotny bohater Związku Radzieckiego, Kawaler Orderu Zwycięstwa i jedyny w historii ZSRR marszałek dwóch krajów: Marszałek Związku Radzieckiego i Marszałek Polski - Konstantin Rokossowski.

78. rocznica Zwycięstwa 09.05.2023 78. rocznica Zwycięstwa
9 maja na Cmentarzu Żołnierzy Radzieckich w Gdańsku odbyła się tradycyjna uroczystość poświęcona 78. rocznicy zwycięstwa narodu radzieckiego w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej.

Składanie kwiatów na Cmentarzu Żołnierzy Armii Radzieckiej w Braniewie 29.04.2023 Składanie kwiatów na Cmentarzu Żołnierzy Armii Radzieckiej w Braniewie
29 kwietnia 2023 r., na Cmentarzu Żołnierzy Armii Radzieckiej w Braniewie uczcili zbliżającą się 78 Rocznicę Dnia Zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami. Jest to największy cmentarz żołnierzy radzieckich w Europie, z ponad 31 tys. pochówków.

Dzień Kosmonautyki w Rosyjskim Dom w Gdańsku 13.04.2023 Dzień Kosmonautyki w Rosyjskim Dom w Gdańsku
W ramach Tygodnia Kosmosu Rosyjski Dom w Gdańsku odwiedzili uczniowie liceum, którzy wzięli udział w Quizie Kosmicznym, dowiedzieli się wielu ciekawostek dotyczących badania Wszechświata i najbliższych sąsiadów Ziemi, poznali warunki życia na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet 14.03.2023 Spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet
8 marca rodacy i przyjaciele Rosyjskiego Domu spotkali się, aby pogratulować pięknej połowie Międzynarodowego Dnia Kobiet.

Elżbieta Proniakina. Kolejny kraj północny: dlaczego i czym Arktyka jest tak ważna dla Rosji? 28.02.2023 Elżbieta Proniakina. Kolejny kraj północny: dlaczego i czym Arktyka jest tak ważna dla Rosji?
Z okazji Dnia Arktyki obchodzonego w Rosji 28 lutego, Elżbieta Proniakina opowiedziała o projektach rozwojowych realizowanych przez Rosję w tym regionie, istniejących już obecnie możliwościach turystycznych.

Zimowe zawody pływackie 19.02.2023 Zimowe zawody pływackie

#LekcjePamięci z Marcinem Mikołajkiem 18.02.2023 #LekcjePamięci z Marcinem Mikołajkiem
Przedstawiamy Państwu nową rubrykę #LekcjePamięci z Marcinem Mikołajkiem!

ZAPRASZAMY NA NOWY SEMESTR KURSÓW JĘZYKA ROSYJSKIEGO! 17.01.2023 ZAPRASZAMY NA NOWY SEMESTR KURSÓW JĘZYKA ROSYJSKIEGO!
Wszystkie poziomy zaawansowania. Dla dorosłych i dzieci. Liczba osób w grupie 4-6.

Noworoczny poranek dla dzieci. 14.01.2023 Noworoczny poranek dla dzieci.
Z okazji świąt noworocznych w Rosyjskim Domu odbyły się poranki dla dzieci.

Przedświąteczne spotkanie w Rosyjskim domu w Gdańsku 28.12.2022 Przedświąteczne spotkanie w Rosyjskim domu w Gdańsku
W Rosyjskim domu w Gdańsku w ramach działalności klubu "Witamy" odbyło się przedświąteczne spotkanie.

Bezplatna edukacja w Rosji! 24.12.2022 Bezplatna edukacja w Rosji!
Rozpoczyna się przyjmowanie dokumentów do programu bezplatnej edukacji w Rosji!
Kandydaci mogą zarejestrować się wyłącznie na stronie https://education-in-russia.com.

Zajęcia przedświąteczne 23.12.2022 Zajęcia przedświąteczne
W grupach dziecięcych na kursach języka rosyjskiego w Gdańsku odbyły się zajęcia przedświąteczne. Dzieci opowiedzieli o rodzinnych tradycjach świętowania Bożego Narodzenia i Nowego Roku i, zgodnie z polskim zwyczajem, podzielili się ze sobą opłatkiem, który jest symbolem miłości, braterstwa i pojednania.

Wieczór twórczy i spotkanie klubu muzycznego 21.12.2022 Wieczór twórczy i spotkanie klubu muzycznego
W przeddzień Nowego Roku w Rosyjskim Domu w Gdańsku odbył się wieczór twórczy i spotkanie klubu muzycznego.

Wieczór muzyczno-poetycki z okazji Dnia Jedności Narodowej 10.11.2022 Wieczór muzyczno-poetycki z okazji Dnia Jedności Narodowej
W ramach akcji "Z Rosji z ciepłem" Rosyjski Dom w Gdańsku zorganizował wieczór muzyczno-poetycki z okazji Dnia Jedności Narodowej.

"Wzniosłem sobie pomnik..." 07.11.2022 "Wzniosłem sobie pomnik..."
Wyjątkowa wystawa internetowa "Wzniosłem sobie pomnik..." upamięta 350. rocznicę urodzin wybitnego rosyjskiego cara-reformatora Piotra Wielkiego.

Kursy języka rosyjskiego: DOROŚLI I DZIECI 07.11.2022 Kursy języka rosyjskiego: DOROŚLI I DZIECI
Zapraszamy do udziału w kursach języka rosyjskiego!

Wszystkie poziomy zaawansowania. Liczba osób w grupie 6-10. Oferujemy: współczesne metody prowadzenia zajęć, korzystanie z audio i wideo-materiałów, programy autorskie, intensywną i ciekawą naukę, doświadczoną kadrę lektorów, bezpłatne konsultacje.

Informacje i zapisy pod numerem telefonu 48 505 833 708.

Polskie miłośnicy zimowego pływania otworzyli sezon w obwodzie kaliningradzkim 01.11.2022 Polskie miłośnicy zimowego pływania otworzyli sezon w obwodzie kaliningradzkim
29 października nad Jeziorem Szenfliez w Obwodzie kaliningradzkim miłośnicy zimowego pływania otworzyli sezon.  Odbył się tam 7. Międzynarodowy Festiwal Hartowania. W tym roku w zanurzeniu i sztafetach wzięły udział „morsy” z Rosji, Polski, a także Białorusi, a nawet Francji.  

Spotkanie z Rosją 01.11.2022 Spotkanie z Rosją
W Obwodzie Archangielskim z transmisją online w całej Rosji i za granicą w ramach międzynarodowego projektu medialnego "Spotkanie z Rosją" od 1 do 5 listopada odbędzie się II Międzynarodowy Festiwal Filmowy „Terytorium jedności narodowej”, zbiegający się z Dniem Jedności Narodowej i poświęcony Roku Dziedzictwa Kulturowego Narodów Rosji, 350-leciu Piotra I.

Edukacja w Federacji Rosyjskiej 03.10.2022 Edukacja w Federacji Rosyjskiej
Wkrótce rozpocznie się kampania rekrutacyjna do programu edukacji w Federacji Rosyjskiej mająca na celu wybór cudzoziemców, osób bez obywatelstwa, w tym rodaków mieszkających za granicą, ze środków budżetu Federacji Rosyjskiej w ramach kwoty ustalonej przez Rząd Federacji Rosyjskiej na rok szkolny 2023-2024.


Новости 1 - 20 из 499
Начало | Пред. | 1 2 3 4 5 | След. | Конец