Wydarzenia

RSS

Edukacja w Rosji 26.01.2018 Edukacja w Rosji
Szanowni Państwo! Na stronie russia.study otwarty został formularz rejestracyjny dla obywateli zagranicznych i osób bez obywatelstwa, a także rodaków żyjących za granicą, chcących podjąć naukę w rosyjskich organizacjach edukacyjnych wg funduszy wydzielonych przez Prezydenta Federacji Rosyjskiej (nauka bezpłatna). 
Zgłoszenia przyjmowane są do 10 marca 2018 r.

Państwowy Uniwersytet Psychologiczno-Pedagogiczny w Moskwie (MGPPU) ogłasza nabór na studia 25.01.2018 Państwowy Uniwersytet Psychologiczno-Pedagogiczny w Moskwie (MGPPU) ogłasza nabór na studia
Państwowy Uniwersytet Psychologiczno-Pedagogiczny w Moskwie (MGPPU), jeden z liderów w dziedzinie kształcenia psychologicznego w Rosji, ogłasza nabór na studia licencjackie, magisterskie, doktoranckie i specjalistyczne na następujących kierunkach: psychologia, edukacja psychologiczno-pedagogiczna, organizacja pracy z młodzieżą, praca socjalna, lingwistyka, informatyka stosowana, programowanie i administracja sieci informatycznej, edukacja specjalna.

„Romeo i Julia” na ekranach kin 18.01.2018 „Romeo i Julia” na ekranach kin
21 stycznia 16:00 
WWW.NAZYWOWKINACH.PL
Swoją inscenizację „Romea i Julii” Aleksiej Ratmański zrealizował najpierw w 2011 roku w Toronto z National Ballet of Canada. Teraz przystosował ją dla moskiewskiego zespołu.
W ujęciu Ratmańskiego sztuka Szekspira to przede wszystkim opowieść o wielkiej miłości i parze najsłynniejszych kochanków, którą w warstwie muzycznej genialnie oddał Siergiej Prokofiew.

Kostiumy z epoki pięknie prezentują się na tle scenografii inspirowanej malarstwem włoskich mistrzów początku doby Odrodzenia. 

Otwarcie wystawy rosyjskich malarzy Aleksandra Kabanowa i Inny Baryczewej 18.01.2018 Otwarcie wystawy rosyjskich malarzy Aleksandra Kabanowa i Inny Baryczewej
31 stycznia 18:00 Sala wystawowa 
Wystawa przedstawia prace wykonane trzema różnymi technikami: gobelin (tkanie ręcznie), gorąca emalia (metal pokryty cienką warstwą emalii, utwardzanej w temperaturze 850°C), malarstwo tradycyjne (płótno, olej, akryl).

Moskiewski Państwowy Uniwersytet Psychologiczno-Pedagogiczny ogłasza nabór na uczestnictwo w VIII Międzynarodowym Letnim Uniwersytecie ISCAR 15.01.2018 Moskiewski Państwowy Uniwersytet Psychologiczno-Pedagogiczny ogłasza nabór na uczestnictwo w VIII Międzynarodowym Letnim Uniwersytecie ISCAR
Psychologia kulturowo-historyczna: perspektywy badań interdyscyplinarnych i praktyk socjalnych (2-7 lipca 2018 r.). Udział w Letnim Uniwersytecie ISCAR mogą wziąć doktoranci, naukowcy, pedagodzy, nauczyciele, psychologowie z różnych krajów, którzy są zainteresowani psychologiczno-pedagogicznymi badaniami rozwoju i edukacji dzieci.

Szkoła Letnia w Archangielsku 14.01.2018 Szkoła Letnia w Archangielsku
Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w Międzynarodowej Letniej Szkole Języka i Kultury Rosyjskiej. Na Uniwersytecie Szkoła Letnia odbędzie się już XX raz. Północny Federalny Uniwersytet im. M. Łomonosowa w Archangielsku czeka na każdego!Szkoła dedykowana wszystkim zainteresowanym nauką języka rosyjskiego zarówno od podstaw, jak i  osobom chcącymdoskonalić język rosyjski na wyższych poziomach zaawansowania. Dwa tygodnie intensywnej nauki języka rosyjskiego połączonej ze spotkaniami z kulturą Północy Rosji i Archangielska. W Szkole Letniej mogą wziąć udział wszyscy chętni.

Koncert z okazji 73. rocznicy wyzwolenia Warszawy 14.01.2018 Koncert z okazji 73. rocznicy wyzwolenia Warszawy
17 stycznia 17:00 Sala kino-koncertowa
W koncercie usłyszycie polskie i rosyjskie wojenne piosenki, pieśni Włodzimierza Wysockiego, Bułata Okudżawy.
Występują: Kuba Lachowski Uliana Kolodziejczak Evgen Malinovskiy

SAINT -PETERSBURG STATE UNIVERSITY OF ECONOMICS:“Road to World Cup 2018: Sport Event Management” 01.12.2017 SAINT -PETERSBURG STATE UNIVERSITY OF ECONOMICS:“Road to World Cup 2018: Sport Event Management”
Duration: 8 days Workload: 4 ECTS Language: English
Enrolment Cost: euro 1000, included: accommodation 8 days (SGL), breakfasts & lunches, lectures and tours within the program. Special offer for partner-universities: EURO 800. Program Content: lectures on Event Management, Marketing and Branding; field trips to the City Stadium, Football Club, Hotel, etc., project work on organizational issue within holding a sport event; cultural program.

Rosyjskie Pielmieni w Muzeum Etnograficznym 28.11.2017 Rosyjskie Pielmieni w Muzeum Etnograficznym
Już niedługo – 10 grudnia w warszawskim Muzeum Etnograficznym zostanie otwarty jarmark świąteczny, na którym będzie możliwość zakupu różnego rodzaju dekoracji choinkowych, bombek, biżuterii, rzeczy od projektantów, a także pożywić się na straganach ze Street foodem, serwującymi narodowe potrawy.
Fani rosyjskich potraw będą mogli skosztować prawdziwe domowe uszka i pierogi lepione własnoręcznie. Smaczne i soczyste, z różnymi dodatkami od „kulinarnego projektu” GlavPelmen (Kaliningrad). Zapraszamy do spróbowania firmowych dań rosyjskich!
Otwarcie jarmarku odbędzie się o godzinie 10.00.

Bożonarodzeniowe koncerty 28.11.2017 Bożonarodzeniowe koncerty
7  grudnia 17:00 Sala wystawowa  
Zapraszamy na bożonarodzeniowe koncerty, w których wystąpią młodzi polscy wykonawcy – studenci Uniwersytetu Muzycznego F. Szopena – reprezentanci Sekcji młodych kompozytorów Związku Kompozytorów Polskich. W ich wykonaniu zabrzmią utwory M. Glinki, L. Beethovena, I. Bramsa, A. Areńskiego, D. Szostakowicza.

Wystawa poświęcona życiu i twórczości romantyka z miasta „K” – słynnego bajarza Ernsta Teodora Amadeusza Hoffmanna 27.11.2017 Wystawa poświęcona życiu i twórczości romantyka z miasta „K” – słynnego bajarza Ernsta Teodora Amadeusza Hoffmanna
5 grudnia 18:00 Sala wystawowa 
Jego opowieści są tajemnicze i niezwykłe, z głębokim znaczeniem i odbiciem rzeczywistości. Na wystawie zostanie zaprezentowana ilustrowana historia, opowiadająca o życiu i pracy "wynalazcy" E. Hoffmanna, który urodził się w Koenigsbergu (obecny Kaliningrad). Wystawa została udostępniona przez Obwodowe Muzeum Historii i Sztuki w Kaliningradzie. Autorem prac jest słynna kaliningradzka artystka O. Dmitrieva. Na wystawie można będzie zobaczyć również ilustracje do „Dziadka do orzechów”, wykonane przez malarzy z różnych krajów (Rosja, Ukraina, Czechy, Hiszpania, Francja, Ameryka itp.).

 Wystawa malarstwa i grafiki rosyjskich artystów "Bezgraniczna przestrzeń sztuki " 24.11.2017 Wystawa malarstwa i grafiki rosyjskich artystów "Bezgraniczna przestrzeń sztuki "
29 listopada 17.00 Sala wystawowa
W Rosyjskim Ośrodku Nauki i Kultury w Warzawie zostanie otwarta wystawa malarstwa i grafiki rosyjskich artystów, którzy od wielu lat mieszkają w Polsce. Miłośnicy sztuk pięknych docenią tę wystawę za różnorodność, styl i technikę. Zostanie zaprezentowanych siedmiu malarzy: Natasha Bakovich (Warszawa), Marianna Kaszko (Warszawa), Tatiana Majewska (Lublin), Georgij Safronov (Katowice), Aleksandr Hohlov (Warszawa), Edward Shchapov (Opole) i Aleksandr Yasin (Kraków).

Wykonywana na żywo przez Siergieja Czecha muzyka fortepianowa będzie przyjemnym dopełnieniem wieczoru.


Petersburski Państwowy Badawczy Uniwersytet Technologii Informacyjnych, Mechaniki i Optyki: międzynarodowa olimpiada dla uczniów w wieku szkolnym z matematyki i informatyki 21.11.2017 Petersburski Państwowy Badawczy Uniwersytet Technologii Informacyjnych, Mechaniki i Optyki: międzynarodowa olimpiada dla uczniów w wieku szkolnym z matematyki i informatyki
Zwycięzcy i laureaci międzynarodowych olimpiad dla dzieci w wieku szkolnym, organizowanych przez Uniwersytet, mogą ubiegać się o bezpłatną naukę w dowolnym rosyjskim uniwersytecie w technicznych specjalizacjach, gdzie matematyka lub informatyka są przedmiotami profilowymi.

Bożonarodzeniowe zwyczaje na południu Europy (Bułgaria, Grecja, Cypr) 16.11.2017 Bożonarodzeniowe zwyczaje na południu Europy (Bułgaria, Grecja, Cypr)
28 listopada 17:00 Sala wystawowa
Klub „Słowiańskie tradycje i kultura”. Wykład z cyklu „Wprowadzenie do prawosławia”. Prelekt: profesor, rektor Seminarium prawosławnego ojciec Georgij Tofiljuk.

Zapraszamy na Koncert z cyklu "Historia romansu rosyjskiego: od Ałły Bajanowej do Aleksandra Wertyńskiego" 10.11.2017 Zapraszamy na Koncert z cyklu "Historia romansu rosyjskiego: od Ałły Bajanowej do Aleksandra Wertyńskiego"
17 listopada 18:00 Sala wystawowa
Autor projektu, prowadzący i wykonawca: Maciej Klociński - laureat "Złotego Liścia Retro 2013'" i nagrody "Za oddanie rosyjskiemu romansowi" od Fundacji Kulturowego Dorobku im. Ałły Bajanowej w Moskwie.
W programie: złote i szlachetne, rozsypane jak diamenty romanse rosyjskie: salonowe, miejskie, cygańskie okrutne, taborowe i współczesne. Romanse z repertuaru mistrzów stylu: Ałły Bajanowej, Jzabelli Juriewej, Wadima Kozina, Aleksandra Wertyńskiego i innych.


Новости 316 - 330 из 405
Начало | Пред. | 20 21 22 23 24 | След. | Конец