Wydarzenia

Rozpoczęcie kursu języka rosyjskiego dla kibiców w RONiK w Warszawie 01.02.2018

Rozpoczęcie kursu języka rosyjskiego dla kibiców w RONiK w Warszawie

5 lutego 2018 r. w Rosyjskim Ośrodku Nauki i Kultury w Warszawie rusza ekspresowy kurs języka rosyjskiego, który został specjalnie opracowany dla Polaków, jadących kibicować swojej reprezentacji na Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej 2018. Celem kursu jest poprawa orientacji w nowym środowisku językowym, opanowanie piłkarskiej terminologii, stałych wyrażeń i zwrotów, typowych dla sytuacji komunikacyjnych na stadionie w czasie meczu, w hotelu, na lotnisku, dworcu czy przy zawieraniu znajomości.

Planujemy aktywnie włączać się w akcję informacyjną dotyczącą odbywającego się niedługo święta piłki. Zostanie także otwarty „Rosyjski dom kibica”, w którym można będzie uzyskać informacje na temat wszystkich miast-organizatorów, w których grać będą reprezentacje Rosji i Polski.  

Planowane przez nas wydarzenia przedstawią polskim dziennikarzom i kibicom takie miasta, jak Wołgograd, Kazań, Moskwę - miejsca, gdzie będą grać drużyny Rosji i Polski. Nasz specjalny kurs języka rosyjskiego o tematyce piłkarskiej stanowi wkład w przygotowanie i przeprowadzenie Mistrzostw Świata”, - powiedział Igor Żukowskij, dyrektor organizacji Rossotrudnichestvo na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej.

„Obecnie ekspresowy kurs języka rosyjskiego dla kibiców piłki nożnej, oferowany przez Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury, nie ma swoich odpowiedników w Polsce i jest wyjątkową propozycją na polskim rynku usług edukacyjnych”, - tak o zajęciach mówi Aleksandr Dodonow, dyrektor kursów języka rosyjskiego w RONiK w Warszawie.


Wrócić