Wydarzenia

RSS

Обучение в России: открыта регистрация заявок в 2021/2022 учебном году 14.01.2021 Обучение в России: открыта регистрация заявок в 2021/2022 учебном году

С 20 января 2021 года открыта регистрация заявок для участия в отборе на обучение в Российской Федерации в 2021/2022 учебном году. Участие в отборочной кампании могут принять граждане Польши и лица без гражданства, соотечественники, проживающие в Польше. Регистрация заявок и прием документов: education-in-russia.com. Регистрация открыта до 20 февраля 2021 года.

Kosmos — wspólny, Korolow — nasz 12.01.2021 Kosmos — wspólny, Korolow — nasz

Dziś, 12 stycznia, przemysł rakietowo-kosmiczny obchodzi 114. rocznicę urodzin „konstruktora kosmicznych zwycięstw” „Konstruktor kosmicznych zwycięstw” - tak nazywają twórcę kosmonautyki praktycznej, jednego z największych naukowców XX wieku w dziedzinie budowy rakiet i statków kosmicznych Siergieja Korolowa. W dużej mierze dzięki radzieckiemu konstruktorowi opracowano i wystrzelono statek kosmiczny Sputnik-1, przeprowadzono pierwszy załogowy lot na orbitę okołoziemską oraz położono podwaliny pod linię statków kosmicznych Sojuz.

Piotr Tołoczko: „Rosyjski świat to nasza historia” 29.12.2020 Piotr Tołoczko: „Rosyjski świat to nasza historia”

Akademik Narodowej Akademii Nauk Ukrainy nie zgadza się z głównym kijowskim dyplomatą Minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmitrij Kuleba w poniedziałek powiedział, że jego kraj ostatecznie zerwał stosunki ze światem rosyjskim. Rossotrudnichestvo zwróciło się do akademika Piotra Tołoczko z prośbą o wyjaśnienie.

COVID, WNP, wojna i kultura to główne tematy dużej konferencji prasowej prezydenta Rosji 29.12.2020 COVID, WNP, wojna i kultura to główne tematy dużej konferencji prasowej prezydenta Rosji
Władimir Putin na szesnastej konferencji prasowej w formie online podsumował niełatwy rok 2020. W tym roku wniosek o akredytację złożyło 774 rosyjskich i zagranicznych dziennikarzy.

Polski ślad w Północnej Stolicy 12.12.2020 Polski ślad w Północnej Stolicy

Kontynuujemy opowieść o rosyjsko-polskiej historii, uchwyconej w architekturze i ulicach, tym razem Petersburga. Północna Stolica, podobnie jak Moskwa, posiada znaczny „polski” ślad architektoniczny. W Petersburgu zachowały się domy zbudowane przez Lalewicza, Krzyżanowskiego, Baranowskiego, Gałęzowskiego, Żelazewicza i innych. Jedno ze znaczących dziedzictw pozostawił Marian Marianowicz Peretiatkowicz. Wzrok Petersburżan do dziś przyciąga budynek Domu Towarzystwa Ubezpieczeń „Salamandra” na ul. Gorochowej 4. Główne wejście zdobi płaskorzeźba przedstawiająca symbol towarzystwa ubezpieczeniowego ‒ jaszczurkę, która nie spala się w płonący ogniu. Na fasadzie umieszczone są medaliony z płaskorzeźbami tancerzy.

Antyrosyjskie sankcje kosztowały RFN 5,45 mld euro rocznie 10.12.2020 Antyrosyjskie sankcje kosztowały RFN 5,45 mld euro rocznie

Izba Handlowo-Przemysłowa w Düsseldorfie przedstawiła wyniki badania. „Sankcje wobec Rosji kosztują niemiecką gospodarkę 5,45 mld euro rocznie. Ze strony Unii Europejskiej straty sięgają 21 miliardów euro ”- tymi słowami dyrektor wykonawczy Izby Przemysłowo-Handlowej w Düsseldorfie Gregor Berghausen podsumował badanie skutków sankcji wobec Rosji, które zostało przeprowadzone przez Instytut Badań Ekonomicznych Uniwersytetu w Monachium na zlecenie Izby Przemysłowo-Handlowej wielu regionów Niemiec oraz Niemiecko-Rosyjskiej Izby Gospodarki Wewnętrznej.

W Moskwie rozpoczęły się szczepienia przeciwko covidowi- taka informacja opublikowana na oficjalnej stronie internetowej burmistrza stolicy Siergieja Sobianina 04.12.2020 W Moskwie rozpoczęły się szczepienia przeciwko covidowi- taka informacja opublikowana na oficjalnej stronie internetowej burmistrza stolicy Siergieja Sobianina

"W ciągu pierwszych pięciu godzin na szczepienie zapisało się 5 tysięcy osób-nauczyciele, lekarze, pracownicy socjalni, ci, którzy dziś najbardziej ryzykują swoje zdrowie i życie". Chce się wierzyć, iż szczepionka będzie skuteczna i dostępna dla wszystkich!

Bułgarska piosenkarka estradowa została obywatelką Rosji 04.12.2020 Bułgarska piosenkarka estradowa została obywatelką Rosji

„ Sztuka powinna przekazywać znaczenia i prawdy ”- Greta Gancheva Bułgarska piosenkarka estradowa Greta Gancheva otrzymała rosyjski paszport, stając się obywatelką tego kraju. Uroczysta ceremonia złożenia ślubowania odbyła się w Rosyjskim Centrum Kultury i Informacji (RCKI) w Sofii w obecności dyplomatów i przedstawicieli bułgarskich organizacji publicznych. We współczesnej historii Bułgarii to pierwsze tego typu wydarzenie. Ambasador Rosji w Bułgarii Anatoliy Makarov powiedział, że jest to wyjątkowy moment i podkreślił, że obywatelstwo rosyjskie „otrzymał bliski i zaufany przyjaciel”.

Misja humanitarna Imperium Rosyjskiego. Część I 28.11.2020 Misja humanitarna Imperium Rosyjskiego. Część I

UPRZEJMI MISJONARZE Termin „pomoc humanitarna” pojawił się dopiero w XX wieku, lecz rosyjscy budowniczowie, lekarze i inżynierowie znacznie wcześniej zaczęli organizować dalekie ekspedycje, aby podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi narodami. Legendy dawnej starożytności Ta historia zaczynała się w czasie, gdy cerkiew w Rosji stała ponad podziałami politycznymi. Jednoczyła ona, do niedawna jeszcze podzielone, księstwa, silniej niż korona wielkiego księcia, czy też korona carska.

Prezentacja projektu "Humanitarna Mapa" 23.11.2020 Prezentacja projektu "Humanitarna Mapa"

Portal Humanitarna Mapa stanie się pierwszą platformą internetową, która będzie łączyć dane z otwartych źródeł o rosyjskich projektach pomocy humanitarnej i międzynarodowej pomocy rozwojowej. „Ten projekt jest dla nas niezwykle ważny, Rossotrudnichestvo zapewni wszelkie wsparcie w jego realizacji. Mamy środki i możliwości, aby właściwie budować naszą politykę humanitarną i właśnie tym będziemy się zajmować” − powiedział Jewgienij Primakow, szef Rossotrudnichestvo 

O nauce w „Gimnazjum Online nr 1”   17.11.2020 O nauce w „Gimnazjum Online nr 1”
Gimnazjum Online nr 1 oferuje wyjątkową platformę nauczania na odległość, której celem jest zapewnienie pełnej dostępności wysokiej jakości edukacji od klas V do XI w ramach rosyjskich programów nauczania. Kurs przewiduje wydanie uczestnikowi państwowego certyfikatu uznawanego nie tylko na terytorium Federacji Rosyjskiej, ale także za granicą.

Jewgienij Primakow: nowe formy i zasady 17.11.2020 Jewgienij Primakow: nowe formy i zasady
17 listopada w Centrum Prasowym Międzynarodowej Agencji Informacyjnej „Rossija Siegodnia” odbyła się internetowa konferencja szefa Federalnej Agencji ds. Wspólnoty Niepodległych Państw, Rodaków Mieszkających za Granicą i Międzynarodowej Współpracy Humanitarnej – Jewgienija Primakowa, poświęcona zmianom w organizacji.

Онлайн-конференция руководителя Россотрудничества Евгения Примакова 17.11.2020 Онлайн-конференция руководителя Россотрудничества Евгения Примакова

17 ноября в 13:00 в Пресс-центре МИА «Россия сегодня» состоится онлайн-конференция руководителя Федерального агентства по делам Содружества Независимых Государств, соотечественников, проживающих за рубежом, и по международному гуманитарному сотрудничеству Евгения Примакова, посвященная преобразованиям в организации. 16 ноября обновленное Россотрудничество приступит к работе. В ходе мероприятия будут затронуты вопросы, которые предстоит решать новой команде. Обращаем ваше внимание, что в связи с эпидемиологической ситуацией и в целях максимального снижения рисков распространения коронавируса все мероприятия проходят в онлайн-режиме. По всем вопросам обращайтесь accreditation@rian.ru Фото: РИА Новости Трансляция на русском языке:

Трансляция на английском языке:

„Budapeszt” na wieki 07.11.2020 „Budapeszt” na wieki
Historia legendarnego hotelu, który przetrwał nie jedną epokę Jeśli nie możesz odwiedzić Węgier, nie zniechęcaj się. Ograniczenia nie będą trwać wiecznie, a tekst Olesi Spody o moskiewskim „Budapeszcie” i jego legendarnej historii pozostanie z Wami na zawsze.

   Przygotowujemy się do rekrutacji na rosyjskie uniwersytety 02.11.2020 Przygotowujemy się do rekrutacji na rosyjskie uniwersytety

Edukacyjny serwis internetowy „Studiuj w Rosji!” http://rs.physicon.ru zaprasza zagranicznych maturzystów na dodatkowe kursy przedmiotowe oraz kursy przygotowujące do rekrutacji na studia na rosyjskich uniwersytetach. Kursy są bezpłatne i odbywają się w języku rosyjskim!


Новости 121 - 135 из 399
Начало | Пред. | 7 8 9 10 11 | След. | Конец