Wydarzenia

13.09.2021

Instytut Puszkina wznawia seminaria internetowe z języka rosyjskiego jako obcego na portalu "Edukacja w języku rosyjskim"

15 września 2021 r. o godzinie 17.30 (czasu moskiewskiego) odbędzie się seminarium internetowe poświęcone metodyce pracy z podręcznikami z serii "Ania, Maksym i ... język rosyjski "(pod red. A. Berdyczewskiego, wyd. Retorika)

Autorka podręczników - Swietłana Parming, kierownik Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Rosyjskiego – Szwecja) – przedstawi cztery książki z tej serii, w których cały materiał edukacyjny jest przedstawiony w formie dialogów dwóch bohaterów: dla jednego z nich język rosyjski jest ojczysty, dla drugiego - "rodzinny". Taka konstrukcja podręczników jest zgodna z myślą P. Galpierina, że mówienie i omawianie myśli i domysłów jest psychologiczną koniecznością nie tylko w rozwiązaniu komunikacyjnym, ale także edukacyjnym. W dialogach pojawiają się założenia i domysły młodzieży oraz rozwiązania. We wspólnym wyszukiwaniu dochodzi do wzajemnego uczenia się, a także gromadzenia nowego słownictwa. Dialogi są prezentowane w formie czatu, który jest aktywnie wykorzystywany przez uczniów w rzeczywistej komunikacji.

22 września 2021 r.o godzinie 17.30 (czasu moskiewskiego) na portalu "Edukacja w języku rosyjskim" odbędzie się seminarium internetowe na temat "Dostojewski na interaktywnej lekcji czytania".

Nie ma wątpliwości, że dzieła klasycznych pisarzy złotego wieku literatury rosyjskiej należy czytać niezależnie od kalendarza rocznicowych dat. Ale nie możemy się nie zgodzić, że 200-lecie jednego z najbardziej znanych i szanowanych rosyjskich pisarzy XIX wieku - Fiodora Dostojewskiego (1821-1881) - jest okazją do przyjrzenia się nowym możliwościom, które zapewniają nowoczesne technologie multimedialne zarówno doświadczonym, otwartym czytelnikom, jak i tym, którzy dopiero opanowują "sztukę czytania". W Instytucie Puszkina, przy wsparciu finansowym Fundacji Russkij Mir, powstaje multimedialny kompleks do nauki czytania literatury z wykorzystaniem opowiadania F. Dostojewskiego "Choinka i wesele".

Kierownik projektu - Natalia Kulibina - doktor nauk pedagogicznych, profesor, szef wydziału metodycznego języka Rosyjskiego Instytutu Puszkina, autor interaktywnego kursu autorskiego "Lekcje czytania - święto, które jest zawsze dla Ciebie" (https://ac.pushkininstitute.ru/course1.php), opowie o tym, co już zostało zrobione (a zrobiono dużo) i co jeszcze jest do zrobienia.

Harmonogram nadchodzących seminariów internetowych można znaleźć na stronie: https://webinar.pushkininstitute.ru/webinars.php

Możesz zapoznać się z minionymi wydarzeniami w archiwach portalu:

https://webinar.pushkininstitute.ru/archive.php?type=webinar;

https://webinar.pushkininstitute.ru/archive.php?type=lection.

Aby wziąć udział, musisz zalogować się na swoje konto w portalu "Edukacja w języku rosyjskim"


Wrócić