Wydarzenia

Spektakl "Biedni ludzie" na motywach powieści F. Dostojewskiego 19.07.2021

Spektakl "Biedni ludzie" na motywach powieści F. Dostojewskiego


TEATR NIKOLI 

Reżyseria: Mikołaj Wiepriew 

Scenografia: Michail Milmeyster

O SPEKTAKLU: Bohaterem jest biedny urzędnik o gołębim sercu, niemłody, śmieszny i lekceważony przez wszystkich. Ów biedaczyna pozwala sobie na luksus kochania - bezinteresownie - i ochraniania przedmiotu swych uczuć przed zasadzkami i trudami życia, luksus opłacony głodowaniem i upokorzeniami.

Natchnieniem życia, motywacją do ciężkiej pracy i wyrzeczeń jest dla Dziewuszkina, Warwara młoda panna, sierota po przejściach związanych z niegodnymi zalotami pewnego bogacza. Ich jedyną wielką radością i odskocznią od smutku są listy, które z pasją wzajemnie do siebie piszą. Dzięki nim poznajemy ich życie, smutki, radości i żale. Widzimy, jak postrzegają świat i jaką wartość ma ludzkie podejścia człowieka do człowieka.

Teatr Nikoli łączy w sobie elementy pantomimy, akrobatyki, komedii, tańca współczesnego i sztuki cyrkowej. Wieloletnia działalność artystyczna Teatru Nikoli pozwoliła wypracować wyjątkowy język przekazu. Największy nacisk stawiany jest na humor i pozytywną energię, które ułatwiają widzowi swoiste wejście w oglądany spektakl oraz przeżywanie go wspólnie z aktorami. Dzięki nawiązanemu porozumieniu na linii artyści-publiczność, oglądający mogą wyjść po spektaklu pełni pozytywnych emocji i chęci do dalszego obcowania ze sztuką.Wrócić