Wydarzenia

Seminarium puszkinowskie  "Ideał sumienia w twórczości A. Puszkina". 24.02.2021

Seminarium puszkinowskie "Ideał sumienia w twórczości A. Puszkina".


4 marca 2021 r. o godzinie 14.00 (16.00 czasu moskiewskiego) zapraszamy na Seminarium puszkinowskie "Ideał sumienia w twórczości A. Puszkina"

Twórczość A. Puszkina, po reinterpretacji doświadczeń artystycznych XVIII wieku, rozwinęło się w kierunku poszukiwania podstaw narodowego obrazu świata. Po drodze pisarz odkrył i ugruntował ideał sumienia jako kryterium prawdy życiowej w historii, w sztuce, w społeczeństwie. Kolejne potwierdzenie tego ideału zostało zawarte przez Puszkina w dramatach "Borys Godunow" i "Mozart i Salieri", w powieści"Córka Kapitana". Ideał sumienia stał się podstawą rosyjskiej myśli artystycznej XIX wieku i nie stracił na ważnosći w późniejszych czasach.

Ilja Kuzniecow - literaturoznawca, badacz, profesor Nowosybirskiego Państwowego Instytutu Teatralnego. Autor ponad 100 artykułów, monografii i podręczników z zakresu teorii literatury i historii literatury rosyjskiej, publikacji artystycznych. Organizator projektu edukacyjnego "Historia teoretyczna literatury rosyjskiej" https://teoristlit.wixsite.com/str1.

Seminarium internetowe prowadzi kierownik naukowy projektu "A. Puszkin i fenomen rosyjskiej klasyki –  Elmira Afanasieva, literaturoznawca, kierownik projektów Puszkina.

Aby zapisać się na seminarium internetowe i obejrzeć je, należy zalogować się na swoje konto (lub zarejestrować się) w portalu "Edukacja w języku rosyjskim". Podczas łączenia się z webinarium z komputera należy "zalogować się przy użyciu dźwięku komputera", a po podłączeniu z telefonu kliknąć ikonę mikrofonu, a następnie"połączenie przez Internet".

Harmonogram seminariów internetowych można znaleźć na stronie: https://webinar.pushkininstitute.ru/webinars.php

Minione wydarzenia znajdują się w archiwach portalu:

https://webinar.pushkininstitute.ru/archive.php?type=webinar;

https://webinar.pushkininstitute.ru/archive.php?type=lection.

Aby obejrzeć film, musisz zalogować się na swoje konto w portalu "Edukacja w języku rosyjskim".

https://webinar.pushkininstitute.ru/webinars.php


Wrócić