Wydarzenia

18.01.2021

Bałtycki Uniwersytet Federalny im.I. Kanta zaprasza wszystkich do udziału w Międzynarodowej Letniej Szkole Języka i Kultury Rosyjskiej!


Coroczna Międzynarodowa Szkoła Letnia to 4 tygodnie pełne niezapomnianych wrażeń nauki języka rosyjskiego i kultury, podróży po Kaliningradzie i regionie. Część dydaktyczna programu obejmuje 3 interaktywne i praktyczne zajęcia z języka rosyjskiego (trwające 80 minut). Podczas zajęć językowych uczestnicy będą mogli doskonalić swoje umiejętności komunikacyjne w różnych sytuacjach, poznawać zawiłości współczesnego języka rosyjskiego, znacznie poprawić znajomość gramatyki i wzbogacić swoje słownictwo. Ponadto uczniowie będą mieli okazję przyjrzeć się bliżej kulturze i historii kraju, a także dzisiejszemu stylowi życia jego mieszkańców podczas interaktywnych seminariów i wykładów.

Oprócz części dydaktycznej uczestników czeka bogaty program kulturalny, dzięki któremu będą mogli zanurzyć się w życiu dynamicznie rozwijającego się miasta i regionu. Przyjaźni i kompetentni specjaliści spacerują z uczestnikami po mieście, udają się do muzeów i na warsztaty tworzenia tradycyjnych pierników i lalek ludowych. W weekend uczestnicy wybierają się na wycieczkę do Parku Narodowego "Mierzeja Kurońska" -perły regionu i nadmorskiego miasta-kurortu Swietłogorsk.

Międzynarodowa letnia szkoła języka i kultury rosyjskiej odbędzie się w dniach 26 lipca-20 sierpnia 2021 roku.

Zgłoszenia przyjmowane są do 1 maja 2021 roku.

Szczegółowe informacje na temat programu, w tym informacje o procesie aplikacyjnym, treści kursu itp., można znaleźć na oficjalnej stronie BFU im. I. Kanta pod linkiem: https://kantiana.ru/.../foreign-student-2/kurs-obuchenija / lub dowiedzieć się, napisz do nas e-mail international-study@kantiana.ru

Международная_летняя_школа_по_русскому_языку_и_культуре_4.png


Wrócić