Wydarzenia

Rekrutacja dla osób chcących studiować w Rosji przedłużona do 15 marca 2021. 19.01.2021

Rekrutacja dla osób chcących studiować w Rosji przedłużona do 15 marca 2021.

Trwa kampania rekrutacyjna dla obcokrajowców kandydujących na rosyjskie uczelnie. Możliwość zostania studentem jest bezpłatna w ramach specjalnego programu rządu rosyjskiego.

Zagraniczni studenci mieszkający za granicą, którzy chcą studiować w Rosji, po raz pierwszy będą mogli ubiegać się o studia w formie elektronicznej na stronie internetowej państwowego systemu informacji "Edukacja w Federacji Rosyjskiej dla cudzoziemców" (GIS ORFI). 

Termin – do 15 marca 2021 r. https://education-in-russia.com do godziny 00.00 czasu moskiewskiego 

GIS ORFI – to nowa usługa, "pojedyncze okno", które zapewni w pełni przejrzysty proces: od złożenia wniosku, rekrutacji, w tym również migracji.

Rekrutacja odbędzie się w dwóch etapach.

Pierwszy – prowadzą RCNK, rosyjskie ambasady i przedstawicielstwa zagraniczne (rejestracja odbywa się poprzez link https://education-in-russia.com przeadresowanie do systemu jest możliwe z linków https://edu.rs.gov.ru/ i https://future-in-russia.com/). Na podstawie wyników powstaje lista kandydatów zgodnie z zaznaczonym dla kraju programem.

Drugi etap przeprowadzany jest przez rosyjskie uczelnie przy rozpatrywaniu dokumentacji kandydatów.

Można zapoznać się z możliwościami organizacji edukacyjnych Federacji Rosyjskiej w zakresie przyjmowania cudzoziemców na portalu https://education-in-russia.com.

Należy pamiętać, że zagraniczni kandydaci i rodacy mieszkający za granicą muszą skontaktować się z rosyjską instytucją zagraniczną na terytorium kraju, którego są obywatelami.

Kontakt ze wszystkimi przedstawicielstwami Rossotrudnichestva można znaleźć na stronie (http://rs.gov.ru/ru/contacts). W przypadku, gdy w kraju nie ma przedstawicielstwa, wyboru kandydatów dokonuje przedstawicielstwo dyplomatyczne, w tym Ambasada Federacji Rosyjskiej. Kontakty ambasad rosyjskich można znaleźć na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych Federacji Rosyjskiej (http://www.mid.ru/ru/maps).

W sprawie wyników należy skontaktować się z rosyjskimi instytucjami zagranicznymi.


Wrócić