Wydarzenia

Pokaz filmu z polskimi napisami: "Legenda Nr 17" 04.10.2020

Pokaz filmu z polskimi napisami: "Legenda Nr 17"


KLUB MIŁOŚNIKÓW KINA ROSYJSKIEGO „HORYZONT”  

pokaz filmu z polskimi napisami: dramat, biograficzny, 134 min.O FILMIE: Historia zwycięstw i porażek wielkiego hokeisty Walerija Charłamowa, który stał się legendą za życia. Legendą numer "17". 

2 września 1972, Montreal. Drużyna hokejowa ZSRR miażdżąco zwycięża wynikiem 7:3 kanadyjskich zawodowców z NHL w meczu otwarcia epokowej Superserii ZSRR-Kanada. To nie była tylko gra, to była walka o kraj, która wywróciła do góry nogami wyobrażenia o hokeju na świecie. Teraz cały świat poznawał go po numerze - 17. Walerij Charłamow, który zdobył w tym meczu 2 bramki, natychmiast stał się sławny. Spełniło się jego marzenie - wytrwałość, talent sportowy i twarde lekcje wybitnego trenera Anatolija Tarasowa uczyniły z "numeru 17" legendę światowego hokeja.

Premiera filmu "Legenda Nr 17" odbyła się 18 kwietnia. Podczas pierwszego weekendu film obejrzało ponad 1,5 mln widzów. Po miesiącu liczba widzów przekroczyła 4 miliony, w ten sposób film stał się absolutnym liderem rosyjskiej kinematografii w ostatnich latach. Nagroda Publiczności na 24. Festiwalu Filmowym "Kinotavr" w Soczi.


Wrócić