Wydarzenia

Totalne Dyktando-2020: 17 października po raz 17 o godzinie 17.00 24.09.2020

Totalne Dyktando-2020: 17 października po raz 17 o godzinie 17.00


17 października 2020 roku Totalne Dyktando po raz pierwszy od siedemnastu lat zostanie napisane jesienią.

Organizatorzy zakładają, że w tym roku największą popularnością cieszyć się będą zdalne sposoby uczestnictwa w akcji. Dla piszących w takim formacie organizatorzy przygotowali wiele niespodzianek.

Najważniejszą innowacją sezonu będzie przeprowadzenie siedemnastogodzinnego maratonu online, który połączy zarówno wszystkie strefy czasowe, wykłady najlepszych ekspertów w dziedzinie filologii, a także komunikację z Gośćmi - przyjaciółmi projektu z różnych miejsc na świecie, a nawet spektakl poświęcony głównemu tematowi tegorocznego dyktanda — Kosmosowi.

Zdając sobie sprawę, że dla większości uczestników akcja będzie dostępna tylko w formacie online i chcąc zachować poczucie święta języka rosyjskiego, przekazać zakres akcji i jej znaczenie dla rosyjskojęzycznej ludności mieszkającej w różnych częściach świata, organizatorzy postanowili przeprowadzić maraton online. Będzie to trzeci internetowy maraton totalnego dyktanda, a drugi z Google Rosja, partnerem technologicznym i współorganizatorem.

Maraton online rozpocznie się 17 października o 7:30 czasu moskiewskiego, a zakończy 18 października o 00:30 czasu moskiewskiego.

Udział w maratonie przyda się tym, którzy będą pisać tekst online, którzy zdecydowali się napisać dyktando w nowym formacie #пишемдома. Ten format oznacza, że uczestnik będzie mógł napisać dyktando specjalnym piórem xGold na papierze firmowym odręcznie, a następnie przekazać go do sprawdzenia w jednym z punktów kontrolnych miasta lub sprawdzić samodzielnie. Ponadto każdy długopis marki xGold w tym roku ma unikalny numer, który pomoże Uczestnikowi wygrać nagrody od generalnego partnera akcji, firmy Berlingo. Aby to zrobić, natychmiast po otrzymaniu pióra, specjalny kod należy zarejestrować na stronie berlingo.ru/td2020 .

Platformy offline zostaną zorganizowane w 546 rosyjskich i 207 zagranicznych miastach w 69 krajach. Podczas przeprowadzania totalnego dyktanda wszystkie środki sanitarne będą przestrzegane.

Rejestracja zarówno na platformy offline, jak i na dyktando-online zostanie otwarta 8 października o 5: 00 czasu moskiewskiego na https://totaldict.ru Wrócić