Wydarzenia

Międzynarodowy Konkurs Młodych Wokalistów o nagrodę Olgi Sosnowskiej - 2019-2021 01.06.2020

Międzynarodowy Konkurs Młodych Wokalistów o nagrodę Olgi Sosnowskiej - 2019-2021Przy wsparciu Prezydenckiej Fundacji Grantów, Międzynarodowa Fundacja Kultury "Klasyka i nowoczesność" realizuje Międzynarodowy Konkurs Młodych Wokalistów o nagrodę Olgi Sosnowskiej - jubileuszowy tranzyt 2019-2021.

Konkurs dla dzieci i młodzieży w wieku od 9 do 21 lat. Gatunek muzyczny – wokal akademicki.

Konkurs istnieje od 1993 roku i w tym czasie wzięło w nim udział ponad dwa tysiące utalentowanych dzieci i młodzieży. Wielu z nich dzisiaj śpiewa w Teatrze Bolszoj i Marijince, Operze Paryskiej i Wiedeńskiej, Metropolitan Opera i innych teatrach Rosji i świata.

Po raz pierwszy od 27 lat, ze względu na kwarantannę, kolejny etap projektu, XIX Konkurs zostanie przeprowadzony w formacie online. Wszystkie warunki konkursowe są zachowane: 2 tury, wąski kierunek gatunku, profesjonalne międzynarodowe jury w składzie 11 osób, warsztaty, kursy dla rosyjskich nauczycieli, nagrody pieniężne, nagrody specjalne.

Olga Sosnowska, pod patronatem której odbywa się konkurs, wielokrotnie występowała z koncertami w RCNK w Europie (Chorwacja, Polska, Estonia, Niemcy, Austria, Słowacja, Węgry), Afryce (Tanzania, Zambia), Indiach i Sri Lance.

Informacja o projekcie, zasady konkursu dostępne są na stronie http://vocal.rkomi.net/


Wrócić