Wydarzenia

Projekt "Droga pamięci" 21.03.2020

Projekt "Droga pamięci"W roku obchodów 75-lecia Zwycięstwa Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej realizuje projekt "Droga pamięci". Jest to interaktywna platforma do tworzenia historii każdej rodziny, której krewni uczestniczyli w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej 1941-1945.

Dane z projektu zostaną wykorzystane do stworzenia największego pomnika z nazwiskami i portretami bohaterów Wielkiej Wojny Ojczyźnianej na terenie wojskowo-patriotycznego Parku Kultury i Wypoczynku "Patriota" w Moskwie. Aleja, wzdłuż której zostaną upamiętnieni uczestnicy wojny, będzie wiodła do budowanej obecnie na terenie kompleksu parkowego głównej świątyni Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej.

Aby wprowadzić informacje o uczestniku Wielkiej Wojny Ojczyźnianej do ekspozycji Muzeum multimedialnego, wystarczy przesłać zdjęcie na portalu "Droga pamięci" (https://foto.pamyat-naroda.ru), wraz z minimalnym zbiorem informacji o weteranie — nazwiskiem, imieniem, patronimikiem oraz rokiem lub dokładną datą urodzenia. Informacje będą "powiązane "z danymi już dostępnymi na stronie "Pamięć narodu", a użytkownik będzie miał możliwość zapoznania się ze znalezionymi dokumentami i przekazania ich do archiwum rodzinnego. Po zweryfikowaniu i połączeniu wszystkich danych użytkownik otrzyma wiadomość e - mail z linkiem do "akt weterana" - ze wszystkimi dołączonymi dokumentami.

Informacje o uczestniku wojny można również wysłać pocztą na adres: 119160, Moskwa, Москва, Большой Знаменский пер., д.8/1, z obowiązkowym dopiskiem na kopercie - «Дорога памяти».

Konsultacje w sprawie materiałów można uzyskać pod numerami telefonów + 7 (495) 696-71-32 lub + 7 (495) 696-71-36


Wrócić