Wydarzenia

„Edukacja w Rosji – start w pomyślną przyszłość”. Prezentacja rosyjskich uczelni wyższych 06.10.2018

„Edukacja w Rosji – start w pomyślną przyszłość”. Prezentacja rosyjskich uczelni wyższych


18 października 2018 r w RCNK w Gdańsku (16 października 2018 r. w Rosyjskim Ośrodku Nauki i Kultury w Warszawie) odbędzie się spotkanie pt. „Edukacja w Rosji – start w pomyślną przyszłość”, prezentujące czołowe rosyjskie uczelnie wyższe. Wydarzenie organizowane jest wspólnie z Russia.Study – agencją współpracy na rzecz edukacji.

Uczestnicy będą mieli okazję poznać system edukacji w Rosji, dowiedzieć się, jak aplikować do rosyjskich szkół wyższych, jakie ulgi przewidziane są dla zagranicznych studentów, rodaków i mieszkających za granicą oraz jak zostać uczestnikiem programu stypendialnego Federacji Rosyjskiej i uczyć się bezpłatnie. Uczestnikom zostanie podana także informacja o krótkoterminowych programach edukacyjnych na rosyjskich uniwersytetach (letnie kursy języka i kultury rosyjskiej dla studentów oraz kursy podwyższenia kwalifikacji nauczycieli i wykładowców języka rosyjskiego jako obcego trwające od 2 tygodni do 2 miesięcy), stażach w ramach studiów magisterskich i doktoranckich trwające od 1 do 9 miesięcy, o możliwości zdobycia drugiego wykształcenia wyższego oraz wymogach rekrutacji i nauki na studiach magisterskich.
W wydarzeniu wezmą udział czołowe rosyjskie uniwersytety humanistyczne i przyrodnicze:

  • Moskiewski Instytut Fizyczno-Techniczny (Uniwersytet Państwowy);
  • Bałtycki Federalny Uniwersytet im. I. Kanta;
  • Zachodnia Filia Rosyjskiej Akademii Gospodarki Narodowej i Administracji Publicznej przy Prezydencie Federacji Rosyjskiej (Kaliningrad);
  • Uralski Państwowy Uniwersytet Ekonomiczny.

O programach i procesie rekrutacji opowiedzą prorektorzy uniwersytetów, kierownicy podjednostek odpowiedzialnych za kontakty międzynarodowe i kształcenie studentów zagranicznych.

Wydarzenie odbędzie się
w Gdańsku 18 października (14.00-17.00) w RCNK przy ul. Długiej 35.
w Warszawie 16 października (13.30−16.00) w RONiK przy ul. Belwederskiej 25  

Wstęp wolny.

Kontakt
Russia.Study
+48-226-022-410
info@russia.study
https://russia.study


Wrócić