Wydarzenia

Wystawa prac "Kwiaty Polski" 30.03.2018

Wystawa prac "Kwiaty Polski"

Zapraszamy do odwiedzenia wystawy prac rosyjskich malarzy Ludmiły Jelisiejewy i Wiaczesława Guszczina

Wystawa czynna: 19 kwietnia — 7 maja 2018 r. 

Ludmiła Jelisiejewa-Guszczina pracuje głównie z akwarelą, olejem, pastelą, malarstwem na jedwabiu. W dzieciństwie ucząc się w szkole artystycznej, "zakochała się" w twórczości malarza Nikołaja Rericha. Później stała się odwiedzać wystawy Mikołaja Rericha i jego nie mniej słynnego syna Światosława. Chciała dowiedzieć się wszystkiego o Rerichach. 

U podstaw twórczości Wiaczesława Guszczina leży wierność realistycznej tradycji sztuki rosyjskiej. Na jego obrazach są krajobrazy środkowej Rosji, prawosławne świątynie, klasztory, kompozycje kwiatowe. 

Prace artystów są emocjonalne. Na obrazach Ludmiły Jelisiejewej-Guszczynej czyste, jakby dźwięczne kolory tworzą harmonię prawdziwego, żywego bytu, gdzie to, co ziemskie sąsiaduje z kosmicznym i nieskończonym ("Gwiazdozbiór Orion" 2005. Akwarela).

Wiaczesławowi Guszczinowi bliska jest poezja rosyjskiej przyrody. Dla niego to nastrój, bez którego nie ma krajobrazu. Wielki rosyjski pejzażysta Aleksiej Sawrasow nazywał takie podejście "uczuciem". "Trzeba czuć. Bez uczuć nie ma dzieła. Trzeba być zakochanym w naturze, wtedy można malować" - mawiał.

Artyści – uczestnicy krajowych i zagranicznych wystaw, laureaci wielu nagród. Kilka razy wystawy artystów odbywały się w Warszawie, Bydgoszczy i Gdańsku. Swoją twórczością niosą energię dobroci, światło i piękno. Bez tego dla nich nie ma i nie może być harmonii w życiu. Przecież ich celem na drodze twórczej jest zaangażowanie.


Wrócić