Program imprez

PROGRAM IMPREZ - GRUDZIEŃ 2017 


Wystawa fotograficzna "DZIKOŚĆ ROSJI" prezentująca rezerwaty i parki przyrody.

Wystawa zorganizowana z okazji obchodzonego w Rosji Roku ekologii.

Wystawa czynna: 1-31 grudnia 2017 r.

1 grudnia, piątek, godz. 18.00, Sala kinowo-koncertowa

„HORYZONT” Klub Miłośników Kina Rosyjskiego

Pokaz filmu z polskimi napisami

"PO TOBIE", 2016, reż. A. Matison

O FILMIE: "Aby coś osiągnąć, trzeba albo od urodzenia być zdeterminowanym, albo znaleźć się w rozpaczliwych okolicznościach". Tak uważa Aleksiej Tiemnikow, którego życie stawia właśnie w takich okolicznościach, kiedy istotne jest tylko jedno: "Co zostawię po sobie?" Pytanie ważne dla każdego mężczyzny, tym bardziej dla Tiemnikowa, który jest genialnym tancerzem, pozbawionym możliwości tańczenia. Kontuzja, której się nabawił na scenie 20 lat temu i która przerwała jego karierę, rozwija się. Wkrótce Tiemnikow nie będzie w stanie chodzić, co jest dla niego równoznaczne ze śmiercią. Nikt nie może mu pomóc, ale nie dlatego, że nikt nie chce, tylko dlatego, że on sam kategorycznie tego sobie nie życzy. Trudny charakter i niezaprzeczalny talent zamieniły jego życie w całkowitą samotność.

6 grudnia, środa, godz. 18.00, Sala kinowo-koncertowa, RCNK

„HORYZONT” Klub Miłośników Kina Rosyjskiego

Pokaz filmu z polskimi napisami

"ANNA KARENINA. HISTORIA WROŃSKIEGO”, 2017, reż. Karen Szachnazarow

O FILMIE: Mandżuria, rok 1904. Wojna rosyjsko-japońska. Ewakuowany z linii frontu rosyjski szpital polowy zostaje ulokowany w na wpół opustoszałej chińskiej wiosce. Dowódca szpitala, Siergiej Karenin, dowiaduje się, że ranny oficer, którego operuje to hrabia Wroński — ten, przez którego zginęła jego matka, Anna Karenina, i który stał się pośrednią przyczyną śmierci ojca. Nie mając złudzeń i nie oczekując odpowiedzi, Karenin jednak idzie do Wrońskiego i zadaje mu pytanie, które męczyło go przez całe życie: co sprawiło, że jego matka zdecydowała się na taki krok? Z kolei hrabia Wroński dowiaduje się, że lekarz — to ten sam Sierioża Karenin. Miotany wątpliwościami hrabia zgadza się opowiedzieć historię swojej tragicznej miłości do Anny Kareniny, rozumiejąc, że ludzie pamiętają tylko to, co jest im wygodnie pamiętać.

7 grudnia, czwartek, godz. 17.00, RCNK

Spotkanie w Klubie rodaków „WITAMY”

„W NADCHODZĄCYM NOWYM ROKU!”

8 grudnia, piątek, godz. 18.00, Sala kinowo-koncertowa, RCNK

KONCERT NOWOROCZNY w wykonaniu duetu

ANDRIEJ KONSTANTINOW (SAKSOFON)

ALINA KONSTANTINOWA (WOKAL)

W repertuarze duetu znajduje się romantyczna klasyka jazzowa i delikatne utwory estradowe. Na koncercie będzie można zanurzyć się w świat pięknej muzyki i romansu, pozytywnych emocji i dobrego nastroju! Magiczne dźwięki saksofonu i melodyjny wokal nie pozostawią nikogo obojętnym! Nasz duet to styl, harmonia i niepowtarzalna atmosfera!

9 grudnia, sobota, godz. 15.00, RCNK

AKWARELOWE STROFY warsztaty malarskie z artystką NINĄ KRYMOWĄ

15 grudnia, piątek, godz. 18.00, Sala kinowo-koncertowa

„HORYZONT” Klub Miłośników Kina Rosyjskiego

Pokaz filmu z polskimi napisami

"GWIAZDA", 2014, reż. Anna Melikian

O FILMIE: Życie trójki osób zderza się i dziwacznie przeplata, ściśle wiążąc ich losy ze sobą. Piętnastoletni chłopak, cierpiący z powodu niezrozumienia przez otoczenie; jego macocha – młoda i arogancka celebrytka, która doświadcza prawdziwego uczucia i przywiązania dopiero w obliczu śmierci; oraz aspirująca aktorka, której natura poskąpiła talentu, za to nagrodziła ogromnym umiłowaniem życia. Znakomity humor, delikatna linia romantyzmu i dramatyczne zwroty wydarzeń doprowadzą nas do wzruszającego momentu kulminacyjnego, w którym każdy z bohaterów zrozumie, czym jest dla niego prawdziwe szczęście.

Festiwale i nagrody: 2014 - Nagroda dla najlepszego reżysera (Anna Melikian) oraz nagroda dla najlepszej aktorki (Severija Janušauškaite) na 25. ORFF "Kinotawr" w Soczi; Nagroda Specjalna Jury "Za genialną grę aktorską" (Tinatin Dałakiszwili) na V MFF w Odessie; Grand Prix publiczności na IV MFF „Koniec świata" na Sachalinie; Nagroda Publiczności za Najlepszy rosyjski film na MFF Pacific Meridian; Nagroda "Złoty orzeł" za najlepszą drugoplanową rolę kobiecą (Severija Janušauškaite); III nagroda dla najlepszego filmu jury 8. Festiwalu filmów rosyjskich "Sputnik nad Polską".

17 grudnia, niedziela, godz. 10.00, 13.00 Sala kinowo-koncertowa, RCNK

PRZEDSTAWIENIE NOWOROCZNE DLA DZIECI

„BAJKI DZIADKA MROZA”

w wykonaniu Kaliningradzkiego Teatru Lalek

18 grudnia, poniedziałek, godz. 10.00, Sala kinowo-koncertowa, RCNK

Turniej gier intelektualnych „CO? GDZIE? KIEDY?”

29 grudnia, piątek, godz. 18.00, Sala kinowo-koncertowa, RCNK

„HORYZONT” Klub Miłośników Kina Rosyjskiego

Pokaz filmu z polskimi napisami

"CHOINKI 5", 2016, reż. T. Bekmambetow, W. Perelman, I. Dżendubajew, A. Kott, A. Szawkero, M. Lichacziowa, R. Niepomniaszczij

O FILMIE: Ta noworoczna noc obfitować będzie w kolejne przygody bohaterów, którzy będą robić różne głupoty i liczyć na cud. Boria musi jakoś odzyskać szczęście rodzinne i dlatego jest gotów ukraść pingwina najlepszemu przyjacielowi Żeni. Narciarz i Snowboardzista wciąż niedorośli i organizują szaloną pogoń za choinką. Babcia Mania oswaja się z internetem w nadziei, że odnajdzie starą miłość. Profesor z Jekaterynburga ustatkował się, ale teraz szaleje z zazdrości. Na dalekiej Północy inżynier bezpieczeństwa ryzykuje i w końcu wyznaje miłość. A pingwin po prostu musi wysiadywać jajko...