Program imprez

 

1 czerwca, piątek, godz. 18.00, Sala kinowo-koncertowa, RCNK

„HORYZONT” KLUB MIŁOŚNIKÓW KINA ROSYJSKIEGO

Pokaz filmu z polskimi napisami

"MÓJ TATA BARYSZNIKOW" 2011,komediodramat, reż. D. Powołockij, M. Drugoj, 90 min. 

O FILMIE: Główny bohater, nastolatek Borys Fiszkin, mieszka z mamą na obrzeżach Moskwy i uczy się w szkole baletowej przy Teatrze Bolszoj. Pewnego dnia chłopiec odkrywa, że jego prawdziwym ojcem jest Michaił Barysznikow. Ta wiadomość rozchodzi się błyskawicznie wśród wszystkich jego przyjaciół, Borys staje się sławny w szkole. Niektórzy widzą w nim cechy wspaniałego ojca. W tym samym czasie z więzienia wraca całkiem inny Michaił, prawdziwy ojciec Borysa. Życie szykuje mu też wiele innych niespodzianek. Z powodu nieporozumienia Borysa wyrzucają ze szkoły, marzenia rozpadają się, zaczyna się życie pod górkę...

5 czerwca, wtorek, godz.10.30, X LO, Gdynia 

Z okazji Dnia języka rosyjskiego Święto muzyczno-poetyckie "POETYCKI PORANEK"


7 czerwca, czwartek, godz.18.00, Sala kinowo-koncertowa, RCNK 
Z okazji Dnia Rosji

Zapraszamy na jakuckie święto lata "Ysyach" i występ zespołu "KELUKECZEEN" z rejonu amgińskiego z Republiki Sacha (Jakucja)   


8 czerwca, piątek, godz.18.00, Sala kinowo-koncertowa, RCNK

„HORYZONT” KLUB MIŁOŚNIKÓW KINA ROSYJSKIEGO

Pokaz filmu z polskimi napisami

"CZARNO-BIAŁY" 2014, komedia, reż. J. Szeliakin, 92 min. 

O FILMIE:Czasy współczesne. Niebezpiecznego kryminalnego przywódcę, a do tego intelektualistę Alhana jednocześnie planują ograbić oszukany przez niego Jarosław i drobny złodziejaszek Nurik. W czasie ich burzliwego spotkania Nurik przypadkowo ginie, wraca jednak do świata żywych z misją: zostaje aniołem-stróżem Jarosława, który cierpi na "alergię na Kaukaz". Mistycznie związani ze sobą mężczyźni muszą znaleźć wspólny język i ratować się przed żądnym zemsty Alhanem i jego ludźmi.

13 czerwca, środa, godz.12.00-16.00, Galeria, RCNK

Z okazji Dnia Rosji pokaz filmu dokumentalnego “PORZĄDEK ŚWIATA” (reż. Władimir Sołowjow)

13 czerwca, środa, godz.18.00, Sala kinowo-koncertowa, RCNK

„HORYZONT” KLUB MIŁOŚNIKÓW KINA ROSYJSKIEGO

Pokaz filmu z polskimi napisami

"O CZYM ROZMAWIAJĄ MĘŻCZYŹNI" 2010, komedia, reż. D. Djaczenko, 100 min.

O FILMIE:Komedia na podstawie sztuki Kwartetu "I" - "Rozmowy mężczyzn w średnim wieku o kobietach, filmach i aluminiowych widelcach". O czym rozmawiają mężczyźni? Oczywiście, o kobietach! Nie, również o pracy, o pieniądzach, o samochodach, o piłce nożnej... ale w zasadzie, jednak o kobietach. I jeśli w planach mają dwa dni wolnego, po ucieczce z biur i od rodzin, z dala od trosk i obowiązków, które spędzą w drodze - dwa dni pełne wrażeń i przygód - można być pewnym, że zdążą przez ten czas omówić wiele tematów... I z tych rozmów, wiemy to na pewno, kobiety dowiedzą się o sobie wiele nowego... 

15 czerwca, piątek, godz.17.00, Galeria, RCNK

WYSTAWA FOTOGRAFICZNA „PÓŁNOCNY KAUKAZ”
WYSTAWA ARTYSTÓW Z PÓŁNOCNEGO KAUKAZU "MISTRZOWIE I UCZNIOWIE"

27 czerwca, środa, godz.18.00, Sala kinowo-koncertowa, RCNK

„HORYZONT” KLUB MIŁOŚNIKÓW KINA ROSYJSKIEGO

Pokaz filmu z polskimi napisami 

"O CZYM ROZMAWIAJĄ MĘŻCZYŹNI. KONTYNUACJA" 2018, komedia, reż. F. Farchszatowa, 99 min.

O FILMIE: Tym razem Losza, Sława, Kamil i Sasza jadą do Petersburga. Przy czym trzech z nich nawet nie wie, po co tam jadą. W pewnym momencie jednak staje się jasne, że to nie ma znaczenia. Ważne, że jadą. I oczywiście źle, że w domu pozostała masa nierozwiązanych problemów, ale jak dobrze o nich nie myśleć... przynajmniej do poniedziałku. I oczywiście źle, że spóźnili się na pospieszny i musieli jechać kuszetką, ale i to okazuje się niespodziewanie wygodne... i przytulne. No i bardzo dobrze jest wypić o piątej rano tequilę bum. Niby wcześnie... jednak w samą porę! To inspiruje do różnych wyczynów!

29 czerwca, piątek, godz.18.00, Sala kinowo-koncertowa, RCNK

Z okazji Roku teatru w Rosji 

SPEKTAKL: "O STRZELCU FIEDOCIE"
Spektakl dziecięcego zespołu teatralnego rodaków z Hamburga na motywach sztuki L. Fiłatowa.

Bohaterowie tego spektaklu są tak różni: zrzędliwi, szukający poklasku, swarliwi, uparci, przedsiębiorczy, podli - prawdziwe odzwierciedlenie ludzkich zalet i wad. Ta historia, opowiedziana przez Fiłatowa jest stara jak świat. Sedno skrywa nie fabula, ale treść: głębokie myśli, precyzyjne trafienia, lekki język, iskrzący humor.