Rosyjskie Centrum Nauki i Kultury w Gdańsku

Pokaz filmu: "Selfie" 19.05.2018 Pokaz filmu: "Selfie"

25 maja, piątek, godz. 18.00, Sala kinowo-koncertowa 


Klub Filmowy "Horyzont" zaprasza na pokaz filmu z polskimi napisami: 2017, dramat, thriller, reż. N. Chomeriki, 112 min.

W pełni go skopiował - gesty, mimikę, nawet żartował tak, że nikt nie podejrzewał zamiany. Bogdanow patrzył w ekran, niczym w lustro. Sobowtór prowadził jego program telewizyjny, spotykał się z fanami-czytelnikami i jego kobietami...

 Międzynarodowy konkurs umiejętności zawodowych nauczycieli języka rosyjskiego jako obcego 16.05.2018 Międzynarodowy konkurs umiejętności zawodowych nauczycieli języka rosyjskiego jako obcego

06 czerwca – 15 listopada 2018 roku, Moskwa, Państwowy Instytut Języka Rosyjskiego im A. Puszkinazaprasza do wzięcia udziału w Międzynarodowym konkursie umiejętności zawodowych dla nauczycieli języka rosyjskiego jako obcego.

Głównym celem Konkursu jest wyłonienie najlepszych praktyk edukacyjnych w zakresie nauczania języka rosyjskiego jako obcego i podwyższenie prestiżu nauczyciela języka rosyjskiego jako obcego na rynku edukacyjnym.

Bezgraniczna przestrzeń sztuki 26.04.2018 Bezgraniczna przestrzeń sztuki

18 maja-14 lipca, Galeria RCNK

„Bezgraniczna przestrzeń sztuki” - wystawa prac malarskich rodaków mieszkających za granicą. Swoje prace zaprezentują: Natasza Bakowicz, Marianna Kaszko, Tatiana Majewska, Georgij Safonow, Aleksander Chochłow, Edward Szczapow, Aleksander Jasin

Pokaz filmu: "Lecą żurawie" 25.04.2018 Pokaz filmu: "Lecą żurawie"

4 maja, piątek, godz. 18.00, Sala kinowo-koncertowa 

Klub Filmowy "Horyzont" zaprasza na pokaz filmu z polskimi napisami: 1957, dramatwojenny, reż. M. Kałatozow, 97 min. 

Film na motywach sztuki Wiktora Rozowa ''Wiecznie żywi''. Akcja filmu rozgrywa się w Moskwie przed i w czasie Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. To opowieść o miłości, której wojna nie mogła zniszczyć. Borys ginie na froncie. Weronika, jego narzeczona jest załamana: najpierw straciła ukochanego, potem rodziców i dom rodziny.

Bursztynowe Gwiazdy Sopotu 25.04.2018 Bursztynowe Gwiazdy Sopotu

6 maja, niedziela, godz. 11.00, Sopot, Opera Leśna

Festiwal Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej "Bursztynowe Gwiazdy Sopotu" z udziałem zespołów tanecznych z Rosji i Polski

Przerwa na kino 25.04.2018 Przerwa na kino

10 maja, czwartek, godz. 19.00, Sala kinowo-koncertowa 

Przerwa na kino - Młodzieżowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych o Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej. W programie filmy  i animacje młodych reżyserów powstałe w latach 2015-2017. 

Pokaz filmu: "To nie boli" 22.04.2018 Pokaz filmu: "To nie boli"

18 maja, piątek, godz. 18.00, Sala kinowo-koncertowa 

Klub Filmowy "Horyzont" zaprasza na pokaz filmu z polskimi napisami: 2006, dramat, reż. A. Bałabanow, 100 min.

Troje przyjaciół stoi na progu eleganckiego domu w centrum dużego miasta. Są młodzi, pełni sił i energii, mają talent, wprawę, pragnienie życia i... - ogólnie mają wszystko, oprócz jednego. Oprócz pieniędzy...

Noc muzeów 22.04.2018 Noc muzeów

19 maja, sobota, godz. 16.30, Sala kinowo-koncertowa  

Filmowy kalejdoskop - projekcja filmów: SKARB, 2015, familijny, przygodowy, reż. I.Wołkowa, 96 min; ŻYCIE BEZ KŁAMSTWA, 2001, dokumentalny, reż. S. Miroszniczenko, 55 min; PETERSBURG. TYLKO Z MIŁOŚCI, 2016, komedia, melodramat, obyczajowy, reż. A.Smirnowa, R. Litwinowa, A. Parmas, O. Byczkowa, A. Gog, N. Nazarowa, N. Kudriaszowa, 111 min.

Wystawa prac "Kwiaty Polski" 30.03.2018 Wystawa prac "Kwiaty Polski"

Zapraszamy do odwiedzenia wystawy prac rosyjskich malarzy Ludmiły Jelisiejewy i Wiaczesława Guszczina

Wystawa czynna: 19 kwietnia — 7 maja 2018 r. 

Ludmiła Jelisiejewa-Guszczina – Zasłużona Artystka Federacji Rosyjskiej. Jej priorytety – akwarela, olej, pastel, malarstwo na jedwabiu. W dzieciństwie ucząc się w szkole artystycznej, "zakochała się" w twórczości malarza Nikołaja Rericha. U podstaw twórczości Wiaczesława Guszczina leży wierność realistycznej tradycji sztuki rosyjskiej.  

Pokaz filmu: "Matylda" 29.03.2018 Pokaz filmu: "Matylda"

6 kwietnia, piątek, godz. 18.00, Sala kinowo-koncertowa, RCNK

Klub Filmowy "Horyzont" zaprasza na pokaz filmu z polskimi napisami "Matylda"

Ostatni rosyjski car i balerina, która umocniła sukces rosyjskiego baletu. Namiętność, która mogła zmienić rosyjską historię. Miłość, która przeszła do legendy. W życiu każdego człowieka zdarza się kilka dni, które mogą je zmienić na zawsze. 

Pokaz filmu: "Czas pionierów" 29.03.2018 Pokaz filmu: "Czas pionierów"

13 kwietnia, piątek, godz. 18.00, Sala kinowo-koncertowa, RCNK 

Klub Filmowy "Horyzont" zaprasza na pokaz filmu z polskimi napisami "Czas pionierów"

Dwa supermocarstwa, ZSRR i USA, walczą o prymat w wyścigu kosmicznym. Póki co ZSRR jest na pozycji lidera, przed nim - wyjście człowieka w kosmos. Jednak dwa tygodnie przed startem wybucha statek testowy. Czasu na wykrycie przyczyn nie ma. I chociaż ryzyko jest ogromne, kosmonauci muszą lecieć. Doświadczony pilot wojskowy Paweł Bielajew oraz jego partner Aleksiej Leonow, niedoświadczony i narowisty, marzący o bohaterstwie, - to dwóch ludzi, gotowych zrobić krok w otchłań...

Totalne dyktando z języka rosyjskiego 29.03.2018 Totalne dyktando z języka rosyjskiego

14 kwietnia o godzinie 13:00 w Rosyjskim Centrum Nauki i Kultury w Gdańsku

W tym roku Gdańsk po raz pierwszy weźmie udział w corocznym "Totalnym dyktandzie", które jest projektem mającym na celu podniesienie poziomu poprawności językowej wśród osób rosyjskojęzycznych.  
Totalne dyktando — to weryfikacja umiejętności dla wszystkich chętnych, projekt pokazuje nam jak ważne jest poprawne pisanie, jak trudna jest praca z językiem rosyjskim, jak fascynujące i użyteczne jest to zajęcie.  


  

Pokaz filmu: "Tabor wędruje do nieba" 29.03.2018 Pokaz filmu: "Tabor wędruje do nieba"
19 kwietnia, czwartek, godz. 18.00, Sala kinowo-koncertowa, RCNK

Klub Filmowy "Horyzont" zaprasza na pokaz filmu z polskimi napisami "Tabor wędruje do nieba"

Szerokoformatowy obraz na motywach wczesnych utworów Maksyma Gorkiego, podstawę których stanowi opowiadanie "Makar Czudra". Kilka przeplatających się historii o miłości: dumnej Cyganki Rady i koniokrada Łojko Zabary; złotowłosej Juliszki, zakochanej w Łojku; szlachcica Siladi, kochającego Radę... 

Pokaz filmu: "Rock" 26.03.2018 Pokaz filmu: "Rock"

27 kwietnia, piątek, godz. 18.00, Sala kinowo-koncertowa, RCNK 

Klub Filmowy "Horyzont" zaprasza na pokaz filmu z polskimi napisami "Rock"

Rock — gatunek muzyczny czy zły los? Bohaterom filmu, którzy wyruszyli na podbój Moskwy, towarzyszy i jedno, i drugie. Ta trójca to nawet jeszcze nie grupa, nie zespół i z pewnością nie przyjaciele. Ale tak było na początku drogi. Im bardziej oddalają się od domu, im niebezpieczniejsze przygody i ludzie ich spotykają, tym bardziej chłopaki zmieniają się wewnętrznie. 

Pokaz filmu: "9 dni i jeden poranek" 24.03.2018 Pokaz filmu: "9 dni i jeden poranek"

30 marca, piątek, godz. 18.00, Sala kinowo-koncertowa, RCNK

Klub Filmowy "Horyzont"  zaprasza na pokaz filmu z polskimi napisami "9 dni i jeden poranek" 

Anna, paryska modelka, twarz znanej firmy kosmetycznej przyjeżdza z akcją charytatywną do prowincjalnego rosyjskiego miasta. W tutejszym domu dziecka dziewczyna spędziła swoje wczesne dzieciństwo, po czym została adoptowana przez małżeństwo z Francji. 

Pokaz filmu: "Sukces" 21.03.2018 Pokaz filmu: "Sukces"

22 marca, czwartek, godz. 18.00, Sala kinowo-koncertowa, RCNK

Klub Filmowy "Horyzont"  zaprasza na pokaz filmu z polskimi napisami "Sukces" reż. K. Chudiakow, 93 min.

Po odejściu żony młody reżyser Giennadij Fietisow wyjeżdża ze stolicy i rozpoczyna pracę w prowincjonalnym teatrze, gdzie zabiera się za inscenizację sztuki Czechowa "Mewa". Fietisow ma trudny charakter - jest szorstki, nieprzyjemny dla innych i co jakiś czas ma problemy z zespołem ... 

Koncert Artysty Ludowego WŁADIMIRA GIERCA 20.03.2018 Koncert Artysty Ludowego WŁADIMIRA GIERCA

23 marca, godz. 19.00, Nadbałtyckiе Centrum Kultury, http://www.nck.org.pl

Wśród współczesnych rosyjskich basów Władimir Gierc, zwycięzca międzynarodowych konkursów i festiwali, zajmuje szczególne miejsce. Absolwent Moskiewskiego Państwowego Konserwatorium bezpośrednio po ukończeniu szkoły muzycznej został zaproszony do grupy operowej Państwowego Akademickiego Teatru Bolszoj. Artysta jest posiadaczem pięknego i bogatego w overtony głosu.

Konkurs fotograficzny: PHOTODIPLOMACY-2018: "Dzieci świata" 27.02.2018 Konkurs fotograficzny: PHOTODIPLOMACY-2018: "Dzieci świata"

Inicjatorem projektu jest rosyjska organizacja non-profit, PITFON we współpracy z Rosyjską Fundacją Pokoju, przy wsparciu Rossotrudniczestwa i innych zainteresowanych struktur (w tym UNESCO i odpowiednich stowarzyszeń i związków twórczych), które podjęły się zadania realizacji w 2018 r. pierwszego projektu z cyklu Photodiplomacy – "Dzieci świata". Podstawę projektu stanowi przeprowadzenie globalnego konkursu fotograficznego, a także serii wystaw, obejmujących wszystkie kontynenty i szereg imprez towarzyszących.  

Pokaz filmu: "Trzy sekundy do zwycięstwa" 26.02.2018 Pokaz filmu: "Trzy sekundy do zwycięstwa"

16 marca, piątek, godz. 18.00, Sala kinowo-koncertowa, RCNK

Klub Filmowy "Horyzont" zaprasza na pokaz filmu z polskimi napisami "Trzy sekundy do zwycięstwa"

Są zwycięstwa, które zmieniają bieg historii. Zwycięstwa ducha, zwycięstwa kraju, zwycięstwa całego świata. Takim triumfem były legendarne „trzy sekundy” - wygrana reprezentacji ZSRR w koszykówce na monachijskiej olimpiadzie w 1972 roku.

Wystawa "Teatr zaczyna się w Abramcewie" 26.02.2018 Wystawa "Teatr zaczyna się w Abramcewie"

16 marca, piątek, godz.17.00, Galeria, RCNK

Z okazji Roku Teatru wystawa z kolekcji Muzeum Abramcewo "Teatr zaczyna się w Abramcewie". Wystawa czynna: 16-30 marca 2018 r.