Rosyjskie Centrum Nauki i Kultury w Gdańsku

Wystawa prac "Kwiaty Polski" 30.03.2018 Wystawa prac "Kwiaty Polski"

19 kwietnia, czwartek, godz. 17.00, Galeria, RCNK

Zapraszamy do odwiedzenia wystawy prac rosyjskich malarzy Ludmiły Jelisiejewy i Wiaczesława Guszczina

Wystawa czynna: 19 kwietnia — 7 maja 2018 r. 

Pokaz filmu: "Rock" 30.03.2018 Pokaz filmu: "Rock"

27 kwietnia, piątek, godz. 18.00, Sala kinowo-koncertowa, RCNK 

Klub Filmowy "Horyzont" zaprasza na pokaz filmu z polskimi napisami "Rock"

Rock — gatunek muzyczny czy zły los? Bohaterom filmu, którzy wyruszyli na podbój Moskwy, towarzyszy i jedno, i drugie. Ta trójca to nawet jeszcze nie grupa, nie zespół i z pewnością nie przyjaciele. Ale tak było na początku drogi. Im bardziej oddalają się od domu, im niebezpieczniejsze przygody i ludzie ich spotykają, tym bardziej chłopaki zmieniają się wewnętrznie. 

Pokaz filmu: "Matylda" 29.03.2018 Pokaz filmu: "Matylda"

6 kwietnia, piątek, godz. 18.00, Sala kinowo-koncertowa, RCNK

Klub Filmowy "Horyzont" zaprasza na pokaz filmu z polskimi napisami "Matylda"

Ostatni rosyjski car i balerina, która umocniła sukces rosyjskiego baletu. Namiętność, która mogła zmienić rosyjską historię. Miłość, która przeszła do legendy. W życiu każdego człowieka zdarza się kilka dni, które mogą je zmienić na zawsze. 

Pokaz filmu: "Czas pionierów" 29.03.2018 Pokaz filmu: "Czas pionierów"

13 kwietnia, piątek, godz. 18.00, Sala kinowo-koncertowa, RCNK 

Klub Filmowy "Horyzont" zaprasza na pokaz filmu z polskimi napisami "Czas pionierów"

Dwa supermocarstwa, ZSRR i USA, walczą o prymat w wyścigu kosmicznym. Póki co ZSRR jest na pozycji lidera, przed nim - wyjście człowieka w kosmos. Jednak dwa tygodnie przed startem wybucha statek testowy. Czasu na wykrycie przyczyn nie ma. I chociaż ryzyko jest ogromne, kosmonauci muszą lecieć. Doświadczony pilot wojskowy Paweł Bielajew oraz jego partner Aleksiej Leonow, niedoświadczony i narowisty, marzący o bohaterstwie, - to dwóch ludzi, gotowych zrobić krok w otchłań...

Totalne dyktando z języka rosyjskiego 29.03.2018 Totalne dyktando z języka rosyjskiego

14 kwietnia o godzinie 13:00 w Rosyjskim Centrum Nauki i Kultury w Gdańsku

W tym roku Gdańsk po raz pierwszy weźmie udział w corocznym "Totalnym dyktandzie", które jest projektem mającym na celu podniesienie poziomu poprawności językowej wśród osób rosyjskojęzycznych.  
Totalne dyktando — to weryfikacja umiejętności dla wszystkich chętnych, projekt pokazuje nam jak ważne jest poprawne pisanie, jak trudna jest praca z językiem rosyjskim, jak fascynujące i użyteczne jest to zajęcie.  


  

Pokaz filmu: "Tabor wędruje do nieba" 29.03.2018 Pokaz filmu: "Tabor wędruje do nieba"
19 kwietnia, czwartek, godz. 18.00, Sala kinowo-koncertowa, RCNK

Klub Filmowy "Horyzont" zaprasza na pokaz filmu z polskimi napisami "Tabor wędruje do nieba"

Szerokoformatowy obraz na motywach wczesnych utworów Maksyma Gorkiego, podstawę których stanowi opowiadanie "Makar Czudra". Kilka przeplatających się historii o miłości: dumnej Cyganki Rady i koniokrada Łojko Zabary; złotowłosej Juliszki, zakochanej w Łojku; szlachcica Siladi, kochającego Radę... 

Pokaz BELLY DANCE 29.03.2018 Pokaz BELLY DANCE

20 kwietnia, piątek, godz. 18.00, Sala kinowo-koncertowa, RCNK

KONCERT GRUPY BELLY DANCE : Pokaz tańca orientalnego w wykonaniu uczennic i trójmiejskich instruktorek wielokrotnie nagradzanych w Polsce i za granicą.

Pokaz filmu: "9 dni i jeden poranek" 24.03.2018 Pokaz filmu: "9 dni i jeden poranek"

30 marca, piątek, godz. 18.00, Sala kinowo-koncertowa, RCNK

Klub Filmowy "Horyzont"  zaprasza na pokaz filmu z polskimi napisami "9 dni i jeden poranek" 

Anna, paryska modelka, twarz znanej firmy kosmetycznej przyjeżdza z akcją charytatywną do prowincjalnego rosyjskiego miasta. W tutejszym domu dziecka dziewczyna spędziła swoje wczesne dzieciństwo, po czym została adoptowana przez małżeństwo z Francji. 

Pokaz filmu: "Sukces" 21.03.2018 Pokaz filmu: "Sukces"

22 marca, czwartek, godz. 18.00, Sala kinowo-koncertowa, RCNK

Klub Filmowy "Horyzont"  zaprasza na pokaz filmu z polskimi napisami "Sukces" reż. K. Chudiakow, 93 min.

Po odejściu żony młody reżyser Giennadij Fietisow wyjeżdża ze stolicy i rozpoczyna pracę w prowincjonalnym teatrze, gdzie zabiera się za inscenizację sztuki Czechowa "Mewa". Fietisow ma trudny charakter - jest szorstki, nieprzyjemny dla innych i co jakiś czas ma problemy z zespołem ... 

Koncert Artysty Ludowego WŁADIMIRA GIERCA 20.03.2018 Koncert Artysty Ludowego WŁADIMIRA GIERCA

23 marca, godz. 19.00, Nadbałtyckiе Centrum Kultury, http://www.nck.org.pl

Wśród współczesnych rosyjskich basów Władimir Gierc, zwycięzca międzynarodowych konkursów i festiwali, zajmuje szczególne miejsce. Absolwent Moskiewskiego Państwowego Konserwatorium bezpośrednio po ukończeniu szkoły muzycznej został zaproszony do grupy operowej Państwowego Akademickiego Teatru Bolszoj. Artysta jest posiadaczem pięknego i bogatego w overtony głosu.

Konkurs fotograficzny: PHOTODIPLOMACY-2018: "Dzieci świata" 27.02.2018 Konkurs fotograficzny: PHOTODIPLOMACY-2018: "Dzieci świata"

Inicjatorem projektu jest rosyjska organizacja non-profit, PITFON we współpracy z Rosyjską Fundacją Pokoju, przy wsparciu Rossotrudniczestwa i innych zainteresowanych struktur (w tym UNESCO i odpowiednich stowarzyszeń i związków twórczych), które podjęły się zadania realizacji w 2018 r. pierwszego projektu z cyklu Photodiplomacy – "Dzieci świata". Podstawę projektu stanowi przeprowadzenie globalnego konkursu fotograficznego, a także serii wystaw, obejmujących wszystkie kontynenty i szereg imprez towarzyszących.  

Pokaz filmu: "Trzy sekundy do zwycięstwa" 26.02.2018 Pokaz filmu: "Trzy sekundy do zwycięstwa"

16 marca, piątek, godz. 18.00, Sala kinowo-koncertowa, RCNK

Klub Filmowy "Horyzont" zaprasza na pokaz filmu z polskimi napisami "Trzy sekundy do zwycięstwa"

Są zwycięstwa, które zmieniają bieg historii. Zwycięstwa ducha, zwycięstwa kraju, zwycięstwa całego świata. Takim triumfem były legendarne „trzy sekundy” - wygrana reprezentacji ZSRR w koszykówce na monachijskiej olimpiadzie w 1972 roku.

Wystawa "Teatr zaczyna się w Abramcewie" 26.02.2018 Wystawa "Teatr zaczyna się w Abramcewie"

16 marca, piątek, godz.17.00, Galeria, RCNK

Z okazji Roku Teatru wystawa z kolekcji Muzeum Abramcewo "Teatr zaczyna się w Abramcewie". Wystawa czynna: 16-30 marca 2018 r.

Koncert Igora Dubickiego 26.02.2018 Koncert Igora Dubickiego

6 marca, wtorek, godz. 18.00, Sala kinowo-koncertowa, RCNK

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. Koncert w wykonaniu Igora Dubickiego

Autor oraz wykonawca własnych, a także ludowych i popularnych, ukraińskich i rosyjskich piosenek. W 2002 r. ukończył Wydział Muzyczny Państwowego Uniwersytetu w Kamieńcu Podolskim. Jest laureatem wielu konkursów w tym międzynarodowych. Koncertował na Ukrainie, w Rosji, w Polsce i w Niemczech. Wydał 8 autorskich płyt.

Pokaz filmu: "Nieadekwatni ludzie" 26.02.2018 Pokaz filmu: "Nieadekwatni ludzie"

2 marca, piątek, godz. 18.00, Sala kinowo-koncertowa, RCNK

Klub Filmowy "Horyzont"  zaprasza na pokaz filmu z polskimi napisami: "Nieadekwatni ludzie" 

Cichy i dobrze wychowany Witalik próbuje rozpocząć od zera życie w nowym mieście. Dziwnym jednak trafem na swojej drodze spotyka samych wariatów. Jego sąsiadką z klatki jest pokręcona Krystyna, która chce go zmienić z nudziarza w normalnego faceta...

W Moskwie odbędzie się V Międzynarodowy konkurs wokalistów imienia M. Маgomajewa 22.02.2018 W Moskwie odbędzie się V Międzynarodowy konkurs wokalistów imienia M. Маgomajewa

19-20 października 2018 roku

Międzynarodowy konkurs wokalistów imienia M. Маgomajewa — to festiwal wokalistów, którzy mogą wziąć udział w wykonaniu, zarówno repertuaru klasycznego i estradowego. Do udziału w Konkursie mogą przystąpić profesjonalni śpiewacy i śpiewaczki w wieku od 20 do 35 lat, posiadający wykształcenie muzyczne lub studenci uczelni muzycznych i uczelni, którzy wyślą do Komitetu organizacyjnego zgłoszenie udziału.

Wystawa prac artysty malarza Igora Skworcowa 16.02.2018 Wystawa prac artysty malarza Igora Skworcowa

Wystawa prac artysty malarza Igora Skworcowa, 16 lutego, godz. 17.00, RCNK Wystawa czynna: 16-28 lutego 2018 r.

Igor Skworcow, artysta tworzący prace w technice olejnej, w stylu klasycznym, zbliżonym do dzieł przedstawicieli Renesansu. Na wielu jego obrazach współcześni ludzie mają wygląd osób z epoki Odrodzenia. Wystawy Igora Skworcowa odbywały się w różnych krajach świata w tym w Galerii Narodowej w Pekinie, w Warszawie, Gdańsku, Bratysławie i Berlinie.

Z okazji Dnia Obrońcy Ojczyny  koncert grupy „WOWA” 10.02.2018 Z okazji Dnia Obrońcy Ojczyny koncert grupy „WOWA”

16 lutego, piątek, godz. 19.00, Sala kinowo-koncertowa, RCNK

Z okazji Dnia Obrońcy Ojczyny koncert grupy „WOWA”

Piosenki grupy W-O-W-A to z jednej strony przewrotne, dowcipne teksty, z drugiej zaś ostra energetyczna muzyka, porywająca słuchacza od pierwszych taktów.  Są w tej muzyce satyra i bandycka dusza podrasowane wpadającą w ucho melodią. Wowa i jego kompani dzielą się żądzą zabawy do upadłego, złością i radością, zamętem i bzdurą. Bohaterowie piosenek to zwykli ludzie i sytuacje z życia codziennego, o których leader zespołu śpiewa puszczając oczko do publiczności.  

Pokaz filmu: "Smok" 09.02.2018 Pokaz filmu: "Smok"

15 lutego, czwartek, godz. 18.00, Sala kinowo-koncertowa, RCNK

Klub Filmowy "Horyzont"  zaprasza na pokaz filmu z polskimi napisami "Smok" 2015, reż. I.Dżendubajew, 110 min.

W samym środku wesela księżniczkę Mirosławę porywa smok, odlatując z nią do swojego zamku na wyspie. Bliscy i narzeczony pozostają w przeszłości, teraz czeka ją już tylko kamienne więzienie i towarzystwo pięknego Armana... Ale kim on jest i jak znalazł się na wyspie? Mira zrozumie to zbyt późno – gdy miłość odkryje przed nią gorzką prawdę...

Pokaz filmu: "Dom na rozstajach" 03.02.2018 Pokaz filmu: "Dom na rozstajach"

9 lutego, piątek, godz. 18.00, Sala kinowo-koncertowa, RCNK

Klub Filmowy "Horyzont"  zaprasza na pokaz filmu z polskimi napisami "Dom na rozstajach" 1962, reż. S. Rostockij, 106 min.

Swietłana przyjeżdża do swojego ukochanego Igora, do prowincjonalnego miasteczka. Zaczyna się jednak wojna, Igora nie ma, nie wita Swietłany. Dziewczyna decyduje się pozostać i czekać na jego powrót oraz koniec wojny. Czeka przez całą wojnę tam, gdzie on powinien był wrócić.