Wydarzenia

RSS

„Edukacja w Rosji – start w pomyślną przyszłość”. Prezentacja rosyjskich uczelni wyższych 06.10.2018 „Edukacja w Rosji – start w pomyślną przyszłość”. Prezentacja rosyjskich uczelni wyższych

18 października 2018 r. w RCNK w Gdańsku odbędzie się spotkanie „Edukacja w Rosji – start w pomyślną przyszłość”, prezentujące czołowe rosyjskie uczelnie wyższe. Wydarzenie organizowane jest wspólnie z Russia.Study – agencją współpracy na rzecz edukacji. Uczestnicy będą mieli okazję poznać system edukacji w Rosji, dowiedzieć się, jak aplikować do rosyjskich szkół wyższych, jakie ulgi przewidziane są dla zagranicznych studentów, rodaków i jak zostać uczestnikiem programu stypendialnego Federacji Rosyjskiej i uczyć się bezpłatnie.

Kursy języka rosyjskiego w RCNK 06.10.2018 Kursy języka rosyjskiego w RCNK

Zapraszamy do udziału w kursach języka rosyjskiego!
Zajęcia dla dzieci od 1 września, zajęcia dla dorosłych od 1 października. 

Wszystkie poziomy zaawansowania. Zajęcia od poniedziałku do SOBOTY. Początek zajęć od godz. 16.00 (do ustalenia z grupą). Liczba osób w grupie 6-10. Oferujemy: współczesne metody prowadzenia zajęć, korzystanie z audio i wideo-materiałów, programy autorskie, intensywną i ciekawą naukę, doświadczoną kadrę lektorów, bezpłatne konsultacje.

Pokaz filmu: "Geograf przepił globus" 05.10.2018 Pokaz filmu: "Geograf przepił globus"

5 października, piątek, godz.18.00, Sala kinowo-koncertowa

Klub Filmowy "Horyzont" zaprasza na pokaz filmu z polskimi napisami: 2013, dramat, reż. A. Wieledinskij, 124 min. Młody biolog Wiktor Służkin z powodu braku pieniędzy zatrudnia się jako nauczyciel geografii w zwykłej permskiej szkole. Na początku walczy, a potem zaprzyjaźnia się ze swoimi uczniami, wpada w konflikty z kierownictwem szkoły, uczniów dziewiątej klasy zabiera na spływ po rzece. 

Spektakl dla dzieci: „Czerwony Kapturek”. Z okazji Roku teatru. Festiwal Teatrów Lalkowych. 04.10.2018 Spektakl dla dzieci: „Czerwony Kapturek”. Z okazji Roku teatru. Festiwal Teatrów Lalkowych.

10 października, środa, godz.12.00, Sala kinowo-koncertowa

To dobrze znana wszystkim bajka o Czerwonym kapturku, o jej mamie i babci, i, oczywiście, o szarym wilku. Po raz pierwszy bajka "Czerwony kapturek" została opublikowana w 1697 roku w zbiorze "Opowiadania, czyli bajki z dawnych czasów" w Paryżu. Później bajka weszła w zbiór "Opowieści mojej mamusi gąski". U podstaw bajki jest znana w średniowiecznych Włoszech i Francji historia o małej dziewczynce, która spotkała wilka.

Spektakl dla dzieci: „Trzy niedźwiadki”. Z okazji Roku teatru. Festiwal Teatrów Lalkowych. 03.10.2018 Spektakl dla dzieci: „Trzy niedźwiadki”. Z okazji Roku teatru. Festiwal Teatrów Lalkowych.

12 października, piątek, godz.12.00, Sala kinowo-koncertowa

Małe dzieci często bywają nieposłuszne. Chcą się bawić, a nie robić to, co chcieli by dorośli. I jak bajarz ma poradzić sobie z taką dziewczynką? Oczywiście, opowiedzieć jej historię, a tak naprawdę nie wystarczy jej opowiedzieć, ona musi zagrać małą niegrzeczną dziewczynkę. A to, co ta dziewczyna zrozumie i jak poradzi sobie ze swoją rolą, i czym skończy się bajka "Trzy niedźwiadki" pokaże nasz spektakl... 

Pokaz filmu: Sobibór/Cобибор 02.10.2018 Pokaz filmu: Sobibór/Cобибор

12 października, piątek, godz. 15.00, Sala kinowo-koncertowa. Film w oryginalnej wersji językowej.  2018, reż. Konstantin Chabieński, dramat historyczny, 1 godz. 58 min. 

To opowieść o buncie więźniów Sobiboru. Kilku najodważniejszych więźniów postanawia zabić w ciągu jednego dnia kilkunastu strażników i uratować w ten sposób wszystkich osadzonych. Jakiekolwiek inne próby ucieczki kończą się do tej pory niepowodzeniem i surowymi restrykcjami wobec pozostałych. Buntownicy, na czele których stanął Aleksander Peczerski...

Pokaz filmu: "Orzeł i reszka" 01.10.2018 Pokaz filmu: "Orzeł i reszka"

12 października, piątek, godz.18.00, Sala kinowo-koncertowa

Klub Filmowy "Horyzont" zaprasza na pokaz filmu z polskimi napisami: 1995, komedia, obyczajowy, reż. G.Danielija, 83 min. Moskiewski chłopak na dalekiej północy zarabia pieniądze na swój ślub, ale odkrywa, że w tym czasie jego narzeczona wychodzi za mąż za innego. Bohater od razu leci do stolicy...

Pokaz filmu: "Ojciec" 30.09.2018 Pokaz filmu: "Ojciec"

19 października, piątek, godz.18.00 Sala kinowo-koncertowa

Klub Filmowy "Horyzont" zaprasza na pokaz filmu z polskimi napisami: 2004, dramat, reż. Władimir Maszkow, 94 min. Film na podstawie jednej z najbardziej znanych na świecie sztuk – dramatu Aleksandra Galicza "Matrosskaja Tiszyna"... Historia miłości. Zdrady. Przebaczenia... Lata 30-te...

Spektakl dla dzieci: „Wesołe lekcje uprzejmości”. Z okazji Roku teatru. Festiwal Teatrów Lalkowych. 29.09.2018 Spektakl dla dzieci: „Wesołe lekcje uprzejmości”. Z okazji Roku teatru. Festiwal Teatrów Lalkowych.

25 października, czwartek, godz.10.00, Sala kinowo-koncertowa

Czy rzeczywiście bycie uprzejmym jest tak ważne? Czy to jest takie proste, jak się wydaje? Odpowiedzi na te pytania znajdziemy w bajce "Wesołe lekcje uprzejmości" na motywach sztuki M. Bartieniewa. Ta pouczająca bajka z elementami zabaw teatralnych uczy młodego widza kultury zachowania.

Pokaz filmu: 100 minut animacji vol. 7 28.09.2018 Pokaz filmu: 100 minut animacji vol. 7

26 października, piątek, godz.18.00, Sala kinowo-koncertowa

Klub Filmowy "Horyzont" zaprasza na pokaz filmów animowanych. Z okazji Międzynarodowego Dnia Animacji już po raz siódmy zapraszamy na 100 MINUT ANIMACJI. W programie filmy animowane z ostatnich lat, prezentowane i nagrodzone na wielu rosyjskich i międzynarodowych festiwalach. 

Uralski Uniwersytet Federalny (Jekaterynburg, Rosja) zaprasza do udziału w zimowych szkołach języka rosyjskiego 19.09.2018 Uralski Uniwersytet Federalny (Jekaterynburg, Rosja) zaprasza do udziału w zimowych szkołach języka rosyjskiego

Zimowe szkoły stanowią kompleksowe kursy edukacyjne poświęcone nauce języka rosyjskiego we współczesnej Rosji. Obowiązkowe komponenty nauczania: intensywny kurs języka rosyjskiego (od 20 godzin w tygodniu); "zanurzenie" w środowisku językowym poprzez stałą codzienną praktykę komunikacyjną z Rosjanami; seminaria kulturologiczne poświęcone tradycyjnym rosyjskim obyczajom, produkcji rosyjskiej zabawki; program kulturalny i wycieczki obejmujące zwiedzanie głównych atrakcji Jekaterynburga i regionu.

Zajęcia z rysunku i malarstwa dla dzieci i dorosłych w RCNK w Gdańsku 19.09.2018 Zajęcia z rysunku i malarstwa dla dzieci i dorosłych w RCNK w Gdańsku

Już od września w Rosyjskim Centrum Nauki i Kultury w Gdańsku artysta plastyk Lew Bartieniew poprowadzi zajęcia z rysunku i malarstwa dla dzieci i dorosłych. 

Zajęcia będą się odbywały w soboty w RCNK w Gdańsku przy ulicy Długiej 35. Spotkanie z artystą odbędzie się 15 września o godz. 10.00 w siedzibie Rosyjskiego Centrum Nauki i Kultury. Zapisy i informacje dodatkowe - kurator projektu Irina Romanowa pod numerem telefonu +48 538 679 642

Wystawa fotograficzna Stanisława Pokrowskiego  „Lewitacja” 29.08.2018 Wystawa fotograficzna Stanisława Pokrowskiego „Lewitacja”
7 września, piątek, godz. 17.00, Galeria

Stanisław Pokrowski - członek Związku Artystów Rosji, uczestnik regionalnych i krajowych wystaw fotograficznych, autor albumów o Kaliningradzie i obwodzie Kaliningradzkim. Wystawy artysty odbywały się na Litwie, Łotwie, Polsce, Rosji. 

Wystawa czynna dla zwiedzających od 7 do 21 września 2018 r.

Pokaz filmu: "Dobry chłopiec" 29.08.2018 Pokaz filmu: "Dobry chłopiec"
7 września, piątek, godz. 18.00, Sala kinowo-koncertowa

Klub Filmowy "Horyzont" zaprasza na pokaz filmu z polskimi napisami: 2016, komedia, reż. Oksana Karas, 95 min.

Film opowiada o sześciu dniach z życia Koli Smirnowa, oczytanego i pewnego siebie ucznia dziewiątej klasy. Kola zakochuje się w nauczycielce. Ktoś podpala szkolną przybudówkę z nowymi komputerami, a w Koli zadurza się córka dyrektora, licealistka Ksenia, która myśli, że szkołę podpalił właśnie on.

Pokaz filmu: "Jeniec Kaukazu" 29.08.2018 Pokaz filmu: "Jeniec Kaukazu"
12 września, środa, godz.17.00, Sala kinowo-koncertowa

Klub Filmowy "Horyzont" zaprasza na pokaz filmu z polskimi napisami: 1996, dramat, reż. Siergiej Bodrow Starszy, 100 min.

Na Kaukazie trwa wojna. Chorąży Sania i szeregowy Żylin dostają się do niewoli do Abdul-Murata, mieszkańca odległej górskiej wioski. Syn Abdul-Murata jest w niewoli u Rosjan, i starzec chce negocjować z komendantem obozu wymianę jeńców.

Pokaz filmu: "Ja nie wracam" 29.08.2018 Pokaz filmu: "Ja nie wracam"
21 września, piątek, godz. 18.00, Sala kinowo-koncertowa

Klub Filmowy "Horyzont" zaprasza na pokaz filmu z polskimi napisami: 2014, dramat, reż. Ilmar Raag, 105 min.

Ania to młoda, ambitna i samodzielna już wychowanka domu dziecka. Pragnie być kochana, jednak sama nie potrafi kochać. Po fałszywych oskarżeniach o popełnieniu przestępstwa, Ania ukrywa się w schronisku dla bezdomnych dzieci.

Wystawa malarska Tomasza Gromy 28.08.2018 Wystawa malarska Tomasza Gromy

Wystawa malarska czynna od 25 września do 13 października 2018 r., Galeria

Tomasz Groma absolwent Politechniki Łódzkiej. Sztukami plastycznymi interesował się od dzieciństwa, pasję i zamiłowanie do malarstwa  wyniósł z domu. Ulubione techniki - olej i akryl na płótnie. Tematyka obrazów - głównie pejzaże leśne, górskie i marynistyczne. Wpływ na styl – impresjonizm, naturalizm, abstrakcja. 

Koncert muzyki klasycznej w wykonaniu Igora Torbickiego 28.08.2018 Koncert muzyki klasycznej w wykonaniu Igora Torbickiego
27 września, czwartek, godz. 18.00, Sala kinowo-koncertowa 

Koncert utworów rosyjskich i polskich kompozytorów w wykonaniu Igora Torbickiego laureata konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych (m.in. dwukrotnie Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Ludwika Stefańskiego i Haliny Czerny-Stefańskiej, Międzynarodowym Konkursie im. Wiktora Mierżanowa w Bułgarii). Koncertował w Rosji, Bułgarii oraz we Włoszech.

Pokaz filmu: "Praktykowanie piękna" 27.08.2018 Pokaz filmu: "Praktykowanie piękna"
28 września, piątek, godz. 18.00, Sala kinowo-koncertowa

Klub Filmowy "Horyzont" zaprasza na pokaz filmu z polskimi napisami: 2011, komediodramat, reż. Wiktor Szamirow, 95 min.

Przeżywszy młodzieńcze szaleństwa ludzie zazwyczaj nikną w tłumie. Niektórzy jednak przez całe życie czują w sobie siłę i przeznaczenie do wyższych celów. I coś robią, robią, robią. Tworzą... 

Szkoła języka rosyjskiego dla dzieci 26.08.2018 Szkoła języka rosyjskiego dla dzieci

W Rosyjskim Centrum Nauki i Kultury startuje weekendowa szkoła języka rosyjskiego dla dzieci w wieku od 4 do 10 lat.


Новости 1 - 20 из 85
Начало | Пред. | 1 2 3 4 5 | След. | Конец