Wydarzenia

RSS

V Międzynarodowe Forum  Pedagogiczne "Norma Językowa. Rodzaje i problemy" 15.08.2018 V Międzynarodowe Forum Pedagogiczne "Norma Językowa. Rodzaje i problemy"

W ramach forum odbędą się panele dyskusyjne, warsztaty, program konkursowy. Zaplanowano blok imprez odnoszących się do Totalnego dyktanda. To świetna okazja, aby spotkać! Organizatorzy pokrywają uczestnikom noclegi w dobrym hotelu i wyżywienie. Możliwa jest publikacja w tomie pokonferencyjnym. Rejestracja jest już otwarta i potrwa do 15 września. Forum odbędzie się w dniach 3-4 grudnia 2018 r. w Soczi.

XXI Międzynarodowe Prelekcje Literacko-Edukacyjne „Obraz dzieciństwa w literaturze i sztuce” 28.07.2018 XXI Międzynarodowe Prelekcje Literacko-Edukacyjne „Obraz dzieciństwa w literaturze i sztuce”

2-9 sierpnia, Gdańsk-Sopot. Organizatorzy: Rosyjskie Centrum Nauki i Kultury w Gdańsku, "Rosyjska Fundacja Kultury", Fundacja Interkultura plus. Przy udziale: Instytutu Rusycystyki i Studiów Wschodnich Uniwersytetu Gdańskiego, Związku pisarzy Rosji, Fundacji wspierania młodych talentów "Srebrne świerszcze".

Program: Программа чтений

Pokaz filmu: Na haczyku! 28.07.2018 Pokaz filmu: Na haczyku!
10 sierpnia, piątek,godz. 18.00, Sala kinowo-koncertowa

Klub Filmowy "Horyzont" zaprasza na pokaz filmu z polskimi napisami: 2010, komedia romantyczna, reż. N. Uglickich, 90 min.

Rita, trenerka łyżwiarstwa figurowego w szkole dla dzieci, cierpi przez niewiernego ukochanego. Zostawił ją, żeby poślubić siostrę niejakiego Własowa, zajmującego 13. miejsce na liście najbogatszych ludzi w kraju. Chce się zemścić na niedoszłym narzeczonym...

Pokaz filmu: Kilka dni z życia Obłomowa 28.07.2018 Pokaz filmu: Kilka dni z życia Obłomowa
17 sierpnia, piątek, godz. 18.00, Sala kinowo-koncertowa

Klub Filmowy "Horyzont" zaprasza na pokaz filmu z polskimi napisami: 1979, dramat, reż. N. Michałkow, 134 min.

Dramat na podstawie powieści I. Gonczarowa "Obłomow". W XIX wieku rosyjskie ziemiaństwo żyło nudnie, z dnia na dzień. Trudno było im znaleźć swoje miejsce w życiu, żeby realizować swój potencjał. Bohaterem tego filmu jest Ilja Iljicz Obłomow, który nie chciał pracować tylko po to, żeby pomnażać swój dobytek, bo nie widział w tym ambitnego celu.  

Wystawa malarska: Nie mamy nic, oprócz doznań 27.07.2018 Wystawa malarska: Nie mamy nic, oprócz doznań
22 sierpnia, godz. 17.00, RCNK, Galeria

Zapraszamy na wernisaż wystawy Swietłany Ariszczenko, dyrektora "Centrum Kultury i Sztuki Panteon", organizacji zajmującej się projektami kulturalnymi i promocją rzeźby w regionie. Przedstawione na wystawie obrazy dają widzowi możliwość zastanowienia się nad sensem życia i niosą nadzieję, że życie na Ziemi się nie kończy. Wystawa jest czynna dla odwiedzających od 22 sierpnia do 5 września 2018 r. 


Pokaz filmu: Dwie kobiety 27.07.2018 Pokaz filmu: Dwie kobiety
24 sierpnia, piątek,godz. 18.00, Sala kinowo-koncertowa

Klub Filmowy "Horyzont" zaprasza na pokaz filmu z polskimi napisami: 2014, ekranizacja, melodramat, reż. W. Głagolewa, 98 min.

Film na motywach sztuki Iwana Turgieniewa "Miesiąc na wsi". Klasyka XIX wieku: gorące rosyjskie lato, bogaty dwór, dobry ziemianin, szlachetny przyjaciel rodziny, powiatowy lekarz, guwerner i dwie kobiety — piękność w kwiecie wieku, pragnąca miłości w obliczu przemijania, oraz jej 18-letnia wychowanka, panna na wydaniu bez posagu.

13. Festiwal Goldbergowski 27.07.2018 13. Festiwal Goldbergowski

29 sierpnia - 2 września 2018 r. GdańskZapraszamy Państwa do udziału w 13. Festiwalu Goldbergowskim. 

Festiwal rozpocznie koncert rosyjskiej orkiestry instrumentów historycznych Pratum Integrum (29.08), która po raz pierwszy wystąpi na koncertach w Polsce. Moskiewska formacja, pracująca pod kierunkiem Pavla Serbina i Sergeia Filchenko, zaprezentuje utwory rosyjskich kompozytorów działających w drugiej połowie XVIII wieku i in

Pokaz filmu: Bez granic 26.07.2018 Pokaz filmu: Bez granic

31 sierpnia, piątek,godz. 18.00, Sala kinowo-koncertowa 

Klub Filmowy "Horyzont" zaprasza na pokaz filmu z polskimi napisami: 2015, komedia, melodramat, reż. K. Oganesian, R. Gigineiszwili, R. Prygunow, 90 min

Akcja filmu rozpoczyna się na moskiewskim lotnisku, skąd bohaterowie wyruszają w podróż do malowniczych dolin górskich Armenii, tonących w zieleni ulicach Tbilisi i świątecznej iluminacji w Moskwie, na spotkanie miłości...

Kursy języka rosyjskiego w RCNK 11.07.2018 Kursy języka rosyjskiego w RCNK

Lipiec-sierpień: zapraszamy do udziału w letnich intensywnych kursach języka rosyjskiego!

Wszystkie poziomy zaawansowania. Zajęcia od poniedziałku do SOBOTY. Początek zajęć od godz. 16.00 (do ustalenia z grupą). Liczba osób w grupie 6-10. Oferujemy: współczesne metody prowadzenia zajęć, korzystanie z audio i wideo-materiałów, programy autorskie, intensywną i ciekawą naukę, doświadczoną kadrę lektorów, bezpłatne konsultacje.

Międzynarodowy konkurs młodzieżowych zespołów inżynierskich 11.07.2018 Międzynarodowy konkurs młodzieżowych zespołów inżynierskich

W 2018 roku pod patronatem Ministerstwa Oświaty FR po raz pierwszy odbędzie się Międzynarodowy konkurs młodzieżowych zespołów inżynierskich. Celem konkursu jest popularyzacja działalności naukowo-technicznej, wsparcie działalności badawczej młodzieży. Zgłoszenie do udziału w Konkursie można składać do 30 lipca 2018 roku. Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na stronie internetowej: https://www.icet2018.ru

Pokaz filmu: "Wykrętasy" 24.06.2018 Pokaz filmu: "Wykrętasy"

4 lipca, środa, godz. 18.00, Sala kinowo-koncertowa, RCNK

Sława Kołotiłow, prosty szkolny nauczyciel z sennego nadmorskiego miasteczka o niebanalnej nazwie „Paluszki”, z rękopisem powieści w ręku przyjeżdża zdobyć Moskwę, a zdobywa... serce pięknej Nadii. Już zbliża się ślub, już jest zarezerwowana restauracja i zaproszeni goście, ale...

Wystawa "Brzegi" petersburskiej artystki  Natashy Bakovic (Petersburg) 24.06.2018 Wystawa "Brzegi" petersburskiej artystki Natashy Bakovic (Petersburg)

6 lipca, piątek, godz.17.00, Galeria, RCNK. Otwarcie wernisażu. 

Prace Natashy Bakovic są łatwo rozpoznawalne, ponieważ malarka posiada swój unikalny język artystyczny, wyczucie koloru i oryginalną myśl kompozycyjną. Natasha Bakovic urodziła się w Petersburgu. W 2012 roku ukończyła z wyróżnieniem Petersburski Akademicki Instytut Malarstwa, Rzeźby i Architektury im. I. Repina, broniąc pracę dyplomową pt. „Jesienny walc”.

Pokaz filmu: "Trener" 24.06.2018 Pokaz filmu: "Trener"

13 lipca, piątek, godz. 18.00, Sala kinowo-koncertowa, RCNK

Klub Filmowy "Horyzont" zaprasza na pokaz filmu z polskimi napisami: 2018, dramat sportowy, reż. D.Kozłowskij, 138 min.

Historia słynnego w całym kraju sportowca, piłkarza Jurija Stolesznikowа. W decydującym meczu bohaterowi nie udaje się wykorzystać doskonałej okazji do zdobycia gola. Perspektywy udanej kariery sportowej kończą się w jednej chwili...

Wystawa ze zbiorów Muzeum Światowego Oceanu (Kaliningrad) 24.06.2018 Wystawa ze zbiorów Muzeum Światowego Oceanu (Kaliningrad)

16 lipca, poniedziałek, Galeria, RCNK

„W imię nauki morskiej pod żaglami”
Wystawa ze zbiorów Muzeum Światowego Oceanu (Kaliningrad)

Pokaz filmu: "Gorzki romans" 24.06.2018 Pokaz filmu: "Gorzki romans"

20 lipca, piątek, godz. 18.00, Sala kinowo-koncertowa, RCNK

Klub Filmowy "Horyzont" zaprasza na pokaz filmu z polskimi napisami: 1984, melodramat, reż. E. Riazanow, 137min.

Dwuodcinkowy film Eldara Riazanowa "Gorzki romans" to jedna z najwspanialszych w historii kinematografii ekranizacji sztuki Aleksandra Ostrowskiego pt. "Oblubienica". Akcja rozgrywa się w małym miasteczku, położonym nad brzegiem Wołgi. Piękna Larisa Ogudałowa, córka zubożałej, owdowiałej szlachcianki, jest do szaleństwa zakochana w przystojnym Siergieju Paratowie. Jest on bystry, praktyczny, odwzajemnia uczucia, ale do czasu. 

Pokaz filmu: "Pewnego Dnia" 24.06.2018 Pokaz filmu: "Pewnego Dnia"

27 lipca, piątek, godz. 18.00, Sala kinowo-koncertowa, RCNK

Klub Filmowy "Horyzont" zaprasza na pokaz filmu z polskimi napisami: 2015, komedia, melodramat, reż. R. Dawletjarow,101 min.

Pewnego dnia Aleksiej uświadamia sobie, że jest zakochany. W byłej dziewczynie brata. Jeszcze nie miał 16 lat, a ona skończyła już 17. Nosiła bardzo krótką spódniczkę i zadawała się z chłopakami z innego osiedla. Przed Aleksiejem ostatni dzwonek...

Granty finansowe  na realizację filmów dokumentalnych  o problemach społecznych 21.06.2018 Granty finansowe na realizację filmów dokumentalnych o problemach społecznych

Granty finansowe na realizację filmów dokumentalnych o problemach społecznych 

Międzynarodowy media-klub "Format A-3" prowadzi młodzieżowy konkurs filmu dokumentalnego "Eurazja.doc: 4 minuty" — na styku dziennikarstwa, społecznego aktywizmu i kinematografii. Do 7 lipca 2018 roku przyjmowane są zgłoszenia-scenariusze na realizację filmów krótkometrażowych...

Pokaz filmu:"Mój tata - Barysznikow" 25.05.2018 Pokaz filmu:"Mój tata - Barysznikow"

1 czerwca, piątek, godz. 18.00, Sala kinowo-koncertowa, RCNK

Klub Filmowy "Horyzont" zaprasza na pokaz filmu z polskimi napisami:  2011, komediodramat, reż. D. Powołockij, M. Drugoj, 90 min.

Główny bohater, nastolatek Borys Fiszkin, mieszka z mamą na obrzeżach Moskwy i uczy się w szkole baletowej przy Teatrze Bolszoj. Pewnego dnia chłopiec odkrywa, że jego prawdziwym ojcem jest Michaił Barysznikow...

Występ zespołu "Kelukeczeen", Republika Sacha (Jakucja) 24.05.2018 Występ zespołu "Kelukeczeen", Republika Sacha (Jakucja)

7 czerwca, czwartek, godz.18.00, Sala kinowo-koncertowa, RCNK 

Zapraszamy na jakuckie święto lata "Ysyach" i występ zespołu "KELUKECZEEN" z rejonu amgińskiego z Republiki Sacha (Jakucja). Laureaci nagrody 1 stopnia Międzynarodowego Festiwalu w Soczi. Wielokrotni uczestnicy krajowych festiwali.

Pokaz filmu: "Czarno-biały" 23.05.2018 Pokaz filmu: "Czarno-biały"

8 czerwca, piątek, godz.18.00, Sala kinowo-koncertowa, RCNK

Klub Filmowy "Horyzont" zaprasza na pokaz filmu z polskimi napisami: 2014,komedia, reż. J. Szeliakin, 92 min. 

Czasy współczesne. Niebezpiecznego kryminalnego przywódcę, a do tego intelektualistę Alhana jednocześnie planują ograbić oszukany przez niego Jarosław i drobny złodziejaszek Nurik. W czasie ich burzliwego spotkania Nurik przypadkowo ginie, wraca jednak do świata żywych z misją...


Новости 1 - 20 из 67
Начало | Пред. | 1 2 3 4 | След. | Конец