Wydarzenia

RSS

"Digital knowledge transfer"/ "Pobierz wiedzę" 17.10.2019 "Digital knowledge transfer"/ "Pobierz wiedzę"

W listopadzie 2019 roku przy wsparciu Rossotrudnichestva zostanie zorganizowany konkurs umiejętności pedagogicznych "Digital knowledge transfer"/ "Pobierz wiedzę". Celem konkursu jest dzielenie się wiedzą i wspieranie nauczycieli rosyjskich szkół za granicą. Konkurs odbędzie się w Moskwie w dniach 18-22 listopada. Jako nagrody przygotowano stypendia pieniężne na studia w Rosji. (Uczestnikom etapu zostanie opłacona podróż i zakwaterowanie w Moskwie na okres trwania konkursu.) Rejestracja uczestników rozpocznie się od 22 października do 6 listopada 2019 r. na stronie internetowej http://knowledgeup.ru/ru/kabinet-uchastnika

VII Międzynarodowy Festiwal-Konkurs Młodych Pianistów "Świat i muzyka. Rosja i Polska" 30.09.2019 VII Międzynarodowy Festiwal-Konkurs Młodych Pianistów "Świat i muzyka. Rosja i Polska"

Informujemy o przeprowadzeniu VII Międzynarodowego Festiwalu Konkursu Młodych Pianistów "Świat i muzyka. Rosja i Polska", 21 - 23 maja 2020 roku. Zgłoszenia do udziału w festiwalu (wzór w załączeniu) powinny być przesłane do 1 kwietnia 2020 r. na adres: 185001 Respublika Kareliya, g. Petrozavodsk, Pervomayskiy pr., d. 4-A, «Detskaya muzyikalno-horovaya shkola»; lub e-mail: e-mail: mirimuzika@yandex.ru. Informacje szczegółowe i regulamin konkursu w tekście ogłoszenia.

“Moja Syberia”. Spotkanie z Romualdem Koperskim 25.09.2019 “Moja Syberia”. Spotkanie z Romualdem Koperskim

3 października, czwartek, godz.18.00, Sala kinowo-koncertowa

Romuald Koperski – podróżnik, przewodnik po Syberii, pionier wypraw samochodowych po rozległych terenach Syberii, pilot samolotowy, pisarz, dziennikarz reportażysta, fotograf, myśliwy, nurek oraz zawodowy muzyk pianista. Rekordzista Guinnessa. Autor książek: ("Pojedynek z Syberią", "Przez Syberię na gapę", „1001 Obrazów Syberii”, Syberia Zimowa Odyseja), wystaw fotograficznych i wielu publikacji poświęconych Syberii, którą wielokrotnie przemierzył na całej długości oraz szerokości geograficznej.

Pokaz filmu: "Córka" 25.09.2019 Pokaz filmu: "Córka"

4 października, piątek, godz.18.00, Sala kinowo-koncertowa

Klub Filmowy "Horyzont" zaprasza na pokaz filmu z polskimi napisami: Inna mieszka wraz z ojcem i młodszym bratem w prowincjonalnym miasteczku. Jej życie zmienia się, gdy w szkole pojawia się nowa dziewczyna – Masza. Między dziewczynami rodzi się przyjaźń. Niestety Masza staje się ofiarą seryjnego zabójcy, który grasuje w miasteczku, zabijając dziewczynki w wieku 13-15 lat. Na mszy żałobnej w cerkwi Inna poznaje syna popa – Ilję, którego siostra również zginęła.

"Ecobaltica" 05.09.2019 "Ecobaltica"
7-9 października XVI Międzynarodowe Forum Naukowo-Ekologiczne Państw Regionu Morza Bałtyckiego "Ecobaltica". Program: http://pol-gdn.rs.gov.ru/…/d…/file/12415/ECOBALTIKA-2019.pdf

Chemia i życie: jubileusz tablicy Mendelejewa 04.09.2019 Chemia i życie: jubileusz tablicy Mendelejewa

12 października, online: https://laba.media W Rosji i za granicą odbędzie się globalna akcja edukacyjno-oświatowa  "Mendeleev Lab" ("Chemiczne laboratorium"). Impreza odbędzie się w ramach Międzynarodowego Roku Układu Okresowego Pierwiastków Chemicznych, ogłoszonego przez ONZ i UNESCO. Tablica jest graficznym wyrazem okresowego układu, odkrytego przez rosyjskiego naukowca Dmitrija Mendelejewa w 1869 roku. Data zdarzenia nie została wybrane przypadkowo: 12 października jest dniem powstania pierwszego laboratorium chemicznego, które założył Michaił Łomonosow w Petersburskiej Akademii Nauk. W tym roku akcja "Mendeleev Lab" zgodnie z tradycją, odbędzie się w trybie offline – w wiodących uniwersytetach w Rosji i innych krajach, muzeach, ośrodkach kultury i na placach Rossotrudniczestwa za granicą. W tym roku "Laba" odbędzie się nie tylko po rosyjsku ale i po angielsku, francusku i hiszpańsku.

Waldemar Bajak: Koncert akustyczny leadera grupy Wowa band 03.09.2019 Waldemar Bajak: Koncert akustyczny leadera grupy Wowa band

11 października, piątek, godz.18.00, Sala kinowo-koncertowa

Piosenki Wysockiego, Sewernego, Okudżawy i kryminalny romans z Odessy: Waldemar Bajak, autor, artysta, muzyk, który wieku pięciu lat przekroczył próg Kaliskiego Towarzystwa Muzycznego, gdzie uczył się gry na keyboardzie. Potem były lata nauki w Kaliskiej Szkole Muzyki Estradowej Musik Store, pierwsze miejsce na Festiwalu Muzyki Elektronicznej w Łodzi w 2002 roku. Potem trzy lata poznawania tajemnic muzyki klasycznej i pierwsze autorskie piosenki w ...gatunku rosyjskiego szansonu – pod wpływem pieśni Sewernego, Wysockiego, Tokariewa, Sukacziowa i Okudżawy. 

Pokaz filmu: "Białe Rosy" 02.09.2019 Pokaz filmu: "Białe Rosy"

18 października, piątek, godz.18.00, Sala kinowo-koncertowa

Klub Filmowy "Horyzont" zaprasza na pokaz filmu z polskimi napisami: W białoruskiej wsi Białe Rosy mieszka weteran pracy i trzech wojen, zasłużony i szanowany człowiek Fiodor Hodas. Od dawna jest wdowcem. Wydorośleli jego trzej synowie, ale ojciec martwi się o każdego z nich. Starszy Andriej — człowiek rzeczowy, ale zbyt roztropny. Młodszy Wasilij — wesołek i żartowniś — może stracić rodzinę przez byłego kawalera swojej żony. Średni Sasza wyjechał na Wyspy Kurylskie i od 15 lat nie był w domu. 

Seminarium dla nauczycieli-rusycystów 01.09.2019 Seminarium dla nauczycieli-rusycystów

19 października, sobota, godz.10.00, Sala kinowo-koncertowa 

Seminarium naukowo-metodycznedla polskich nauczycieli-rusycystów z udziałem specjalistów z Państwowego Uniwersytetu w Piatigorsku

Współczesna komedia o miłości „Mężczyzna na godzinę” 31.08.2019 Współczesna komedia o miłości „Mężczyzna na godzinę”

23 października, środa, godz.18.00, Sala kinowo-koncertowa

Jaka normalna kobieta zacznie zaczepiać na ulicy obcego mężczyznę z prośbą o pomoc? A co powiecie na to, że za parę godzin ten mężczyzna, początkowo próbujący spławić natrętną kobietę, będzie wyznawał jej miłość!

W spektaklu udział biorą: MIKOŁAJ ZACHAROW Zasłużony Artysta Rosji, SWIETŁANA ZACHAROWA, WŁADIMIR LIPILIN, Dźwięk: WŁADYSŁAW GOLENSZYN, Pomoc reżysera: KSENIA LIPILINA


100 minut animacji VOL. 8 VIII Przegląd filmów animowanych 30.08.2019 100 minut animacji VOL. 8 VIII Przegląd filmów animowanych

25 października, piątek, godz.18.00, Sala kinowo-koncertowa

Klub Filmowy "Horyzont" zaprasza na pokazy filmowe: Z okazji Międzynarodowego Dnia Animacji już po raz ósmy zapraszamy na 100 MINUT ANIMACJI. W programie filmy animowane z ostatnich lat, prezentowane i nagrodzone na wielu rosyjskich i międzynarodowych festiwalach. 

Pedagogika cyfrowa: bezpłatne szkolenie online dla nauczycieli i pracowników rosyjskich szkół za granicą 29.08.2019 Pedagogika cyfrowa: bezpłatne szkolenie online dla nauczycieli i pracowników rosyjskich szkół za granicą

W ciągu ostatniego roku słowo "cyfryzacja" mocno zakorzeniło się pedagogice. Nauczyciel musi nauczyć się, jak szybko zmienić podejście do nauki, uwzględniając cyfrowe możliwości szkoły lub otwartego dostępu do zasobów edukacyjnych, wykorzystując prawidłowo dane z różnych źródeł informacji. W celu poprawy sprawności cyfrowych nauczycieli i pracowników rosyjskich szkół za granicą, eksperci rosyjskiego Uniwersytetu Przyjaźni Narodów na prośbę Rossotrudnichestva opracowali bezpłatny kurs online "Pedagogika cyfrowa". 

Kursy języka rosyjskiego w RCNK 28.08.2019 Kursy języka rosyjskiego w RCNK

Zapraszamy do udziału w kursach języka rosyjskiego!
Zajęcia dla dzieci od 14 września, zajęcia dla dorosłych od 1 października. 

Wszystkie poziomy zaawansowania. Zajęcia od poniedziałku do SOBOTY. Początek zajęć od godz. 16.00 (do ustalenia z grupą). Liczba osób w grupie 6-10. Oferujemy: współczesne metody prowadzenia zajęć, korzystanie z audio i wideo-materiałów, programy autorskie, intensywną i ciekawą naukę, doświadczoną kadrę lektorów, bezpłatne konsultacje.

Szkoła języka rosyjskiego dla dzieci 27.08.2019 Szkoła języka rosyjskiego dla dzieci

W Rosyjskim Centrum Nauki i Kultury startuje weekendowa szkoła języka rosyjskiego dla dzieci w wieku od 4 do 10 lat. Zapisy trwają do 14 września. Serdecznie zapraszamy! 

Bezpłatny dostęp do elektronicznych bibliotek systemu "Biblioteka Uniwersytecka Online" 26.08.2019 Bezpłatny dostęp do elektronicznych bibliotek systemu "Biblioteka Uniwersytecka Online"

Od 1 sierpnia 2019 roku, w ciągu sześciu miesięcy kalendarzowych, na platformie www.biblioclub.ru można za darmo połączyć się i korzystać z zasobów elektronicznych biblioteki systemu "Biblioteka Uniwersytecka Online". 

Wszystko, co należy zrobić, to zarejestrować się na stronie: www.biblioclub.ru 

Instrukcje dotyczące korzystania z biblioteki można znaleźć w linku.

Pokaz filmu: "Zapamiętajmy to lato" 25.08.2019 Pokaz filmu: "Zapamiętajmy to lato"

6 września, piątek, godz. 18.00, RCNK

Klub Filmowy "Horyzont" zaprasza na pokaz filmu z polskimi napisami:  Te wakacje na obozie pionierskim Mitia Łopuchin zapamięta na długo. Stały się one ostatnim latem jego dzieciństwa. Podarowały Mitii przyjaźń z fantastycznym człowiekiem, który pokazał nastolatkowi sens i wielkość sztuki. Najważniejsze jednak, że poznał on radość i smutek związany z pierwszą miłością...

Pokaz filmu: "Stalingrad" 24.08.2019 Pokaz filmu: "Stalingrad"

13 września, piątek, godz. 18.00, RCNK 

Klub Filmowy "Horyzont" zaprasza na pokaz filmu z polskimi napisami:1942. Stalingrad. Wojska sowieckie planują kontratak na oddziały niemieckie, które zajęły prawy brzeg Wołgi. Atak został udaremniony. Tylko zwiadowcom pod dowództwem kapitana Gromowa udaje się przejść na drugą stronę i zdobyć pozycję w jednym z domów. Wydano im rozkaz utrzymania jej za wszelką cenę. Oprócz kilku cudem ocalałych żołnierzy radzieckich, w domu znajduje się jego ostatnia mieszkanka - 19-letnia Katia.

Pokaz filmu: "Uciekinierzy" 23.08.2019 Pokaz filmu: "Uciekinierzy"

20 września, piątek, godz. 18.00, RCNK

Klub Filmowy "Horyzont" zaprasza na pokaz filmu z polskimi napisami: Pechowy ulubieniec narodu, piosenkarz popowy Aleks w towarzystwie wynajętego zabójcy Stiopy i nimfomanki Nastii ucieka przed wynajętymi przez centrum producenckie zabójcami w czarnym hummerze z karabinami maszynowymi dużego kalibru. Klasyczny gatunek amerykański w rosyjskich realiach....

Spektakl: „Wojna nie jest kobietą”  22.08.2019 Spektakl: „Wojna nie jest kobietą”

23 września, poniedziałek, godz. 19.00, RCNK 

Spektakl „Wojna nie jest kobietą” to opowieści kobiet jakich jeszcze nie było. One znalazły się na wojnie a po wielu, wielu latach opowiadają co tam zdarzyło się naprawdę. Nie ma w nich męskiej dumy, radości z zabijania i pokonywania wroga. To co mówią jest wstrząsające w swojej prawdzie. Wojna kobiet to nie wojna mężczyzn. Kobiety widzą to, co dla mężczyzn jest ukryte. Widzą to, co emocjonalne i bardzo ludzkie.

Pokaz filmu: "Jesienny maraton" 21.08.2019 Pokaz filmu: "Jesienny maraton"

27 września, piątek, godz. 18.00, RCNK 

Klub Filmowy "Horyzont" zaprasza na pokaz filmu z polskimi napisami: Dobry i uczynny Buzykin, aby nikogo nie urazić, stara się każdemu pomóc. Sytuacje, w które wpada bohater są coraz bardziej złożone, i najważniejsze - komplikują się do tego stopnia, że sam Buzykin czuje, jak jest dosłownie rozszarpywany na kawałki. Odchodzi od niego żona, zostawia kochanka. Buzykin postanawia stać się innym człowiekiem...


Новости 1 - 20 из 194
Начало | Пред. | 1 2 3 4 5 | След. | Конец