Imprezy

Seminarium dydaktyczno-metodyczne dla nauczycieli języka rosyjskiego 22.01.2018 Seminarium dydaktyczno-metodyczne dla nauczycieli języka rosyjskiego

22 stycznia w RCNK w ramach kursów doskonalenia zawodowego polskich nauczycieli rusycystów odbyło się seminarium dydaktyczno-metodyczne na temat "Rola ćwiczeń gramatycznych i tłumaczenia na lekcjach języka obcego".
Pytanie o roli ćwiczeń gramatycznych i tłumaczenia na lekcjach języka obcego zawsze był aktualny i był jednym z najważniejszych i kluczowych elementów procesu dydaktycznego.

25.10.2017 Seminarium: "Kilka słów o ekspresywności, ekonomii i stereotypizacji rosyjskiej mowy potocznej"

25 października 2017 roku w Rosyjskim Centrum Nauki i Kultury w Gdańsku odbył się wykład kierownika Zakładu Języka Rosyjskiego dla Studentów Obcokrajowców z Instytutu Nauk Humanistycznych i Sztuki Uralskiego Uniwersytetu Federalnego dr N. Borowikowej "Kilka słów o ekspresywności, ekonomii i stereotypizacji rosyjskiej mowy potocznej". 

Seminarium: "Nowoczesne trendy w nauczaniu języka rosyjskiego jako obcego i ich odzwierciedlenie w literaturze przedmiotu" 25.09.2017 Seminarium: "Nowoczesne trendy w nauczaniu języka rosyjskiego jako obcego i ich odzwierciedlenie w literaturze przedmiotu"
25 września w sali wystawowej RCNK dla nauczycieli-rusycystów odbyły się warsztaty metodyczne na temat "Nowoczesne trendy w nauczaniu języka rosyjskiego jako obcego i ich odzwierciedlenie w literaturze przedmiotu".

01.09.2017 Cykl warsztatów metodycznych dla nauczycieli języka rosyjskiego jako obcego.

W ramach realizacji programu doskonalenia nauczycieli 1 września 2017 r.  Rosyjskie Centrum Nauki i Kultury otwiera cykl warsztatów metodycznych dla nauczycieli języka rosyjskiego jako obcego.