Wydarzenia

RSS

 Wystawa wirtualna "W poszukiwaniu "Światowego eteru", doświadczenie trwające całe życie" 12.08.2020 Wystawa wirtualna "W poszukiwaniu "Światowego eteru", doświadczenie trwające całe życie"

Zapraszamy do odwiedzenia wystawy przygotowanej przez Uniwersytet Petersburski poświęconą poszukiwaniom prowadzonym przez D. Mendelejewa.
Wystawa zatytułowana "W poszukiwaniu "Światowego eteru", doświadczenie trwające całe życie" dostępna w linku:  Wystawa opowiada o eksperymentach naukowca, próbującego odkryć "Światowy eter".

Międzynarodowa Olimpiada Młodzieży-2021. Ruszyła rejestracja online 12.08.2020 Międzynarodowa Olimpiada Młodzieży-2021. Ruszyła rejestracja online

Narodowy Uniwersytet Badawczy "Wyższa Szkoła Ekonomii" zaprasza cudzoziemców na studia licencjackie, aby dołączyli do Międzynarodowej Olimpiady Młodzieży - 2021 (MOM-2021).
W Olimpiadzie mogą wziąć uczniowie klas 10-11 i klas 11-12 z 12-letnim programem nauczania szkół, gimnazjów, liceów i szkół wyższych mogą wziąć udział w olimpiadzie; absolwenci zagranicznych szkół ogólnokształcących; studenci zagranicznych uczelni w wieku poniżej 30 lat; obcokrajowcy w wieku poniżej 30 lat mieszkający w Rosji.Olimpiada odbędzie się w dwóch formatach stacjonarnym (offline) i zdalnym (online). Aby wziąć udział w Olimpiadzie należy zarejestrować się w dniach od 25 maja do 12 października 2020 roku. 

Wystawa ze zbiorów Muzeum Światowego Oceanu "Lodołamacz"KRASIN" - Bohater Wielkiego Zwycięstwa" 14.07.2020 Wystawa ze zbiorów Muzeum Światowego Oceanu "Lodołamacz"KRASIN" - Bohater Wielkiego Zwycięstwa"
3-31 sierpnia, RCNK

W 75. rocznicę Zwycięstwa w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej w Roku pamięci i chwały Muzeum Światowego Oceanu przygotowało wystawę o najstarszym statku swojej flotylli-lodołamaczu "Krasin", statku-legendzie rosyjskiej floty, o wyczynach której niewiele osób już pamięta. Historia lodołamacza "Krasin" i jego załogi bojowej, która w najtrudniejszych warunkach arktycznych dokonała bohaterskich wyczynów jest godna opowiedzenia w ramach oddzielnego projektu wystawienniczego.

Pokaz filmu: "Rok" 13.07.2020 Pokaz filmu: "Rok"

7 sierpnia, piątek, godz.18.00 Sala kinowo-koncertowa 


Klub Filmowy "Horyzont" zaprasza na pokaz filmu z polskimi napisami: 2017, komediodramat, 87. min. "Rock — gatunek muzyczny czy zły los? Bohaterom filmu, którzy wyruszyli na podbój Moskwy, towarzyszy i jedno, i drugie. Ta trójca to nawet jeszcze nie grupa, nie zespół i z pewnością nie przyjaciele. Ale tak było na początku drogi.  

O nowych priorytetach pracy Rossotrudnichestva. Wykład online 12.07.2020 O nowych priorytetach pracy Rossotrudnichestva. Wykład online
11 sierpnia, wtorek, godz. 14.00, online 

Szef Rossotrudnichestva Jewgienij Primakov przy udziale Funduszu Wsparcia Dyplomacji Publicznej im. A. M. Gorczakowa wystąpi z wykładem  "Россотрудничество: на острие гуманитарной работы на внешнем контуре". Jaka jest polityka humanitarna Rosji w kontekście zapewnienia praw ludzi? Co stanie się priorytetem w działalności zagranicznych przedstawicielstw Rossotrudniczestwa - RCNK? Jakie kroki podejmie nowy szef Agencji, aby zapewnić realizację powierzonych mu zadań? 
Wykład dostępny online: https://www.youtube.com/channel/UCxfs8_dijPBZQs-YihliEMA 

Pokaz filmu: "Pewnego dnia" 12.07.2020 Pokaz filmu: "Pewnego dnia"

14 sierpnia, piątek, godz.18.00, Sala kinowo-koncertowa 

Klub Filmowy "Horyzont" zaprasza na pokaz filmu z polskimi napisami: 2015, komedia, 101 min. Pewnego dnia Aleksiej uświadamia sobie, że jest zakochany. W byłej dziewczynie brata. Jeszcze nie miał 16 lat, a ona skończyła już 17. Nosiła bardzo krótką spódniczkę i zadawała się z chłopakami z innego osiedla. Przed Aleksiejem ostatni dzwonek, ostatni rok życia w miasteczku i pierwszy poważny egzamin. Założył się z Tanią: przegrany musi spełnić każde życzenie zwycięzcy...

Pokaz filmu: "Kilka dni z życia Obłomowa" 11.07.2020 Pokaz filmu: "Kilka dni z życia Obłomowa"

21 sierpnia, piątek, godz.18.00, Sala kinowo-koncertowa 

Klub Filmowy "Horyzont" zaprasza na pokaz filmu z polskimi napisami: 1979, dramat, 134 min. Dramat na podstawie powieści I. Gonczarowa "Obłomow". W XIX wieku rosyjskie ziemiaństwo żyło nudnie, z dnia na dzień. Trudno było im znaleźć swoje miejsce w życiu, żeby realizować swój potencjał. Bohaterem filmu jest Ilja Iljicz Obłomow, który nie chciał pracować tylko po to, żeby pomnażać swój dobytek, bo nie widział w tym ambitnego celu. Leżąc na kanapie i oddając się rozważaniom o sensie życia, wiele w życiu stracił, przegapił nawet miłość Olgi, która nie mogąc zdobyć jego serca, wyszła za mąż za innego.

Pokaz filmu: "Fortuna" 10.07.2020 Pokaz filmu: "Fortuna"

26 sierpnia, środa, godz.18.00, Sala kinowo-koncertowa 

Klub Filmowy "Horyzont" zaprasza na pokaz filmu z polskimi napisami: 2000, komedia, 87 min. Były kapitan żeglugi Foma Kalandadze i wesoła załoga starej barki „Fortuna” bez pośpiechu rozwożą towary wzdłuż Wołgi. Kolejny rejs, w który zabierają parę młodych małżonków, zmienia się w całkowicie niewiarygodny, pełen niespodziewanych przygód miesiąc miodowy z najprawdziwszym zatonięciem statku.


Встреча в Клубе соотечественников "Добро пожаловать!" 09.07.2020 Встреча в Клубе соотечественников "Добро пожаловать!"

28 августа, пятница, 18.00 часов, РЦНК

Встреча в Клубе соотечественников "Добро пожаловать!", посвященная жизни и творчеству Исаака Эммануиловича Бабеля. 

Koncert "Zaczarowany sierpień" 09.07.2020 Koncert "Zaczarowany sierpień"

ODWOŁANY! 28 sierpnia, piątek, godz.18.00, Sala kinowo-koncertowa

Informujemy, że koncert został odwołany. Przepraszamy za niedogodności. 

Klub rodaków "Witamy!" zaprasza na koncert "Zaczarowany sierpień" w wykonaniu Nelli Rostowcewej.  Podczas koncertu usłyszymy popularne rosyjskie piosenki estradowe, pieśni ludowe i romanse.

Certyfikowane egzaminy z języka rosyjskiego 20.06.2020 Certyfikowane egzaminy z języka rosyjskiego

Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury w Warszawie zaprasza do wzięcia udziału  w certyfikowanych egzaminach z języka rosyjskiego jako obcego, które odbędą się  24 października 2020 roku. 
Zgłoszenia uczestników przyjmowane są do 16 października 2020 roku. Egzaminy przeprowadzane są przez specjalistów z Państwowego Instytutu Języka Rosyjskiego im. A.S. Puszkina oraz Izby Handlowo-Przemysłowej Federacji Rosyjskiej. U nas mogą Państwo również zdać egzamin na certyfikat potwierdzający ogólną znajomość języka rosyjskiego ТРКИ (тест по русскому языку как иностранному).

Koncert Evgena Malinowskiego «Jedno serce — dwa narody». Z okazji dnia miłości, rodziny i wierności 18.06.2020 Koncert Evgena Malinowskiego «Jedno serce — dwa narody». Z okazji dnia miłości, rodziny i wierności
3 lipca, piątek, godz. 18.00, sala kinowo-koncertowa 

Evgen Malinovskiy - rosyjski aktor, piosenkarz, gitarzysta, dyrygent, syberyjski bard. Specjalizuje się w poezji śpiewanej i piosence aktorskiej. Obecnie koncentruje się na karierze solowej. Pracuje nad własnymi projektami rockowymi i jazzowymi. Od 2004 roku występuje z programem Syberyjski bard zaprasza z utworami Władimira Wysockiego, Aleksandra Rosenbauma i Bułata Okudżawy, które wykonuje przy własnym akompaniamencie na gitarze akustycznej. 

Seminarium internetowe Centrum "Zlatoust" dla nauczycieli języka rosyjskiego jako obcego 12.06.2020 Seminarium internetowe Centrum "Zlatoust" dla nauczycieli języka rosyjskiego jako obcego
8 lipca, 16.00 – 17.50, online 

Внимание!  Участие в мероприятиях бесплатное. Для того чтобы принять участие, необходимо до начала семинара зарегистрироваться по ссылке https://mirrki.ru/semzlatbel 
После регистрации на вашу почту придет письмо с организационной информацией. Все возникающие вопросы – по электронному адресу:  belgium@rs.gov.ru Российский центр науки и культуры в Брюсселе.

"Opowieść o Piotrze i Fewronii"  12.06.2020 "Opowieść o Piotrze i Fewronii"
8 lipca, środa, godz.15.00, Galeria, RCNK

Film z okazji Dnia miłości, rodziny i wierności. XIII w. Złoczyńca przejął władzę w Księstwie Muromskim. Tylko dzielny wojownik Piotr wyrusza do walki z czarnym charakterem i pokonuje go. Ale trująca krew czarnoksiężnika zatruwa zbawcę księstwa. Uzdrowicielka Fewronia jest gotowa użyć swojego daru, by uratować Piotra. Między młodymi ludźmi wybucha prawdziwe czyste uczucie, które zachowują pomimo wielu przeszkód.

Pokaz filmu: "Wakacje pod specjalnym nadzorem" 11.06.2020 Pokaz filmu: "Wakacje pod specjalnym nadzorem"
10 lipca, piątek, godz.18.00, Sala kinowo-koncertowa

Klub Filmowy "Horyzont" zaprasza na pokaz filmu z polskimi napisami: 2009, komediodramat, 113 min. To historia o dwóch, nie tak już młodych, mężczyznach - Kolcowie i Sumrakowie — zrządzeniem losu kierują pionierami na obozie wśród dość energicznego kierownictwa i zbyt energicznych dzieci. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie fakt, że trafili tu oni wprost z więziennej pryczy. Byli skazańcy na obozie są nękani przez nastolatków zgodnie z najlepszymi tradycjami obozów pionierskich. Zawzięcie korzystając ze wszelkich sposobów starają się, aby ich drużyna okazała się najlepsza i godna cennej nagrody - wyjazdu do Petersburga, Sumrakow i Kocow odkrywają w sobie wiele niewykorzystanych talentów i ciepła... 

Pokaz filmu: "Biedni krewni" 11.06.2020 Pokaz filmu: "Biedni krewni"
17 lipca, piątek, godz.18.00, Sala kinowo-koncertowa

Klub Filmowy "Horyzont" zaprasza na pokaz filmu z polskimi napisami: 2005, komediodramat, 103 min. Akcja filmu toczy się współcześnie w maleńkim miasteczku na terenie byłego ZSRR. Główny bohater - Edek Letow - pomaga ludziom poszukiwać bliskich. Odnajduje ich w Kanadzie, Izraelu, Szwajcarii... Dla Edka to jest biznes i to biznes, który musi działać bezawaryjnie. Jeśli nie znajduje prawdziwych bliskich, znajduje dla nich zamianę. Wszystko w jego malutkiej firmie idzie dobrze. Jego klienci to ludzie samotni, więc na swoich zagranicznych gości wylewają tyle miłości i ciepła, że nawet nie pomyślą o tej wyimaginowanej sytuacji - w odpowiedzi otrzymują...

Pokaz filmu: "Nad morze!" 11.06.2020 Pokaz filmu: "Nad morze!"
24 lipca, piątek, godz.18.00, Sala kinowo-koncertowa 

Klub Filmowy "Horyzont" zaprasza na pokaz filmu z polskimi napisami: 2009, komedia, 100 min. Komedia w duchu Buñuela. Czasy współczesne, Wyspy Kanaryjskie, Teneryfa i trzy rosyjskie pary z dziećmi, które przyjechały odpocząć nad morzem. Jednak kłótnie, krytyczne dni, przedawkowanie alkoholu, spotkania z lokalną policją, nieoczekiwana miłość i wiele innych rzeczy, nie pozwalają bohaterom nie tylko wykąpać się w morzu, ale nawet rzucić okiem w jego stronę.

Pokaz filmu: "Bez granic" 10.06.2020 Pokaz filmu: "Bez granic"
29 lipca, środa, godz.18.00, Sala kinowo-koncertowa 

Klub Filmowy "Horyzont" zaprasza na pokaz filmu z polskimi napisami: 2015, komedia, 90 min. Akcja filmu rozpoczyna się na moskiewskim lotnisku, skąd bohaterowie wyruszają w podróż do malowniczych dolin górskich Armenii, tonących w zieleni ulicach Tbilisi i świątecznej iluminacji w Moskwie, na spotkanie miłości - szalonej i namiętnej, naiwnej i śmiesznej, wzruszającej i smutnej, szczęśliwej i lekkomyślnej, która nie zna granic ani konwencji, wieku ani narodowości.

Koncert "Muzyka duszy" 09.06.2020 Koncert "Muzyka duszy"
31 lipca, piątek, godz. 18.00, Sala kinowo-koncertowa 

Zapraszamy do udziału w koncercie członków klubu rodaków "Witamy!". W programie znane i lubiane rosyjskie piosenki i melodie. 

XII Letnia szkoła młodych chemików. Iwanowski Państwowy Uniwersytet Chemiczno-Technologiczny 08.06.2020 XII Letnia szkoła młodych chemików. Iwanowski Państwowy Uniwersytet Chemiczno-Technologiczny

20-28 lipca 2020, online 

Iwanowski Państwowy Uniwersytet Chemiczno-Technologiczny (IGHTU) zaprasza do udziału w XII Letniej szkole młodych chemików. Szkoła zostanie przeprowadzona za pośrednictwem platformy Zoom. Językiem roboczym jest rosyjski. Brak opłaty organizacyjnej. 


Новости 61 - 80 из 358
Начало | Пред. | 2 3 4 5 6 | След. | Конец