Wydarzenia

RSS

Klub podróżników po Rosji w Warszawie: zapoznanie z Czukotką 08.09.2017 Klub podróżników po Rosji w Warszawie: zapoznanie z Czukotką
12 września 18:00 Sala wystawowa 
Zapraszamy na spotkanie z młodą rosyjską fotografką Anastazją Kukolewą (Irkuck). Zaznajomicie się Państwo z najbardziej oddalonym regionem Rosji – Czukotką. Anastazja Kukolewa opowie o swojej niezwykłej podróży do tego pięknego i jednocześnie surowego kraju.

Rosyjski Uniwersytet Transportu 08.09.2017 Rosyjski Uniwersytet Transportu
Rosyjski Uniwersytet Transportu pielęgnuje i rozwija tradycje oraz fundamentalne wartości rosyjskiej edukacji transportowej jako nauki podstawowej i stosowanej.

Książka, słowo, cyfra: notatki na temat słowa drukowanego w Polsce w 2016 r. 30.08.2017 Książka, słowo, cyfra: notatki na temat słowa drukowanego w Polsce w 2016 r.
Biblioteka Narodowa, wydając ostatnio dane statystyczne rynku wydawniczego w Polsce za rok poprzedni (Ruch Wydawniczy w Liczbach, Tom LXIII: 2016,  dział Książki. Warszawa 2017), umieściła wśród nich coś, co nas — miłośników literatury rosyjskiej — z pewnością zainteresuje.

Otwarcie czytelni elektronicznej Biblioteki Prezydenckiej 26.07.2017 Otwarcie czytelni elektronicznej Biblioteki Prezydenckiej
18 sierpienia 12:00 Biblioteka 
Biblioteka Prezydencka otwiera w RONIK-u pierwsze centrum dostępu do swoich zasobów. Mieszkańcy i goście polskiej stolicy uzyskają możliwość dostępu do unikalnych dokumentów, materiałów archiwalnych oraz książek znajdujących się w zasobach elektronicznych Biblioteki Prezydenckiej, które liczą 550 tysięcy woluminów. 

Państwowy Instytut Języka Rosyjskiego im. A.S. Puszkina informuje o organizacji XV Międzynarodowej Olimpiady Języka Rosyjskiego dla Uczniów Szkół Zagranicznych 19.07.2017 Państwowy Instytut Języka Rosyjskiego im. A.S. Puszkina informuje o organizacji XV Międzynarodowej Olimpiady Języka Rosyjskiego dla Uczniów Szkół Zagranicznych
Uczestniczyć w Olimpiadzie mogą wszyscy chętni uczniowie klas 8-11 z zagranicznych szkół, gimnazjów, liceów, którzy nie są obywatelami Federacji Rosyjskiej oraz którzy nie złożyli wniosku o nadanie rosyjskiego obywatelstwa. Rejestracja uczestników odbywa się od 1 lipca do 30 września 2017 roku.

Klasyka muzyczna dla dzieci i mam 18.07.2017 Klasyka muzyczna dla dzieci i mam
20 lipca 12:00 Sala wystawowa 
Zapraszamy Rodziców i Dzieci na minikoncert muzyki klasycznej. Za fortepianem usiądą rosyjscy pianiści – Natalia Pystina i Ryszard Swarcewicz. Spotkanie odbędzie się pod hasłem „Muzyczne podróże przez świat”. Na małych gości będzie czekał "Karnawał" R. Schumanna.

Letni sezon rosyjskich filmów animowanych dla Dzieci i Rodziców 05.07.2017 Letni sezon rosyjskich filmów animowanych dla Dzieci i Rodziców
Zapraszamy Dzieci i Rodziców na poranne pokazy 6, 13 i 27 lipca o godzinie 11:00. Czekamy na Was z najlepszymi rosyjskimi współczesnymi kresķówkami i z tymi, które zostały zrealizowane w złotym okresie radzieckim. 13 lipca przedstawiamy: "Czterech muzyków z Bremy", Leon i Tygrysek "Skóra Słońca",  Leon i Tygrysek "Tajemnicza Jaskinia".

Blitz o Puchar Dyrektora Rosyjskiego Ośrodka Nauki i Kultury 29.06.2017 Blitz o Puchar Dyrektora Rosyjskiego Ośrodka Nauki i Kultury
15 lipca 15:00 - 18:00 Sala wystawowa 
Zgłoszenie uczestnictwa do dnia 30 czerwca (piątek) poprzez stronę http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_4217 lub email: kaissa@orange.pl. I miejsce: puchar + 250 zł., II miejsce: 150 zł., III miejsce: 100 zł. Nagrody specjalne: dla najbardziej efektownie (kombinacyjnie) grającego zawodnika, dla najlepszej zawodniczki.

Z okazji Dnia Rodziny, Miłości i Wierności 28.06.2017 Z okazji Dnia Rodziny, Miłości i Wierności
6 lipca 17:00 Sala wystawowa
Wręczenie medali „Za miłość i wierność” rodakom będącym w związku małżeńskim ponad 25 lat. Otwarcie wystawy rysunku dziecięcego „To szczęście móc rysować Rosję” – zaprezentowane zostaną prace laureatów konkursów festiwalowych „Biała Wrona”. Koncert popularnych walców rosyjskich w wykonaniu polskiej śpiewaczki Anety Skarżyński (mezzosopran) oraz Borisa Koroleva (fortepian). Organizator i sponsor koncertu Fundacja  Polonia Union.

Moskiewskie Konserwatorium Państwowe im. P.I. Czajkowskiego ogłasza nabór do Międzynarodowej Szkoły Letniej 27.06.2017 Moskiewskie Konserwatorium Państwowe im. P.I. Czajkowskiego ogłasza nabór do Międzynarodowej Szkoły Letniej
Moskiewskie Konserwatorium Państwowe im. P.I. Czajkowskiego ogłasza nabór do Międzynarodowej Szkoły Letniej, której program przewiduje intensywne zajęcia indywidualne, wykłady, warsztaty i wystąpienia. Po ukończeniu Międzynarodowej Szkoły Letniej każdy uczestnik otrzyma Certyfikat wydany przez Moskiewskie Konserwatorium.

Transmisja online spektaklu z Teatru Majakowskiego pt. „Owoce oświecenia” 23.06.2017 Transmisja online spektaklu z Teatru Majakowskiego pt. „Owoce oświecenia”
23 czerwca o godzinie 18:00 odbędzie się ostatnia w tym sezonie transmisja online spektaklu z Teatru Majakowskiego pt. „Owoce oświecenia” realizowana w ramach wspólnego projektu Rossotrudniczestwa i portalu OnlineTeatr.
W pełnym porannego zamętu domu moskiewskiego bogacza kręci się służba, nieustannie do drzwi dzwonią jacyś ludzie: posłaniec od Burdie z sukienką dla młodej panienki, interesujący się wszystkim na świecie Pan Sachatow, niezdarny bufetowy, elegancki doktor...

Warsztaty „Unikalna grafika”: artyst Jewgienij Maszkowskij 22.06.2017 Warsztaty „Unikalna grafika”: artyst Jewgienij Maszkowskij
Zapraszamy wszystkich chętnych na warsztaty, które 28 i 29 czerwca poprowadzi 
artysta grafik Jewgienij Maszkowskij (członek Związku Artystów Rosji).
Warsztat: „Unikalna grafika” (Technika rysowania kredkami. Temat: „Pejzaż”) 28.06 (15:00). Warsztat: „Unikalna grafika” (Technika rysowania kredkami) + „Czym jest grawiura?" (Technika ksylografii) 29.06 (14:00). 

Międzynarodowy certyfikat Języka Rosyjskiego 17.06.2017 Międzynarodowy certyfikat Języka Rosyjskiego
Egzaminy certyfikacyjne odbędą się 24 czerwca (sobota) o godzinie 9:00. Prosimy przyjść wcześniej w celu zarejestrowania się wraz z dokumentem potwierdzającym tożsamość.
Egzaminy są organizowane przez specjalistów Państwowego Instytutu Języka Rosyjskiego im. A.S. Puszkina i Izby Przemysłowo-Handlowej Federacji Rosyjskiej.

Salon Muzyki Klasycznej 15.06.2017 Salon Muzyki Klasycznej
28 czerwca 17:00 Sala wystawowa 
Zapraszamy na wieczór muzyczny w RONiK-u. W wykonaniu studentów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina - Radosława Jarockiego (altówka) i Dawida Rydza (akordeon) - zabrzmią utwory Jana Sebastiana Bacha, Anatolija Iwanowicza Kusiakowa, Nicka Ariondo i Żanety Rydzewskiej.

Otwarcie wystawy Niny Krymowej pt. „Równowaga” 08.06.2017 Otwarcie wystawy Niny Krymowej pt. „Równowaga”
21 czerwca 17:00 Sala wystawowa 
Niezwykle ciepłe i liryczne prace Niny Krymowej ukazują widzowi romantyczną głębię dualizmu, w której dźwięki, zapachy, wizualne metafory i ledwie wyczuwalne ruchy dają łącznie efekt współudziału, a nie tylko zwykłego rozmyślania nad obrazami. Tutaj wszystko jest dualne. I w tym sensie Nina Krymowa kontynuuje tradycje epoki romantyzmu. 


Новости 316 - 330 из 364
Начало | Пред. | 20 21 22 23 24 | След. | Конец