Wydarzenia

RSS

Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury w Warszawie ogłasza konkurs plastyczny dla dzieci „Rosja oczami dzieci” 10.10.2017 Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury w Warszawie ogłasza konkurs plastyczny dla dzieci „Rosja oczami dzieci”
W konkursie mogą wziąć udział uczniowie kursów języka rosyjskiego dla dzieci prowadzonych przez Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury w Warszawie (RONiK), a także wszystkie inne dzieci w wieku od 3 do 15 lat. Rysunki oraz ich tytuły wraz z danymi uczestników (imię, nazwisko, data urodzenia, kontakt) należy składać do sekretariatu kursów języka rosyjskiego do 22 pażdziernika 2017 r.

Zapraszamy na otwarcie wystawy „Światło i kolor” petersburskiej artystki Nataszy Bakowicz 10.10.2017 Zapraszamy na otwarcie wystawy „Światło i kolor” petersburskiej artystki Nataszy Bakowicz
18 października 18:00 Sala wystawowa 
Prace Nataszy Bakowicz są łatwo rozpoznawalne, ponieważ malarka posiada swój unikalny język artystyczny, wyczucie koloru i oryginalną myśl kompozycyjną. Natasza Bakowicz urodziła się w Sankt-Petersburgu. W 2012 roku ukończyła z wyróżnieniem petersburski Akademicki Instytut Malarstwa, Rzeźby i Architektury im. I. Riepina, broniąc pracy dyplomowej p.t. „Jesienny walc”. Szkic obrazu  znajduje się w kolekcji Muzeum Sztuki Współczesnej Erarta.

Przygoda na 20 lat. Spotkanie z mistrzynią prozy przygodowej Tatianą Polakową w Warszawie 09.10.2017 Przygoda na 20 lat. Spotkanie z mistrzynią prozy przygodowej Tatianą Polakową w Warszawie
Kryminały Polakowej wyróżniają się wciągającymi wątkami i niespodziewanym zakończeniem, urzekającymi bohaterami i niespotykanymi przygodami, lekkim piórem i charakterystycznymi dla niej szczegółami. W czasie swojej pisarskiej kariery Tatiana napisała ponad 80 książek, które rozeszły się w liczbie ponad 30 milionów egzemplarzy. Rozmowa z pisarką to czysta przyjemność. Jest ona bowiem ciepłą, otwartą, wesołą i dobrą osobą.

Kameralny Teatr Dramatyczny z Wołogdy 05.10.2017 Kameralny Teatr Dramatyczny z Wołogdy
Kameralny Teatr Dramatyczny z Wołogdy zaprezentuje w Warszawie dwa spektakle «Powiatowa Lady Makbet» na podstawie opowiadania N. Leskowa  (13 października o godz. 18:00) i «Dama pikowa» na podstawie opowiadania
A. Puszkina (14 października o godz. 18:00).

Moskiewski Instytut Fizyki i Technologii (MFTI) informuje o międzynarodowej fizyczno-matematycznej olimpiadzie „Phystech. Intrnational 2017” 03.10.2017 Moskiewski Instytut Fizyki i Technologii (MFTI) informuje o międzynarodowej fizyczno-matematycznej olimpiadzie „Phystech. Intrnational 2017”
W olimpiadzie mogą wziąć udział cudzoziemcy – uczniowie 9−11 klas szkół średnich ogólnokształcących (10−12 klas przy 12-letniej trybie nauki).Od 25 września do 1 grudnia 2017 r. w trybie online  odbędzie się pierwszy etap olimpiady (kwalifikujący).

Wystawę zwycięzców I i II Wszechrosyjskiego konkursu fotograficznego „Najpiękniejszy kraj" 27.09.2017 Wystawę zwycięzców I i II Wszechrosyjskiego konkursu fotograficznego „Najpiękniejszy kraj"
27 września - 14 października Sala wystawowa 
Rosyjskie Towarzystwo Geograficzne ma zaszczyt zaprezentować wystawę zwycięzców I i II Wszechrosyjskiego konkursu fotograficznego „Najpiękniejszy kraj.” Konkurs fotograficzny Rosyjskiego Towarzystwa Geograficznego „Najpiękniejszy kraj” – to multimedialny projekt na dużą skalę, którego celem jest troska o zachowanie dzikiej przyrody Rosji i propagowanie ostrożnego podejścia do otaczającego nas świata przez sztukę fotografowania.

Saratowskie Konserwatorium Państwowe im. L. W. Sobinowa ogłasza nabór obywateli zagranicznych 26.09.2017 Saratowskie Konserwatorium Państwowe im. L. W. Sobinowa ogłasza nabór obywateli zagranicznych
Saratowskie Konserwatorium Państwowe im. L. W. Sobinowa, będące jednym z najstarszych w Rosji, ogłasza nabór obywateli zagranicznych na studia licencjackie, magisterskie oraz specjalizacje. Program nauczania obejmuje następujące kierunki: śpiew akademicki; orkiestrowe instrumenty ludowe; orkiestrowe instrumenty smyczkowe (skrzypce, altówka, wiolonczela, kontrabas); fortepian; organy; instrumenty dęte i perkusyjne.

Anna Gonczarowa – najprawdziwsza dobra wróżka współczesnej rosyjskiej literatury dziecięcej 26.09.2017 Anna Gonczarowa – najprawdziwsza dobra wróżka współczesnej rosyjskiej literatury dziecięcej
Książki autorstwa Anny Gonczarowej to interesujące historie, które uczą dzieci zauważać i cenić dobro, lepiej rozumieć siebie i innych. Anna, jako członek Związku Pisarzy Rosyjskich, pedagog i mama dwójki dzieci, już dawno zaskarbiła sobie miłość najmłodszych czytelników i ich rodziców. Jak pisać dla dzieci, co inspiruje i daje siłę do pracy – tego dowiecie się z wywiadu z autorką.

Czwarta międzynarodowa  konferencja pt. "Inżynieria i telekomunikacja – En&T-2017" 20.09.2017 Czwarta międzynarodowa konferencja pt. "Inżynieria i telekomunikacja – En&T-2017"
Moskiewski Instytut Fizyki i Techniki (MFTI), Uniwersytet Tsinghua, Pekin (Chiny), Uniwersytet Czarnogóry (UCG) i „Związek Fiztech” w dniach 29−30 listopada 2017 r. zorganizują czwartą międzynarodową konferencję pt. "Inżynieria i telekomunikacja – En&T-2017".

Tradycja i nowoczesność w rosyjskich ikonach XIX w. 19.09.2017 Tradycja i nowoczesność w rosyjskich ikonach XIX w.
3 października 17:00 Sala wystawowa 
Wykład będzie poświęcony różnym aspektom rosyjskiego malarstwa ikonowego – refleksji teologicznej na temat ikon, ikonografii, cechom formalno - stylistycznym, technologii wytwarzania. Referentka spróbuje przedstawić różnorodność i bogactwo rosyjskiego malarstwa ikonowego XIX w., pokazując, w jaki sposób łączyła się w nim tradycja ikonopisania z nowymi wzorcami i nowinkami technicznymi.

Wieczór muzyki fortepianowej w Warszawie. Solistka Kaliningradzkiej Filharmonii Anna Ushakova 19.09.2017 Wieczór muzyki fortepianowej w Warszawie. Solistka Kaliningradzkiej Filharmonii Anna Ushakova
28 września 17:00 Sala wystawowa
W ramach Salonu muzyki klasycznej odbędzie się koncert znanej młodej rosyjskiej pianistki, laureatki regionalnego konkursu „Młode talenty Rosji”, zwyciężczyni regionalnego konkursu „Z miłości do Rachmaninowa” Anny Ushakovej.

„Wyższa Szkoła Ekonomii” zaprasza do udziału w  Międzynarodowej Olimpiadzie 19.09.2017 „Wyższa Szkoła Ekonomii” zaprasza do udziału w Międzynarodowej Olimpiadzie
Narodowy Uniwersytet Badawczy „Wyższa Szkoła Ekonomii” zaprasza do udziału w  Międzynarodowej Olimpiadzie Młodzieży, która odbędzie się między 23 a 31 października 2017 r. w państwach WNP, krajach bałtyckich oraz państwach Europy, Azji i USA.

Koncert grupy folk-rockowej Damrawa (Rosja) 13.09.2017 Koncert grupy folk-rockowej Damrawa (Rosja)
30 września 16:00 - 17:30 Sala kinokoncertowa
KONCERT grupy folk-rockowej Damrawa (Rosja) w ramach VII międzynarodowego festiwalu Zbliżenia Kultur 2017 Kaliningradzka grupa "DAMRAWA" gra muzykę w stylu folk-rock i art-rock. Muzycy znajdują inspirację w historii ziemi pruskiej i legendach ludów, żyjących w dawnych czasach na brzegach Bałtyku.

VII Międzynarodowy Festiwal Zbliżenia Kultur 2017 13.09.2017 VII Międzynarodowy Festiwal Zbliżenia Kultur 2017
W dniach od 29 września do 1 października 2017 odbędzie się VII Międzynarodowy Festiwal Zbliżenia Kultur. Tegorocznej edycji Festiwalu towarzyszyć będą wystawy Stowarzyszenia Polskiego Patchworku "Raz na ludowo", a także wystawa obrazów Anetty Skarżyński „Brzoza w kulturze słowiańskiej”, odbędą się koncerty, a wśród wykonawców charyzmatyczny góralski zespół „Kapela Hanki Wójciak”, międzynarodowy etno-jazzowy projekt Dima Gorelik Trio. Przez całe trzy dni scena festiwalowa gościć będzie artystów z Polski, Rosji, Izraela, Ukrainy, Białorusi i USA.

W Warszawie odbędzie się koncert zespołu folkowego „Veretence” 13.09.2017 W Warszawie odbędzie się koncert zespołu folkowego „Veretence”
22 września 17:00 Sala kinokoncertowa
W ramach rozwoju międzynarodowej kulturalno-humanitarnej współpracy Federacji Rosyjskiej i Rzeczpospolitej Polskiej oraz w celach wsparcia rosyjskich rodaków za granicą Departament Gospodarki Zagranicznej oraz Stosunków Miedzynarodowych Moskwy przy wsparciu Rosyjskiego Centrum Nauki i Kultury w Warszawie organizuje koncert zespołu folkowego „Veretence”. 


Новости 301 - 315 из 364
Начало | Пред. | 19 20 21 22 23 | След. | Конец