Wydarzenia
22.01.2021
Piotr Tołstoj: Rosja poruszy na ZPRE kwestię karygodnej tyranii językowej na Ukrainie
Wiceprzewodniczący Dumy Państwowej Piotr Tołstoj, pełniący jednocześnie funkcję wiceprzewodniczącego Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy (ZPRE), odniósł się w Rossotrudnichestwie do zakazu porozumiewania się w języku rosyjskim w państwie wielonarodowym.
21.01.2021
Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury w Warszawie zaprasza na kursy języka rosyjskiego dla początkujących oraz osób, chcących doskonalić swoje umiejętności
Prowadzimy kursy na wszystkich poziomach znajomości języka rosyjskiego od A1 do C2, korzystając z oryginalnych rosyjskich podręczników i materiałów dydaktycznych.
17.01.2021
SoftMantha comes to Power: USAID będzie narzucać Europie wolę USA
Przewodniczący Komisji Rady Federacji ds. Polityki Informacyjnej i Współpracy z Mediami Aleksiej Puszkow, który stał na czele Komisji Spraw Międzynarodowych Dumy Państwowej w latach 2011-2016, wypowiedział się w sprawie strategii nowego szefa Agencji Amerykańskiej.
17.01.2021
Rosja przechodzi do masowych szczepień przeciwko COVID-19
Odpowiednie polecenie wydał Władimir Putin podczas internetowego spotkania z rządem. Rosyjski prezydent 13 stycznia podczas internetowego spotkania z rządem wydał polecenie rozpoczęcia masowych szczepień. Według Władimira Putina „musimy przejść od szczepień na dużą skalę do szczepień masowych, dlatego proszę o wzięcie tego pod uwagę i przygotowanie odpowiedniej infrastruktury”.Władimir Putin podkreślił również, że rosyjska szczepionka „nie wymaga podczas transportu żadnych specjalnych, nadzwyczajnych, warunków i temperatury -50, -70℃. U nas wszystko jest znacznie prostsze i działa bardziej efektywne”.
15.01.2021
„Pfizer —eksperymentalny produkt, który wrzucono na rynek”
Doktor nauk medycznych Dmitrij Jedelew opowiedział o zasadniczej różnicy między „Sputnikiem V” a szczepionkami amerykańskimi. WHO jest gotowe pomóc w przyspieszeniu procesu certyfikacji szczepionki „Sputnik V”. Mimo to wiele krajów nadal wyklucza możliwość zakupu rosyjskich szczepionek, preferując produkty amerykańskie. Czy istnieje medyczne uzasadnienie takiej decyzji? I dlaczego eksperci nazywają Pfizer lekiem eksperymentalnym? Porozmawialiśmy z doktorem nauk medycznych, profesorem Dmitrijem Jedelewem.
14.01.2021
Тестирование по русскому языку
Российский центр науки и культуры в Варшаве приглашает всех желающих принять участие в сертификационном тестировании по русскому языку как иностранному, которое состоится 12 и 13 февраля 2021 года. Подать заявку на участие в тестировании можно до 8 февраля 2021 года.
14.01.2021
Обучение в России: открыта регистрация заявок в 2021/2022 учебном году
С 20 января 2021 года открыта регистрация заявок для участия в отборе на обучение в Российской Федерации в 2021/2022 учебном году. Участие в отборочной кампании могут принять граждане Польши и лица без гражданства, соотечественники, проживающие в Польше. Регистрация заявок и прием документов: education-in-russia.com. Регистрация открыта до 20 февраля 2021 года.
12.01.2021
Kosmos — wspólny, Korolow — nasz
Dziś, 12 stycznia, przemysł rakietowo-kosmiczny obchodzi 114. rocznicę urodzin „konstruktora kosmicznych zwycięstw” „Konstruktor kosmicznych zwycięstw” - tak nazywają twórcę kosmonautyki praktycznej, jednego z największych naukowców XX wieku w dziedzinie budowy rakiet i statków kosmicznych Siergieja Korolowa. W dużej mierze dzięki radzieckiemu konstruktorowi opracowano i wystrzelono statek kosmiczny Sputnik-1, przeprowadzono pierwszy załogowy lot na orbitę okołoziemską oraz położono podwaliny pod linię statków kosmicznych Sojuz.
29.12.2020
Piotr Tołoczko: „Rosyjski świat to nasza historia”
Akademik Narodowej Akademii Nauk Ukrainy nie zgadza się z głównym kijowskim dyplomatą Minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmitrij Kuleba w poniedziałek powiedział, że jego kraj ostatecznie zerwał stosunki ze światem rosyjskim. Rossotrudnichestvo zwróciło się do akademika Piotra Tołoczko z prośbą o wyjaśnienie.
29.12.2020
COVID, WNP, wojna i kultura to główne tematy dużej konferencji prasowej prezydenta Rosji
Władimir Putin na szesnastej konferencji prasowej w formie online podsumował niełatwy rok 2020. W tym roku wniosek o akredytację złożyło 774 rosyjskich i zagranicznych dziennikarzy.
12.12.2020
Polski ślad w Północnej Stolicy
Kontynuujemy opowieść o rosyjsko-polskiej historii, uchwyconej w architekturze i ulicach, tym razem Petersburga. Północna Stolica, podobnie jak Moskwa, posiada znaczny „polski” ślad architektoniczny. W Petersburgu zachowały się domy zbudowane przez Lalewicza, Krzyżanowskiego, Baranowskiego, Gałęzowskiego, Żelazewicza i innych. Jedno ze znaczących dziedzictw pozostawił Marian Marianowicz Peretiatkowicz. Wzrok Petersburżan do dziś przyciąga budynek Domu Towarzystwa Ubezpieczeń „Salamandra” na ul. Gorochowej 4. Główne wejście zdobi płaskorzeźba przedstawiająca symbol towarzystwa ubezpieczeniowego ‒ jaszczurkę, która nie spala się w płonący ogniu. Na fasadzie umieszczone są medaliony z płaskorzeźbami tancerzy.
10.12.2020
Antyrosyjskie sankcje kosztowały RFN 5,45 mld euro rocznie
Izba Handlowo-Przemysłowa w Düsseldorfie przedstawiła wyniki badania. „Sankcje wobec Rosji kosztują niemiecką gospodarkę 5,45 mld euro rocznie. Ze strony Unii Europejskiej straty sięgają 21 miliardów euro ”- tymi słowami dyrektor wykonawczy Izby Przemysłowo-Handlowej w Düsseldorfie Gregor Berghausen podsumował badanie skutków sankcji wobec Rosji, które zostało przeprowadzone przez Instytut Badań Ekonomicznych Uniwersytetu w Monachium na zlecenie Izby Przemysłowo-Handlowej wielu regionów Niemiec oraz Niemiecko-Rosyjskiej Izby Gospodarki Wewnętrznej.
04.12.2020
W Moskwie rozpoczęły się szczepienia przeciwko covidowi- taka informacja opublikowana na oficjalnej stronie internetowej burmistrza stolicy Siergieja Sobianina
"W ciągu pierwszych pięciu godzin na szczepienie zapisało się 5 tysięcy osób-nauczyciele, lekarze, pracownicy socjalni, ci, którzy dziś najbardziej ryzykują swoje zdrowie i życie". Chce się wierzyć, iż szczepionka będzie skuteczna i dostępna dla wszystkich!
04.12.2020
Bułgarska piosenkarka estradowa została obywatelką Rosji
„ Sztuka powinna przekazywać znaczenia i prawdy ”- Greta Gancheva Bułgarska piosenkarka estradowa Greta Gancheva otrzymała rosyjski paszport, stając się obywatelką tego kraju. Uroczysta ceremonia złożenia ślubowania odbyła się w Rosyjskim Centrum Kultury i Informacji (RCKI) w Sofii w obecności dyplomatów i przedstawicieli bułgarskich organizacji publicznych. We współczesnej historii Bułgarii to pierwsze tego typu wydarzenie. Ambasador Rosji w Bułgarii Anatoliy Makarov powiedział, że jest to wyjątkowy moment i podkreślił, że obywatelstwo rosyjskie „otrzymał bliski i zaufany przyjaciel”.
28.11.2020
Misja humanitarna Imperium Rosyjskiego. Część I
UPRZEJMI MISJONARZE Termin „pomoc humanitarna” pojawił się dopiero w XX wieku, lecz rosyjscy budowniczowie, lekarze i inżynierowie znacznie wcześniej zaczęli organizować dalekie ekspedycje, aby podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi narodami. Legendy dawnej starożytności Ta historia zaczynała się w czasie, gdy cerkiew w Rosji stała ponad podziałami politycznymi. Jednoczyła ona, do niedawna jeszcze podzielone, księstwa, silniej niż korona wielkiego księcia, czy też korona carska.
Новости 121 - 135 из 405
Начало | Пред. | 7 8 9 10 11 | След. | Конец