Wydarzenia

RSS

Klasyka muzyczna dla dzieci i mam 20.04.2017 Klasyka muzyczna dla dzieci i mam
22 kwietnia 14:30 Sala wystawowa 
Zapraszamy Mamy wraz z Pociechami (no i oczywiście tatusiów) na minikoncert muzyki klasycznej. Za fortepianem usiądzie rosyjska pianistka Natalia Pystina.

Klub „Słowiańskie tradycje i kultura” 19.04.2017 Klub „Słowiańskie tradycje i kultura”
25 kwietnia 17:00 Sala wystawowa
Wykład z cyklu „Wprowadzenie do prawosławia” pt. „Wielkanoc – sens, znaczenie. Wielkanoc w ujęciu staro-i nowotestamentowym.” wygłosi rektor Prawosławnego Seminarium Duchownego ks. mitrat dr Jerzy Tofiluk.

Kampus Letni w Republice Tatarstanu od 7 do 20 lipca 2017r. 18.04.2017 Kampus Letni w Republice Tatarstanu od 7 do 20 lipca 2017r.
Rosyjska Akademia Gospodarki Narodowej i Administracji Publicznej przy Prezydencie Federacji Rosyjskiej ogłasza nabór na Kampus Letni w Republice Tatarstanu od 7 do 20 lipca 2017r. Do udziału w Kampusie zapraszamy obcokrajowców urodzonych w latach 1995-1999, którzy znają język angielski (wszystkie zajęcia i komunikacja podczas Kampusu odbywać się będą w języku angielskim).

Państwowy Uniwersytet Prawniczy im. O. Je. Kutafina w Moskwie ogłasza nabór do Międzynarodowej Szkoły Letniej w dniach od 27 czerwca do 3 lipca 2017r. 18.04.2017 Państwowy Uniwersytet Prawniczy im. O. Je. Kutafina w Moskwie ogłasza nabór do Międzynarodowej Szkoły Letniej w dniach od 27 czerwca do 3 lipca 2017r.
Do udziału w zajęciach zapraszamy studentów z zagranicy i z Rosji, którzy pobierają naukę na kierunkach humanistycznych, ekonomicznych i prawniczych, przyszłych magistrów, doktorów, młodych naukowców chcących zgłębić wiedzę i umiejętności z szeroko pojętej tematyki prawnej. Maksymalna liczba uczestników – 20 osób. Językiem roboczym będzie język angielski.

Wieczór pamięci o Światosławie Bełzie 17.04.2017 Wieczór pamięci o Światosławie Bełzie
18 kwietnia 17:00 Sala koncertowo-kinowa
Wieczór pamięci o Światosławie Bełzie z okazji 75. rocznicy urodzin Narodowego artysty Federacji Rosyjskiej, zasłużonego działacza polskiej kultury, znanego rosyjskiego muzykologa, krytyka muzycznego i literackiego, publicysty, prezentera telewizyjnego.

Spektakl literacko-muzyczny w wykonaniu Rustiema Galicza i Jewgienija Malinowskiego 07.04.2017 Spektakl literacko-muzyczny w wykonaniu Rustiema Galicza i Jewgienija Malinowskiego

14 kwietnia 17:00 Sala wystawowa
Spektakl literacko-muzyczny w wykonaniu rosyjskich artystów Rustiema Galicza i Jewgienija Malinowskiego. 
Porozmawiajmy o dziwactwach miłości!

W Warszawie odbędzie się wystawa Państwowego Muzeum Skansenowskiego im. S.A. Jesienina pt. „Mój kraj zamyślony i czuły…” 07.04.2017 W Warszawie odbędzie się wystawa Państwowego Muzeum Skansenowskiego im. S.A. Jesienina pt. „Mój kraj zamyślony i czuły…”

12 kwietnia 17:00 Sala wystawowa
Państwowe Muzeum Skansenowskie im. S.A. Jesienina jest unikalnym kompleksem memoriałowym i przyrodniczo-krajobrazowym, jednym z największym i najczęściej odwiedzanych muzeów literacko-memoriałowych w Federacji Rosyjskiej.

Zapraszamy na Totalne Dyktando z języka rosyjskiego. Rejestracja została uruchomiona 07.04.2017 Zapraszamy na Totalne Dyktando z języka rosyjskiego. Rejestracja została uruchomiona
Drodzy Przyjaciele!
Zapraszamy na Totalne Dyktando z języka rosyjskiego. Rejestracja została uruchomiona: https://totaldict.ru/varshava
Każdy uczestnik otrzyma certyfikat, a osoby, które osiągną najlepsze wyniki, zostaną nagrodzone prezentami.
Początek Totalnego Dyktanda: 08.04.2017 o godz. 13:00
Adres: Pałac Kultury i Nauki, pl. Defilad 1, wejście od ul. Marszałkowskiej, VIII piętro, aula 803

Spektakl Kaliningradzkiego Teatru Kameralnego Trzecie Piętro pt. „Historia ich miłości” 05.04.2017 Spektakl Kaliningradzkiego Teatru Kameralnego Trzecie Piętro pt. „Historia ich miłości”
8 kwietnia 18:00 Sala koncertowo-kinowa
Osobliwość tej historii polega na tym, że jest ona oparta nie na zwyczajnej miłości, ale na miłości czułej i lekkiej niczym puch mniszka lekarskiego, na miłości, której nie znajdzie się równych na Świecie. Miłość ta zaczęła się dosyć późno i nie od razu, ale rozpaliła serca na tyle, że już nigdy nie zgasła. Mimo starych lat.

Otwarcie wystawy Aleksandra Kabanowa i Inny Baryczewej-Kabanowej 05.04.2017 Otwarcie wystawy Aleksandra Kabanowa i Inny Baryczewej-Kabanowej
6 kwietnia 17:00 Galeria sali koncertowo-kinowej
Otwarcie wystawy prac rosyjskich malarzy – Aleksandra Kabanowa i Inny Baryczewej-Kabanowej pt. „Melodia barw”. Prace Aleksandra i Inny znajdują się w kolekcjach Państwowego Muzeum Geologicznego im. W.I. Wiernadskiego przy Rosyjskiej Akademii Nauk w Moskwie, Kałużskiego Muzeum Sztuk Pięknych (Rosja), Muzeum Sztuk Pięknych w Kaposvar (Węgry), Muzeum Krajoznawczego w Chmielnickim, Muzeum Sztuk Pięknych w Czerniowcach (Ukraina). Aleksandr Kabanow – członek Międzynarodowej Fundacji Sztuki i Związku Artystów Węgier.

Koncert członków twórczej delegacji  Rosyjskiego Związku Muzycznego  i sekcji młodzieżowej  Rosyjskiego Związku Kompożytorów Mołot 05.04.2017 Koncert członków twórczej delegacji Rosyjskiego Związku Muzycznego i sekcji młodzieżowej Rosyjskiego Związku Kompożytorów Mołot
7 kwietnia 17:00 Sala koncertowo-kinowa
Koncert członków twórczej delegacji Rosyjskiego Związku Muzycznego i Międzynarodowej Gildii Młodych Kompozytorów,Wykonawców i Muzykologów Rosji oras państw WNP, sekcji młodzieżowej Rosyjskiego ZwiązkuKompożytorów Mołot. W programie utwory muzyki klasycznej.

EleWator: Chlebnikow w Rosyjskim Ośrodku Nauki i Kultury 05.04.2017 EleWator: Chlebnikow w Rosyjskim Ośrodku Nauki i Kultury
6 kwietnia 18:00 Sala wystawowa
Panel dyskusyjny na temat twórczości Wielimira Chlebnikowa poprowadzi Leszek Szaruga, z którym dyskutować będą Joanna Mueller i Piotr Matywiecki. Spotkanie i rozmowa staną się dyskusją do promocji najnowszego numeru "eleWatora" poświęconego osobie i dziełu Wielimira Chlebnikowa.

Konkurs na najlepsze posługiwanie się językiem rosyjskim pt. „Mówimy po rosyjsku!” 05.04.2017 Konkurs na najlepsze posługiwanie się językiem rosyjskim pt. „Mówimy po rosyjsku!”
Od 1 marca do 27 kwietnia 2017r. Baszkirski Uniwersytet Państwowy organizuje konkurs na najlepsze posługiwanie się językiem rosyjskim pt. „Mówimy po rosyjsku!”. W konkursie mogą wziąć udział studenci z zagranicy, z krajów WNP i Rosji, uczący się zarówno w Rosji, jak również poza jej granicami, nauczyciele i wykładowcy języka oraz literatury rosyjskiej z Federacji Rosyjskiej, zagraniczni nauczyciele i wykładowcy języka oraz literatury rosyjskiej, uczniowie, przedstawiciele mniejszości.

Omski Państwowy Uniwersytet Techniczny (OmGTU) organizuje konkurs, w którym nagrodą jest udział w Letniej Szkole Języka Rosyjskiego i Krajoznawstwa Rosji 05.04.2017 Omski Państwowy Uniwersytet Techniczny (OmGTU) organizuje konkurs, w którym nagrodą jest udział w Letniej Szkole Języka Rosyjskiego i Krajoznawstwa Rosji
Omski Państwowy Uniwersytet Techniczny (OmGTU) organizuje konkurs, w którym nagrodą jest udział w Letniej Szkole Języka Rosyjskiego i Krajoznawstwa Rosji w okresie od 1 do 15 sierpnia 2017r.

Ivan Bogdanov: Moscow style city sketching! 20.03.2017 Ivan Bogdanov: Moscow style city sketching!
Ivan Bogdanov jest utalentowanym artysta który zawita do Warszawy żeby przekazać 10 swoich wspaniałych prac dla Rosyjskiego Ośrodka Nauki i kultury. Ale, co najważniejsze: Ivan przeprowadzi warsztat dla wszystkich chętnych z rysunki, który prowadzi na słynnej międzynarodowej uczelni ScolTech


Новости 331 - 345 из 345
Начало | Пред. | 19 20 21 22 23 | След. | Конец