Wydarzenia

RSS

Wieczór muzyki fortepianowej w Warszawie. Solistka Kaliningradzkiej Filharmonii Anna Ushakova 19.09.2017 Wieczór muzyki fortepianowej w Warszawie. Solistka Kaliningradzkiej Filharmonii Anna Ushakova
28 września 17:00 Sala wystawowa
W ramach Salonu muzyki klasycznej odbędzie się koncert znanej młodej rosyjskiej pianistki, laureatki regionalnego konkursu „Młode talenty Rosji”, zwyciężczyni regionalnego konkursu „Z miłości do Rachmaninowa” Anny Ushakovej.

„Wyższa Szkoła Ekonomii” zaprasza do udziału w  Międzynarodowej Olimpiadzie 19.09.2017 „Wyższa Szkoła Ekonomii” zaprasza do udziału w Międzynarodowej Olimpiadzie
Narodowy Uniwersytet Badawczy „Wyższa Szkoła Ekonomii” zaprasza do udziału w  Międzynarodowej Olimpiadzie Młodzieży, która odbędzie się między 23 a 31 października 2017 r. w państwach WNP, krajach bałtyckich oraz państwach Europy, Azji i USA.

Koncert grupy folk-rockowej Damrawa (Rosja) 13.09.2017 Koncert grupy folk-rockowej Damrawa (Rosja)
30 września 16:00 - 17:30 Sala kinokoncertowa
KONCERT grupy folk-rockowej Damrawa (Rosja) w ramach VII międzynarodowego festiwalu Zbliżenia Kultur 2017 Kaliningradzka grupa "DAMRAWA" gra muzykę w stylu folk-rock i art-rock. Muzycy znajdują inspirację w historii ziemi pruskiej i legendach ludów, żyjących w dawnych czasach na brzegach Bałtyku.

VII Międzynarodowy Festiwal Zbliżenia Kultur 2017 13.09.2017 VII Międzynarodowy Festiwal Zbliżenia Kultur 2017
W dniach od 29 września do 1 października 2017 odbędzie się VII Międzynarodowy Festiwal Zbliżenia Kultur. Tegorocznej edycji Festiwalu towarzyszyć będą wystawy Stowarzyszenia Polskiego Patchworku "Raz na ludowo", a także wystawa obrazów Anetty Skarżyński „Brzoza w kulturze słowiańskiej”, odbędą się koncerty, a wśród wykonawców charyzmatyczny góralski zespół „Kapela Hanki Wójciak”, międzynarodowy etno-jazzowy projekt Dima Gorelik Trio. Przez całe trzy dni scena festiwalowa gościć będzie artystów z Polski, Rosji, Izraela, Ukrainy, Białorusi i USA.

W Warszawie odbędzie się koncert zespołu folkowego „Veretence” 13.09.2017 W Warszawie odbędzie się koncert zespołu folkowego „Veretence”
22 września 17:00 Sala kinokoncertowa
W ramach rozwoju międzynarodowej kulturalno-humanitarnej współpracy Federacji Rosyjskiej i Rzeczpospolitej Polskiej oraz w celach wsparcia rosyjskich rodaków za granicą Departament Gospodarki Zagranicznej oraz Stosunków Miedzynarodowych Moskwy przy wsparciu Rosyjskiego Centrum Nauki i Kultury w Warszawie organizuje koncert zespołu folkowego „Veretence”. 

Klub podróżników po Rosji w Warszawie: zapoznanie z Czukotką 08.09.2017 Klub podróżników po Rosji w Warszawie: zapoznanie z Czukotką
12 września 18:00 Sala wystawowa 
Zapraszamy na spotkanie z młodą rosyjską fotografką Anastazją Kukolewą (Irkuck). Zaznajomicie się Państwo z najbardziej oddalonym regionem Rosji – Czukotką. Anastazja Kukolewa opowie o swojej niezwykłej podróży do tego pięknego i jednocześnie surowego kraju.

Rosyjski Uniwersytet Transportu 08.09.2017 Rosyjski Uniwersytet Transportu
Rosyjski Uniwersytet Transportu pielęgnuje i rozwija tradycje oraz fundamentalne wartości rosyjskiej edukacji transportowej jako nauki podstawowej i stosowanej.

Książka, słowo, cyfra: notatki na temat słowa drukowanego w Polsce w 2016 r. 30.08.2017 Książka, słowo, cyfra: notatki na temat słowa drukowanego w Polsce w 2016 r.
Biblioteka Narodowa, wydając ostatnio dane statystyczne rynku wydawniczego w Polsce za rok poprzedni (Ruch Wydawniczy w Liczbach, Tom LXIII: 2016,  dział Książki. Warszawa 2017), umieściła wśród nich coś, co nas — miłośników literatury rosyjskiej — z pewnością zainteresuje.

Otwarcie czytelni elektronicznej Biblioteki Prezydenckiej 26.07.2017 Otwarcie czytelni elektronicznej Biblioteki Prezydenckiej
18 sierpienia 12:00 Biblioteka 
Biblioteka Prezydencka otwiera w RONIK-u pierwsze centrum dostępu do swoich zasobów. Mieszkańcy i goście polskiej stolicy uzyskają możliwość dostępu do unikalnych dokumentów, materiałów archiwalnych oraz książek znajdujących się w zasobach elektronicznych Biblioteki Prezydenckiej, które liczą 550 tysięcy woluminów. 

Państwowy Instytut Języka Rosyjskiego im. A.S. Puszkina informuje o organizacji XV Międzynarodowej Olimpiady Języka Rosyjskiego dla Uczniów Szkół Zagranicznych 19.07.2017 Państwowy Instytut Języka Rosyjskiego im. A.S. Puszkina informuje o organizacji XV Międzynarodowej Olimpiady Języka Rosyjskiego dla Uczniów Szkół Zagranicznych
Uczestniczyć w Olimpiadzie mogą wszyscy chętni uczniowie klas 8-11 z zagranicznych szkół, gimnazjów, liceów, którzy nie są obywatelami Federacji Rosyjskiej oraz którzy nie złożyli wniosku o nadanie rosyjskiego obywatelstwa. Rejestracja uczestników odbywa się od 1 lipca do 30 września 2017 roku.

Klasyka muzyczna dla dzieci i mam 18.07.2017 Klasyka muzyczna dla dzieci i mam
20 lipca 12:00 Sala wystawowa 
Zapraszamy Rodziców i Dzieci na minikoncert muzyki klasycznej. Za fortepianem usiądą rosyjscy pianiści – Natalia Pystina i Ryszard Swarcewicz. Spotkanie odbędzie się pod hasłem „Muzyczne podróże przez świat”. Na małych gości będzie czekał "Karnawał" R. Schumanna.

Letni sezon rosyjskich filmów animowanych dla Dzieci i Rodziców 05.07.2017 Letni sezon rosyjskich filmów animowanych dla Dzieci i Rodziców
Zapraszamy Dzieci i Rodziców na poranne pokazy 6, 13 i 27 lipca o godzinie 11:00. Czekamy na Was z najlepszymi rosyjskimi współczesnymi kresķówkami i z tymi, które zostały zrealizowane w złotym okresie radzieckim. 13 lipca przedstawiamy: "Czterech muzyków z Bremy", Leon i Tygrysek "Skóra Słońca",  Leon i Tygrysek "Tajemnicza Jaskinia".

Blitz o Puchar Dyrektora Rosyjskiego Ośrodka Nauki i Kultury 29.06.2017 Blitz o Puchar Dyrektora Rosyjskiego Ośrodka Nauki i Kultury
15 lipca 15:00 - 18:00 Sala wystawowa 
Zgłoszenie uczestnictwa do dnia 30 czerwca (piątek) poprzez stronę http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_4217 lub email: kaissa@orange.pl. I miejsce: puchar + 250 zł., II miejsce: 150 zł., III miejsce: 100 zł. Nagrody specjalne: dla najbardziej efektownie (kombinacyjnie) grającego zawodnika, dla najlepszej zawodniczki.

Z okazji Dnia Rodziny, Miłości i Wierności 28.06.2017 Z okazji Dnia Rodziny, Miłości i Wierności
6 lipca 17:00 Sala wystawowa
Wręczenie medali „Za miłość i wierność” rodakom będącym w związku małżeńskim ponad 25 lat. Otwarcie wystawy rysunku dziecięcego „To szczęście móc rysować Rosję” – zaprezentowane zostaną prace laureatów konkursów festiwalowych „Biała Wrona”. Koncert popularnych walców rosyjskich w wykonaniu polskiej śpiewaczki Anety Skarżyński (mezzosopran) oraz Borisa Koroleva (fortepian). Organizator i sponsor koncertu Fundacja  Polonia Union.

Moskiewskie Konserwatorium Państwowe im. P.I. Czajkowskiego ogłasza nabór do Międzynarodowej Szkoły Letniej 27.06.2017 Moskiewskie Konserwatorium Państwowe im. P.I. Czajkowskiego ogłasza nabór do Międzynarodowej Szkoły Letniej
Moskiewskie Konserwatorium Państwowe im. P.I. Czajkowskiego ogłasza nabór do Międzynarodowej Szkoły Letniej, której program przewiduje intensywne zajęcia indywidualne, wykłady, warsztaty i wystąpienia. Po ukończeniu Międzynarodowej Szkoły Letniej każdy uczestnik otrzyma Certyfikat wydany przez Moskiewskie Konserwatorium.


Новости 346 - 360 из 399
Начало | Пред. | 22 23 24 25 26 | След. | Конец