Wydarzenia

Granty finansowe  na realizację filmów dokumentalnych  o problemach społecznych 21.06.2018

Granty finansowe na realizację filmów dokumentalnych o problemach społecznych

Międzynarodowy media-klub "Format A-3" prowadzi młodzieżowy konkurs filmu dokumentalnego "Eurazja.doc: 4 minuty" — na styku dziennikarstwa, społecznego aktywizmu i kinematografii.

Do 7 lipca 2018 roku przyjmowane są zgłoszenia-scenariusze na realizację filmów krótkometrażowych, z których najlepsze otrzymają dotacje po 10 tysięcy rubli.


Autorzy wszystkich wniosków tworzą filmy i nasze jury składające się z ekspertów medialnych wybierze najlepsze prace (niezależnie od tego, czy otrzymali grant), które zostaną pokazane na "dorosłym" festiwalu dokumentalistyki "Eurazja.doc" 1-4 października w Mińsku. Trzej główni zwycięzcy otrzymają nagrody: aparaty fotograficzne I kamery.

Maksymalny czas nagrania filmu — 4 minuty. W tym czasie należy przedstawić historię prawdziwych ludzi, którzy rozwiązują te lub inne problemy społeczne, zmieniając świat ku lepszemu.

W pracach powinny być ujęte także tematy dużych projektów i procesów integracyjnych na terenie Eurazji.

W projekcie może uczestniczyć każdy mieszkaniec Eurazji w wieku od 18 do 30 lat (wniosek musi być w języku angielskim). Szczegółowe informacje i zasady — na stronie konkursu: http://eurasiadoc4min.com/

Zapraszamy dziennikarzy do udziału w wydarzeniu .

Osoba kontaktowa — członek komitetu organizacyjnego konkursu Edward Chesnokov

tel. +7-916-644-68-26, e-mail:chesnokov@kp.ru

Konkurs odbywa się w ramach "dorosłego" festiwalu filmów dokumentalnych krajów WNP "Eurazja.DOC" — który jest włączony w plan projektów realizowanych przy wsparciu Międzynarodowego Funduszu Humanitarnego Współpracy Krajów Członkowskich Wspólnoty Niepodległych Państw w 2018 roku.

Konkurs jest coroczny i odbywa się po raz drugi; wcześniejsze prace prezentowane są również na stronie internetowej: http://eurasiadoc4min.com/page2944728.html

Informacyjny partner imprezy — "Komsomolskaja prawda".


Wrócić