Wydarzenia

RSS

Transmisja Live na stronie Facebook Rosyjskiego ośrodka nauki i kultury w Warszawie z cyklu „Biesady o wieku dwudziestym” Konstanty Rokossowski: Marszłek Radziecki, Marszłek Polski 16.06.2020 Transmisja Live na stronie Facebook Rosyjskiego ośrodka nauki i kultury w Warszawie z cyklu „Biesady o wieku dwudziestym” Konstanty Rokossowski: Marszłek Radziecki, Marszłek Polski
W biesiedzie biorą udział:
Ariadna Rokossowska – dziennikarka “Rosyjskiej Gazety”, pisząca o sprawach międzynarodowych,
również znaczna część Jej publikacji opisuje sprawy Polskiej polityki (https://rg.ru/author-Ariadna- Rokossovskaia/)
Dr. Jan Engielgard – redaktor naczelny tygodnika „Myśl Polska” (najstarszy polski tygodnik - ukazuje się od 1941 roku), www.mysl-polska.pl
Dr. Igor Zhukovskii – dyrektor Rosyjskiego ośrodka nauki i kultury w Warszawie www.pol.rs.gov.ru

Онлайн-путешествие в самые заповедные места России 15.06.2020 Онлайн-путешествие в самые заповедные места России
Русское географическое общество и проект «Россия – Моя история» приглашают на онлайн-выставку «Многонациональная Россия» . Пейзажи, архитектура, дикие животные, жизнь и быт коренных народов нашей страны – все это можно увидеть, не выходя из дома, на страницах выставки. 

Uroczysty koncert Zespołu Solistów Akademickiej Orkiestry 08.06.2020 Uroczysty koncert Zespołu Solistów Akademickiej Orkiestry
12 czerwca o godz. 19:00
Z okazji Dnia Rosji Uroczysty koncert Zespołu Solistów Akademickiej Orkiestry Rosyjskich Instrumentów Ludowych
im. N.N. Niekrasowa. W programie muzyka rosyjskiego radia, telewizji i kina oraz rosyjskie melodie ludowe.
Russian TV & Radio Folk Orchestra for Russian Center of Culture in Warsaw

Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury w Warszawie     ogłasza nabór na intensywne kursy języka rosyjskiego on-line     Kursy prowadzone są na wszystkich poziomach (A1, A2, B1, B2, C1, C2) 27.05.2020 Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury w Warszawie ogłasza nabór na intensywne kursy języka rosyjskiego on-line Kursy prowadzone są na wszystkich poziomach (A1, A2, B1, B2, C1, C2)

To doskonała okazja, aby zapoznać się z podstawami gramatyki rosyjskiej, poćwiczyć wymowę i intonację oraz opanować zasady etykiety językowej.

Dla osób kontynuujących naukę rosyjskiego na poziomie C1, C2, oferujemy specjalny kurs „Między wierszami”.

W ramach tego kursu uczestnicy zapoznają się z twórczością współczesnych pisarzy rosyjskich (W. Pielewin, T. Tołstoj, W. Jerofiejew, W. Nabokow i innych), spróbują odkryć zamysł autora, postarają się znaleźć i zrozumieć to, co nie jest napisane w tekście, a co na pewno jest w nim obecne, jednocześnie wzbogacając słownictwo i powtarzając konstrukcje gramatyczne języka rosyjskiego.

Czas trwania kursu: od 29 czerwca do 27 lipca

 Aby zostać uczestnikiem kursu należy wypełnić formularz znajdujący się na naszej stronie internetowej ronik.org.pl i wysłać go na adres e-mail: kursy@ronik.org.pl

 W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt telefoniczny: +48 500 705 364, +48 (22) 848 04 11

24 мая отмечается День славянской письменности и культуры, приуроченный ко дню памяти святых равноапостольных братьев Кирилла и Мефодия.   24.05.2020 24 мая отмечается День славянской письменности и культуры, приуроченный ко дню памяти святых равноапостольных братьев Кирилла и Мефодия.

Rosyjska fotografia dokumentalna w kontekście Syberii: on-line 17.05.2020 Rosyjska fotografia dokumentalna w kontekście Syberii: on-line
Zapraszamy na wykład @Michał Szymko dotyczący obrazu Syberii w rosyjskiej fotografii dokumentalnej. Aby pokazać jak Syberia wyglądała, zmieniała się na przestrzeni lat i wygląda dziś, zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się 19 maja o godz. 18:00.
https://www.facebook.com/ronik.warszawa

Życzenia Ambasadora Rosji w Polsce Sergeya Andreeva z okazji 75. rocznicy Zwycięstwa narodu radzieckiego w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej 09.05.2020 Życzenia Ambasadora Rosji w Polsce Sergeya Andreeva z okazji 75. rocznicy Zwycięstwa narodu radzieckiego w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej
Z okazji obchodzonej w naszym kraju 9 maja br. 75. rocznicy Zwycięstwa narodu radzieckiego w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej chciałbym zwrócić się do rosyjskich obywateli i rodaków mieszkających w Polsce, do naszych polskich przyjaciół.

Życzenia z okazji 75. rocznicy zwycięstwa w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej! 09.05.2020 Życzenia z okazji 75. rocznicy zwycięstwa w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej!
Drodzy Weterani!
Drodzy Przyjaciele!
W imieniu Rossotrudnichestva i swoim własnym składam serdecznie życzenia z okazji 75. rocznicy zwycięstwa w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej!
Tego dnia czcimy naszych weteranów i pochylamy głowy przed ich dokonaniami. Dokonaniami, które dały nam pokój na wiele dziesięcioleci. Życzę Wam, drodzy Obrońcy, dobrego zdrowia, długich lat życia, kochających i troskliwych dzieci i wnuków!

Дни русского языка, славянской письменности и культуры 06.05.2020 Дни русского языка, славянской письменности и культуры
Российский центр науки и культуры в Варшаве приглашает всех желающих принять участие в увлекательном Марафоне ко Дню славянской письменности и культуры, Дню русского языка.

Wirtualny pokaz filmu «Twierdza Brzeska»  z okazji 75. rocznicy Wielkiego Zwycięstwa 06.05.2020 Wirtualny pokaz filmu «Twierdza Brzeska» z okazji 75. rocznicy Wielkiego Zwycięstwa
Film opowiada o heroicznej obronieTwierdzy Brzeskiej, która przyjęła na siebie pierwsze uderzenie niemieckich, faszystowskich najeźdźców 22 czerwca 1941 r.

Z okazji 75. rocznicy Wielkiego Zwycięstwa: Złota kolekcja filmów krótkometrażowych Młodzieżowego Festiwalu Filmowego «Przerwa na kino» 06.05.2020 Z okazji 75. rocznicy Wielkiego Zwycięstwa: Złota kolekcja filmów krótkometrażowych Młodzieżowego Festiwalu Filmowego «Przerwa na kino»
Zapraszamy do wspólnego oglądania złotej kolekcji filmów krótkometrażowych, wyświetlanych z okazji 75-lecia Wielkiego Zwycięstwa. Jest to okazja, by przypomnieć heroiczne wydarzenia z historii Rosji i wyczyn tych, dzięki którym te tragiczne wydarzenia można dziś zobaczyć tylko na ekranie.

Wystawa «Protokoły wojny» upamiętniająca 75. rocznicę zwycięstwa w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej 1941-1945 01.05.2020 Wystawa «Protokoły wojny» upamiętniająca 75. rocznicę zwycięstwa w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej 1941-1945
Z okazji 75-lecia Wielkiego Zwycięstwa. Kaliningradzki Muzeum Historii i Sztuki prezentuje wystawe «Protokół wojny»

Pieśni Dnia Zwycięstwa 30.04.2020 Pieśni Dnia Zwycięstwa
Zapraszają na koncert Syberyjskiego barda Evgen Malinowski - Pieśni Dnia Zwycięstwa, 8 maja 2020, godzina 17:00.
Transmisja online na stronach RONiK, Facebook i Instagram.

Certyfikowane egzaminy z języka rosyjskiego 22.04.2020 Certyfikowane egzaminy z języka rosyjskiego
Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury w Warszawie zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w certyfikowanych egzaminach z języka rosyjskiego jako obcego, które odbędą się 20 czerwca 2020 roku. Zgłoszenia uczestników przyjmowane są do 10 czerwca 2020 roku.

W Rosyjskim Ośrodku Nauki i Kultury w Warszawie odbyła się Ogólnopolska Konferencja Nauczycieli Języka Rosyjskiego 02.03.2020 W Rosyjskim Ośrodku Nauki i Kultury w Warszawie odbyła się Ogólnopolska Konferencja Nauczycieli Języka Rosyjskiego
29 lutego 2020 r. w Rosyjskim Ośrodku  Nauki i Kultury w Warszawie odbyła się Ogólnopolska Konferencja Nauczycieli Języka Rosyjskiego.


Новости 151 - 165 из 399
Начало | Пред. | 9 10 11 12 13 | След. | Конец