Wydarzenia

Życzenia Ambasadora Rosji w Polsce Sergeya Andreeva z okazji 75. rocznicy Zwycięstwa narodu radzieckiego w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej 09.05.2020

Życzenia Ambasadora Rosji w Polsce Sergeya Andreeva z okazji 75. rocznicy Zwycięstwa narodu radzieckiego w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej

Z okazji obchodzonej w naszym kraju 9 maja br. 75. rocznicy Zwycięstwa narodu radzieckiego w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej chciałbym zwrócić się do rosyjskich obywateli i rodaków mieszkających w Polsce, do naszych polskich przyjaciół.
Niestety, z powodu epidemii koronawirusa w tym roku nie możemy, zgodnie z tradycją, zebrać się razem i obejść ten świetny jubileusz, jak na to zasługuje.

Jednak nawet tak niepomyślne okoliczności w żaden sposób nie są w stanie pomniejszyć znaczenia naszego wspólnego Zwycięstwa, dzięki któremu nasi przodkowie kosztem olbrzymich strat, męstwa i poświęcenia obronili wolność i prawo mieszkać na własnej ziemi. Nigdy nie zapomnimy o tym, iż w szeregach Ludowego Wojska Polskiego ramię w ramię z Armią Czerwoną o Zwycięstwo walczyli setki tysięcy Polaków.

I dzisiaj chciałbym szczególne pozdrowienia i życzenia zdrowia i długich lat skierować do rosyjskich i polskich kombatantów i weteranów, którzy umacniali braterstwo broni pomiędzy naszymi krajami.

Szczęśliwego święta Zwycięstwa, drodzy przyjaciele! Niech nad wszystkimi nami zawsze będzie pokojowe niebo!

Wrócić