Wydarzenia

RSS

Spektakl Kaliningradzkiego Teatru Kameralnego Trzecie Piętro pt. „Historia ich miłości” 05.04.2017 Spektakl Kaliningradzkiego Teatru Kameralnego Trzecie Piętro pt. „Historia ich miłości”
8 kwietnia 18:00 Sala koncertowo-kinowa
Osobliwość tej historii polega na tym, że jest ona oparta nie na zwyczajnej miłości, ale na miłości czułej i lekkiej niczym puch mniszka lekarskiego, na miłości, której nie znajdzie się równych na Świecie. Miłość ta zaczęła się dosyć późno i nie od razu, ale rozpaliła serca na tyle, że już nigdy nie zgasła. Mimo starych lat.

Otwarcie wystawy Aleksandra Kabanowa i Inny Baryczewej-Kabanowej 05.04.2017 Otwarcie wystawy Aleksandra Kabanowa i Inny Baryczewej-Kabanowej
6 kwietnia 17:00 Galeria sali koncertowo-kinowej
Otwarcie wystawy prac rosyjskich malarzy – Aleksandra Kabanowa i Inny Baryczewej-Kabanowej pt. „Melodia barw”. Prace Aleksandra i Inny znajdują się w kolekcjach Państwowego Muzeum Geologicznego im. W.I. Wiernadskiego przy Rosyjskiej Akademii Nauk w Moskwie, Kałużskiego Muzeum Sztuk Pięknych (Rosja), Muzeum Sztuk Pięknych w Kaposvar (Węgry), Muzeum Krajoznawczego w Chmielnickim, Muzeum Sztuk Pięknych w Czerniowcach (Ukraina). Aleksandr Kabanow – członek Międzynarodowej Fundacji Sztuki i Związku Artystów Węgier.

Koncert członków twórczej delegacji  Rosyjskiego Związku Muzycznego  i sekcji młodzieżowej  Rosyjskiego Związku Kompożytorów Mołot 05.04.2017 Koncert członków twórczej delegacji Rosyjskiego Związku Muzycznego i sekcji młodzieżowej Rosyjskiego Związku Kompożytorów Mołot
7 kwietnia 17:00 Sala koncertowo-kinowa
Koncert członków twórczej delegacji Rosyjskiego Związku Muzycznego i Międzynarodowej Gildii Młodych Kompozytorów,Wykonawców i Muzykologów Rosji oras państw WNP, sekcji młodzieżowej Rosyjskiego ZwiązkuKompożytorów Mołot. W programie utwory muzyki klasycznej.

EleWator: Chlebnikow w Rosyjskim Ośrodku Nauki i Kultury 05.04.2017 EleWator: Chlebnikow w Rosyjskim Ośrodku Nauki i Kultury
6 kwietnia 18:00 Sala wystawowa
Panel dyskusyjny na temat twórczości Wielimira Chlebnikowa poprowadzi Leszek Szaruga, z którym dyskutować będą Joanna Mueller i Piotr Matywiecki. Spotkanie i rozmowa staną się dyskusją do promocji najnowszego numeru "eleWatora" poświęconego osobie i dziełu Wielimira Chlebnikowa.

Konkurs na najlepsze posługiwanie się językiem rosyjskim pt. „Mówimy po rosyjsku!” 05.04.2017 Konkurs na najlepsze posługiwanie się językiem rosyjskim pt. „Mówimy po rosyjsku!”
Od 1 marca do 27 kwietnia 2017r. Baszkirski Uniwersytet Państwowy organizuje konkurs na najlepsze posługiwanie się językiem rosyjskim pt. „Mówimy po rosyjsku!”. W konkursie mogą wziąć udział studenci z zagranicy, z krajów WNP i Rosji, uczący się zarówno w Rosji, jak również poza jej granicami, nauczyciele i wykładowcy języka oraz literatury rosyjskiej z Federacji Rosyjskiej, zagraniczni nauczyciele i wykładowcy języka oraz literatury rosyjskiej, uczniowie, przedstawiciele mniejszości.

Omski Państwowy Uniwersytet Techniczny (OmGTU) organizuje konkurs, w którym nagrodą jest udział w Letniej Szkole Języka Rosyjskiego i Krajoznawstwa Rosji 05.04.2017 Omski Państwowy Uniwersytet Techniczny (OmGTU) organizuje konkurs, w którym nagrodą jest udział w Letniej Szkole Języka Rosyjskiego i Krajoznawstwa Rosji
Omski Państwowy Uniwersytet Techniczny (OmGTU) organizuje konkurs, w którym nagrodą jest udział w Letniej Szkole Języka Rosyjskiego i Krajoznawstwa Rosji w okresie od 1 do 15 sierpnia 2017r.

Ivan Bogdanov: Moscow style city sketching! 20.03.2017 Ivan Bogdanov: Moscow style city sketching!
Ivan Bogdanov jest utalentowanym artysta który zawita do Warszawy żeby przekazać 10 swoich wspaniałych prac dla Rosyjskiego Ośrodka Nauki i kultury. Ale, co najważniejsze: Ivan przeprowadzi warsztat dla wszystkich chętnych z rysunki, który prowadzi na słynnej międzynarodowej uczelni ScolTech


Новости 331 - 337 из 337
Начало | Пред. | 19 20 21 22 23 | След. | Конец