Wydarzenia

RSS

Pokaz filmu fabularnego z polskimi napisami LÓD (ЛЕД) 6+ 04.02.2019 Pokaz filmu fabularnego z polskimi napisami LÓD (ЛЕД) 6+
20 lutego 18:00 Sala kinowo-koncertowa 
Nadia od dziecka wierzyła w cuda. Wyobrażała sobie, jak wśród owacji publiczności wychodzi na lód i tańczy swój najpiękniejszy taniec. I oto, dzięki wierze i wytrwałości, Nadia staje się sławną łyżwiarką figurową. Jednak w chwili, gdy jej marzenia o wielkich zwycięstwach, pięknym życiu i wspaniałym księciu już prawie się spełniają, los stawia przed nią prawdziwe wyzwanie. I aby mu podołać, znów musi, jak w dzieciństwie, uwierzyć w marzenia. Być może, zwycięstwo nie zawsze musi być spektakularne, a książę niekoniecznie przybywa na białym koniu?

Otwarcie wystawy Aleksandra Kabanova i Inny Baryczewej 04.02.2019 Otwarcie wystawy Aleksandra Kabanova i Inny Baryczewej
12 lutego 18:00 Sala wystawowa
Otwarcie wystawy znanych rosyjskich malarzy, absolwentów głównych rosyjskich szkół artystycznych. Na wystawie Alexander i Inna zaprezentują swoje nowe serii prac „Luty jako początek wiosny”. To czas oczekiwania na przebudzenie przyrody wiosennej. Akurat taki wiosenny nastrój, odczuwają i przekładają na obraz malarzy, wykorzystując palete jaskrawych farb.Współczesne problemy kanoniczne w Prawosławiu.Problem Ukrainy 21.01.2019 Współczesne problemy kanoniczne w Prawosławiu.Problem Ukrainy
30 stycznia 17:00 Sala wystawowa
Wprowadzenie do prawosławia: Współczesne problemy kanoniczne w Prawosławiu.Problem Ukrainy
Prelekt:profesor, rektor Seminarium prawosławnego ojciec Georgij Tofiljuk

Egzamin certyfikacyjny z języka rosyjskiego 16.01.2019 Egzamin certyfikacyjny z języka rosyjskiego
9 lutego 2019 r.
Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury w Warszawie zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w egzaminie certyfikacyjnym z języka rosyjskiego jako obcego. Egzaminy przeprowadzają eksperci Państwowego Instytutu Języka Rosyjskiego im. A.S. Puszkina i Izby Handlowo-Przemysłowej Federacji Rosyjskiej.


Koncert z okazji 74. rocznicy wyzwolenia Warszawy 16.01.2019 Koncert z okazji 74. rocznicy wyzwolenia Warszawy
17 stycznia 18:00 Sala kinowo-koncertowa Z okazji dnia wyzwolenia Warszawy spod okupacji hitlerowskiej 17 stycznia 1945 r.: Uroczysty koncert rosyjskiego wykonawcy Aleksandra Slepakowa.

Pismo święto jako żródło teologii 18.12.2018 Pismo święto jako żródło teologii
19 grudnia 17:00 Sala wystawowa
Wprowadzenie do prawosławia: Pismo święto jako żródło teologii. 
Prelekt:profesor, rektor Seminarium prawosławnego ojciec Georgij Tofiljuk

II Międzynarodowa Olimpiada dla Studentów Studiów Magisterskich Open Doors: Russian Scholarship Project 14.12.2018 II Międzynarodowa Olimpiada dla Studentów Studiów Magisterskich Open Doors: Russian Scholarship Project
1 listopada 2018 r. rozpoczęła się II Międzynarodowa Olimpiada dla Studentów Studiów Magisterskich Open Doors: Russian Scholarship Project.  Dzięki tej olimpiadzie studenci z różnych krajów mogą bezpłatnie i bez egzaminów wstępnych rekrutować na studia magisterskie najlepszych rosyjskich uniwersytetów, które figurują na listach międzynarodowych rankingów Times Higher Education World University Rankings (THE), QS World University Rankings и Academic Ranking of World Universities (ARWU).

Uniwersytet Naukowo-Badawczy „Wyższa Szkoła Ekonomiczna” ogłasza nabór obywateli zagranicznych rok akademicki 2019/2020 03.12.2018 Uniwersytet Naukowo-Badawczy „Wyższa Szkoła Ekonomiczna” ogłasza nabór obywateli zagranicznych rok akademicki 2019/2020
Wyższa Szkoła Ekonomiczna to jeden z najlepszych rosyjskich uniwersytetów i ośrodków badawczych w Europie Wschodniej w dziedzinie ekonomii, zarządzania, informatyki, matematyki, nauk społecznych i językoznawstwa. Szkoła w roku akademickim 2019/2020 prowadzi nabór na 80 kierunków studiów licencjackich na czterech kampusach w Moskwie, Petersburgu, Niżnym Nowogrodzie i Permie, w tym na 8 anglojęzycznych kierunkach dwudyplomowych przy współpracy z Uniwersytetem Londyńskim (Wielka Brytania), Uniwersytetem Kyung Hee (Korea), a także na nowych kierunkach chemii, biologii komórkowej i molekularnej, gospodarki przestrzennej, russian studies itp.

Rosyjski Uniwersytet Transportu 19.11.2018 Rosyjski Uniwersytet Transportu
Rosyjski Uniwersytet Transportu pielęgnuje i rozwija tradycje oraz fundamentalne wartości rosyjskiej edukacji transportowej jako nauki podstawowej i stosowanej.

Edukacja w Rosji 09.11.2018 Edukacja w Rosji
Szanowni Państwo!
Na stronie RUSSIA.STUDY otwarty został formularz rejestracyjny dla obywateli zagranicznych i osób bez obywatelstwa, a także rodaków żyjących za granicą, chcących podjąć naukę w rosyjskich organizacjach edukacyjnych wg funduszy wydzielonych przez Prezydenta Federacji Rosyjskiej (nauka bezpłatna). Zgłoszenia przyjmowane są na studia pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia oraz na programy krótkoterminowe (letnia szkoła, kursy podwyższenia kwalifikacji nauczycieli języka rosyjskiego jako obcego).

Chór Alexandrowa wystąpi  w Polsce 08.11.2018 Chór Alexandrowa wystąpi w Polsce
Niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju Chór Alexandrowa wystąpi tylko na kilku koncertach w Polsce! Chór Alexandrowa jest jedną z najbardziej znanych grup artystycznych na świecie. Niepowtarzalne brzmienie. Mistrzowski balet. Wachlarz środków artystycznych.
Połączenie czystości brzmienia i emocjonalności muzyki rosyjskiej oraz niesamowite umiejętności baletowe na długo pozostają w pamięci słuchaczy, a różnorodność brzmienia prezentowana przez artystów nie ma sobie równych. Kolorowe, tradycyjne stroje tancerzy, dostojne mundury chórzystów i muzyków, starannie dobrani śpiewacy i doświadczeni choreografowie wpływają na jakość występu. Wieloletnia tradycja zobowiązuje do perfekcji.
Zespół powstał w 1928 roku, i na początku składał się z zaledwie dwunastu artystów. Będąc zespołem tanecznym armii czerwonej w początkowej fazie powstania, stopniowo ewoluował do narodowej grupy artystycznej Rosji. Reprezentując państwo i przybliżając jego kulturę w trakcie swoich wystąpień, Chór Aleksandrowa jest wizytówką swojego kraju. 

Film „Dotknięcie Anioła” („Прикосновение ангела”) otrzymał zaszczytną I nagrodę dla Najlepszego Filmu Dokumentalnego w Moskwie 01.11.2018 Film „Dotknięcie Anioła” („Прикосновение ангела”) otrzymał zaszczytną I nagrodę dla Najlepszego Filmu Dokumentalnego w Moskwie
Film „Dotknięcie Anioła” („Прикосновение ангела”) otrzymał zaszczytną I nagrodę dla Najlepszego Filmu Dokumentalnego podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego KinoDuel, który po raz pierwszy odbył się w dniach 26 – 28 pażdziernika 2018 roku w Moskwie. Reżyser Marek Tomasz Pawłowski oraz producentka Małgorzata Walczak, dzięki wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Organizatorów Festiwalu, osobiście wzięli w nim udział i podczas spotkania z publicznością odpowiedzieli na wszystkie trudne pytania.

W  200. rocznicę urodzin wielkiego rosyjskiego pisarza I.S. Turgieniewa w Warszawie odbędzie się otwarcie wystawy pt. „Wasz Turgieniew” 31.10.2018 W 200. rocznicę urodzin wielkiego rosyjskiego pisarza I.S. Turgieniewa w Warszawie odbędzie się otwarcie wystawy pt. „Wasz Turgieniew”
9 listopada obchodzona jest dwusetna rocznica narodzin wielkiego rosyjskiego pisarza Iwana Siergiejewicza Turgieniewa, klasyka rosyjskiej literatury z drugiej połowy XIX wieku.  21 listopada w RONiK w Warszawie zostanie otwarta wystawa z okazji rocznicy urodzin pisarza, której autorem jest Orłowskie Państwowe Muzeum Literackie I.S. Turgieniewa. Wystawa prezentuje najcenniejsze eksponaty muzeum związanie z postacią Turgieniewa. Przedmioty przedstawiają wygląd Turgieniewa oraz wydarzenia z jego życia i twórczości.

W programie 12. Sputnika 30.10.2018 W programie 12. Sputnika
12. Festiwal Filmów Rosyjskich „Sputnik nad Polską” odbędzie się w dniach 8 – 18 listopada 2018 r. w warszawskich kinach Luna, Elektronik i Iluzjon

DYKTANDO Z JĘZYKA ROSYJSKIEGO 26.10.2018 DYKTANDO Z JĘZYKA ROSYJSKIEGO
13 listopada, godz. 17.00, Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury w Warszawie  Uczysz się języka rosyjskiego i chcesz spróbować swoich sił? Dyktando jest na to doskonałym sposobem! Język rosyjski jest obecnie trzecim w Polsce pod względem osób uczących się języka obcego. W czasie dyktanda z języka rosyjskiego organizowanego w ramach 12. Sputnika we współpracy z Rosyjskim Ośrodkiem Nauki i Kultury w Warszawie oraz Instytutem Komunikacji Społecznej i Interkulturowej UW uczestnicy będą mieli okazję do spróbowania swoich sił i napisania ze słuchu tekstu w języku rosyjskim. Będzie to fragment z rosyjskiej literatury pięknej.


Новости 31 - 45 из 203
Начало | Пред. | 1 2 3 4 5 | След. | Конец