Wydarzenia

RSS

Państwowy Instytut Języka Rosyjskiego im. A.S. Puszkina ogłasza otwarcie naboru zgłoszeń na uczestnictwo w Międzynarodowym Obozie Języka Rosyjskiego w Centrum Dziecka „Artek” 06.06.2018 Państwowy Instytut Języka Rosyjskiego im. A.S. Puszkina ogłasza otwarcie naboru zgłoszeń na uczestnictwo w Międzynarodowym Obozie Języka Rosyjskiego w Centrum Dziecka „Artek”
Obóz trwa od 7 do 28 sierpnia 2018 r.
Zgłoszenia przyjmowane są do 18 czerwca 2018 r. włącznie.
Wszystkie punkty bogatego programu edukacyjnego mają na celu pogłębienie wiedzy na temat języka i kultury rosyjskiej.
Unikalność programu polega na takim opracowaniu wszystkich bloków nauczania, które uwzględnienia poziom językowy każdego ucznia. Dzięki temu, zajęcia dostosowane są również do potrzeb tych osób, które władają językiem rosyjskim na poziomie podstawowym.

Spotkanie autorskie z rosyjskim reżyserem – Aleksandrem Sokurowem 06.06.2018 Spotkanie autorskie z rosyjskim reżyserem – Aleksandrem Sokurowem
13 czerwca 18:00 Sala kinowokoncertowa 
Aleksandr Nikołajewicz Sokurow – działacz społeczny, reżyser, scenarzysta, aktor, mistrz rosyjskiej sztuki filmowej. Znany dzięki swojej pracy nad filmami „Moloch”, „Słońce”, „Ojciec i syn”, „Rosyjska arka”, „Faust” i „Frankofonia”. Na dzień dzisiejszy nakręcił ponad 50 filmów fabularnych i dokumentalnych, z których większość otrzymała nominacje i nagrody kinowe. Zapraszamy na spotkanie z klasykiem kina oraz na pokaz filmu „Faust”.

Naukowe Centrum SCAMT zaprasza do wzięcia udziału w rekrutacji na anglojęzyczne kierunki studiów magisterskich 04.06.2018 Naukowe Centrum SCAMT zaprasza do wzięcia udziału w rekrutacji na anglojęzyczne kierunki studiów magisterskich
Naukowe Centrum Międzynarodowe SCAMT Państwowego Petersburskiego Uniwersytetu Badawczego Technologii Informacyjnych, Mechaniki i Optyki (Uniwersytet ИТМО) zaprasza obywateli zagranicznych do wzięcia udziału w rekrutacji na anglojęzyczne kierunki studiów magisterskich: Nanoengineering for green chemistry and advanced materials; Molecular biosensing and biorobotics; Technology brokerage in nanoengineering and biotechnology.

 Międzynarodowy certyfikat Języka Rosyjskiego 29.05.2018 Międzynarodowy certyfikat Języka Rosyjskiego
23 czerwca Kursy Języka Rosyjskiego 
Egzaminy przeprowadzają eksperci Państwowego Instytutu Języka Rosyjskiego im. A.S. Puszkina i Izby Handlowo-Przemysłowej Federacji Rosyjskiej.
Osobom, które zdały egzamin wydawany jest międzynarodowy certyfikat Państwowego Instytutu Języka Rosyjskiego im. A.S. Puszkina.
U nas możecie również przystąpić do egzaminu w celu uzyskania certyfikatu państwowego z języka rosyjskiego ogólnego w systemie Języka Rosyjskiego Jako Obcego, jeśli planujecie ubiegać się o przyjęcie na uczelnie lub do pracy na terenie Federacji Rosyjskiej.
Miejsce i czas przeprowadzenia egzaminu certyfikacyjnego:
Warszawa, ul. Belwederska 25, Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury.

Nauczanie o Duchu Świętym 29.05.2018 Nauczanie o Duchu Świętym
30 maja 17:00 Sala wystawowa
Wprowadzenie do prawosławia”: Nauczanie o Duchu Świętym.
Prelekt:profesor, rektor Seminarium prawosławnego ojciec Georgij Tofiljuk.

Summer School of Russian language and Culture in Russia! 23.05.2018 Summer School of Russian language and Culture in Russia!
The flexible cultural program includes city excursions by bus, cookery classes in “Traditional Russian/Siberian dishes”, excursions to the Taiga forest, ‘’Decorate your own Matryoshka’’ workshops at the Museum of Slavic mythology, tours of the Tomsk brewery, hiking tours, sport activities and visits to traditional Russian banyas (sauna), the TPU museum, Siberian botanical garden, wooden puppet theatre, etc.

Koncert Aleksieja Mielnikowa i Romana Markełowa 21.05.2018 Koncert Aleksieja Mielnikowa i Romana Markełowa
24 maja 18:00 Sala kinowokoncertowa 
Z okazji Dzień Piśmiennictwa Słowiańskiego i Kultury:
koncert Aleksieja Mielnikowa (fortepian) i Romana Markełowa (saksofon) - laureatów międzynarodowych konkursów, uczestników projektu „Ambasada sztuki” petersburskiego Domu Muzyki.

Pokaz spektaklu „Podrostek” 14.05.2018 Pokaz spektaklu „Podrostek”
16 maja 18:00 Sala kinowo-koncertowa
Z okazji roku teatru
Pokaz spektaklu „Podrostek” wg motywów działa D.I. Fonwizina w wykonaniu uczniów szkolnego teatru „Kalejdoskop” działającego w liceum przy Ambasadzie FR w Polsce.

Noc Muzeów w RONiK 10.05.2018 Noc Muzeów w RONiK
19 maja 17:00 - 22:00 Sala kinowo-koncertowa
Serdecznie zapraszamy wszystkich na Noc Muzeów w RONiK. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy bardzo ciekawy program. Wystawa fotograficzna „Zwykli” (hol sali kinowo-koncertowej 17:00-22:00).Duet fotoreporterów Moniki Redzisz i Moniki Berezeckiej (Zorka project) przedstawi projekt fotograficzny p.t. "Przecietni". 
Wszystko zaczęło się od tego, że dwie Moniki wystawiły ogłoszenia w gazetach, poszukując ludzi, którzy uważają się za zwykłych Polaków. Artystki odwiedzały ich w domach, robiły zdjęcia, przeprowadzały krótkie wywiady (dlaczego zdecydowali się na uczestnictwo, co dla nich oznacza bycie zwykłym). Następnie projekt był kontynuowany w Rosji.
Na wystawie można obejrzeć zwykłych Polaków i Rosjan oraz dowiedzieć się, jak oni wyglądają i co o sobie mówią....

Otwarcie wystawy pt. „Lokomotywa”, poświęconej twórczości polskiego pisarza Juliana Tuwima 08.05.2018 Otwarcie wystawy pt. „Lokomotywa”, poświęconej twórczości polskiego pisarza Juliana Tuwima
21 maja 18:00 Sala wystawowa

21 maja odbędzie się otwarcie wystawy studentów Instytutu Grafiki i Sztuki Książkowej im. W.A. Faworskiego pt. „Lokomotywa”, poświęconej twórczości polskiego pisarza Juliana Tuwima. Julian Tuwim (1894-1953) jest jednym z klasyków polskiej literatury, jednym z najwybitniejszych tłumaczy i popularyzatorów literatury rosyjskiej w Polsce oraz autorem znanych przez wszystkich wierszy dla dzieci.

Pokaz filmu fabularnego z polskimi napisami „Czysta sztuka” 08.05.2018 Pokaz filmu fabularnego z polskimi napisami „Czysta sztuka”
23 maja 18:00 Sala wystawowa
Bohaterką filmu jest młoda i piękna fotografka, której szczęśliwe życie nieoczekiwanie legnie w gruzach, gdy staje się świadkiem zagadkowego morderstwa i zostaje wciągnięta w kryminalną intrygę obracającą się wokół malarstwa i dużych pieniędzy. Wydawać by się mogło, że cały świat jest przeciwko niej – jest ścigana przez bandytów, którzy mają za zadanie ją zlikwidować. Starając się zrozumieć, w co została wplątana i chcąc rozwiązać tajemnicę zbrodni, bohaterka rozpoczyna swoje własne śledztwo. 

Projekcja sowieckiego filmu dokumentalnego  „Pogrom wojsk faszystowskich pod Moskwą” z okazji Dnia Zwycięstwa 07.05.2018 Projekcja sowieckiego filmu dokumentalnego „Pogrom wojsk faszystowskich pod Moskwą” z okazji Dnia Zwycięstwa
8 maja 18:00 Sala kinowo-koncertowa
Sowiecki film dokumentalny o bitwie za Moskwę w czasie wielkiej wojny ojczyźnianej w reżyserii Leonida Warłamowa i Ilji Kopalina. Film przedstawia wydarzenia z okresu od października 1941 do stycznia 1942 i opowiada o obrońcach Moskwy. W filmie znalazły się kadry z przygotowań do obrony stolicy, sceny walk przy podejściu do Moskwy, Tuły i Stalinogorska, sceny niszczenia wiosek, sceny przedstawiające ciała zabitych cywilów i sowieckich jeńców, rozbitą artylerię niemiecką oraz ciała jeńców niemieckich. 23 lutego 1942 r. odbyła się premiera dokumentu. Na potrzeby projekcji w USA film był adaptowany i uległ ponownemu udźwiękowieniu i montażowi. Tytuł zmieniony został na „Moskwa odpowiada ciosem”.
W 1943 r. film otrzymał nagrodę Oskara za najlepszy dokument 1942 roku. Film będzie wyświetlany z napisami w języku angielskim.

Spotkanie z pisarką dziecięcą Anną Gonczarową  „Bajki i piłka nożna!” 07.05.2018 Spotkanie z pisarką dziecięcą Anną Gonczarową „Bajki i piłka nożna!”
19 maja 14:00 Sala wystawowa
Po raz kolejny zapraszamy dzieci oraz rodziców na spotkanie ze znaną pisarką dziecięcą, autorką ponad 30 książek, członkinią Związku Pisarzy Rosji, członkinią PEN Clubu – Anną Gonczarową! Na spotkaniu autorka zaprezentuje swoją nową książkę „Jenia i Jelia. Niech żyje piłka nożna!” i opowie dzieciom wiele ciekawostek na temat tej gry sportowej.
Dzieci będą miały okazję wysłuchać wspaniałych historii, interesujących wierszy, wesołych zagadek. Na najbardziej aktywnych uczestników spotkania czekają nagrody.

Uroczystości poświęcone 73. rocznicy zwycięstwa w wielkiej wojnie ojczyźnianej 04.05.2018 Uroczystości poświęcone 73. rocznicy zwycięstwa w wielkiej wojnie ojczyźnianej
7 maja 18:00 Sala wystawowa

• Wystawa Muzeum Historii i Sztuki

• Wystawa „Po to, aby żyć!” przedstawiająca rysunki dzieci uczestniczących w projekcie „Biały kruk” (Saratów).

• Uroczysty koncert z okazji Dnia Zwycięstwa pt. „Wersy nadpalone przez wojnę” w wykonaniu rosyjskiego brada Aleksandra Slepakowa.

Moskiewski Instytut Techniki Elektronicznej (МИЭТ) 27.04.2018 Moskiewski Instytut Techniki Elektronicznej (МИЭТ)
Jeden z wiodących narodowych uniwersytetów badawczych Rosji – Moskiewski Instytut Techniki Elektronicznej (МИЭТ), ogłasza nabór wniosków studentów zagranicznych na studia magisterskie na kierunku „Electronics for Communications”. Zajęcia realizowane są w języku angielskim. Program oparty jest na wiadomościach z dziedziny inżynierii i najnowszych technologii. Szczegółowe informacje oraz opis programu można znaleźć na stronie: https://eng.miet.ru/content/e/66256


Новости 151 - 165 из 289
Начало | Пред. | 9 10 11 12 13 | След. | Конец