Wydarzenia

Koncert rosyjskiego artysty Olega Pogudina „Romans” 26.02.2020

Koncert rosyjskiego artysty Olega Pogudina „Romans”

Przez swój piękny głos i wyjątkowy tembr artystę nazwano „Srebrnym głosem Rosji”.Od trzech dekad Oleg Pogudin niewątpliwie jest liderem wśród wykonawców gatunku romantycznego i lirycznego. Artysta nie tylko wykonuje, ale i przeżywa każdy utwór oraz staje się pamięcią, łzami i miłością każdego odbiorcy.

Oleg Pogudin jest zdobywcą wielu profesjonalnych nagród, otrzymał tytuł Ludowego Artysty Federacji Rosyjskiej, jest członkiem Prezydenckiej Rady Kultury oraz jury Ogólnorosyjskiego Konkursu „Niebieski ptak”. W repertuarze Olega Pogudina znajduje się kilkaset utworów wokalnych: rosyjskie romanse klasyczne i miejskie, pieśni narodowe, pieśni Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, radziecka piosenka liryczna, znane europejskie piosenki w języku angielskim, francuskim, włoskim, niemieckim, szwedzkim, hiszpańskim, portugalskim, gruzińskim, ukraińskim, a także koncertowe programy złożone z pieśni A. Wietrinskiego, P. Leszczenko, B. Okudżawy, Hieromnicha Romana.

Twórczość Olega Pogudina jest bez wątpienia jednym z najbardziej charakterystycznych i ważnych zjawisk prawdziwej współczesnej kultury Rosji. Na występ artysty z pewnością czekają wszyscy miłośnicy muzyki.

Koncert rozpocznie się 12 marca o godzinie 18:00.

Wrócić