Wydarzenia

Koncert „Noc przed Bożym Narodzeniem” w wykonaniu zespołu „Rodnik” 03.11.2019

Koncert „Noc przed Bożym Narodzeniem” w wykonaniu zespołu „Rodnik”

Program „Noc przed Bożym Narodzeniem” przedstawi zespół „Rodnik”. Koncert ten zaprosi widzów do świata barw i emocji oraz wprowadzi wszystkich we wspaniały nastrój w przededniu Świąt Bożego Narodzenia.

Podczas występu będzie można usłyszeć popularne rosyjskie, białoruskie i ukraińskie piosenki ludowe, muzykę estradową oraz utwory lat minionych.

Wszystkie melodie, które wybrzmią podczas koncertu, są znane i lubiane przez wiele pokoleń, co na pewno przyniesie widzom jeszcze więcej radości. Wszystkie piosenki można będzie śpiewać razem z zespołem.

Folkowy zespół "Rodnik" powstał w 2013 roku i działa przy Stowarzyszeniu "Russkij Dom" w Warszawie.Kierownikiem zespołu jest Walentina Bereżnowa. Obecnie zespół składa się że śpiewaczek urodzonych w Rosji, Ukrainie, Białorusi, Polsce. Prezentują tradycję pieśni ludowych, począwszy od rosyjskich aż po białoruskie, ukraińskie i polskie. "Rodnik" rozwija aktywność koncertową, niemniej co roku tworzy muzyczną oprawę do "Maślenicy", występuje w różnych miastach Polski, bierze udział w festiwalach, wśród których Ogólnopolska Biesiada Cygańsko-Polska, Międzynarodowy Festiwal Zbliżenia Kultur w Warszawie.

11 grudnia 18:00 Sala kinowo-koncertowa


Wrócić