Wydarzenia

Jaki piękny jest ten świat: Siergiej Serge 26.06.2019

Jaki piękny jest ten świat: Siergiej Serge

Urodzony w Rosji artysta malarz Siergiej Serge w 1974 r. ukończył Moskiewską Akademię Sztuk Plastycznych im. Stroganowa. Mieszkając w Rosji i pracując w Moskwie, artysta dał życie pierwszemu Niezależnemu Stowarzyszeniu Malarzy.

Jako promotor sztuk plastycznych, oprócz dużej ilości wystaw i wernisaży w Rosji, Polsce i za granicą organizował plenery, aukcji sztuki i imprezy, wspierał młode talenty, wydał ponad 400 katalogów malarzy.

Od 20 lat Serge mieszka w Warszawie i jest członkiem Związku Artystów Plastyków Polskich. Zorganizował ponad 40 wystaw autorskich i uczestniczył w wielu zbiorowych. Był kuratorem kilkudziesięciu indywidualnych i kolektywnych wystaw plastyków z Rosji, Polski i zagranicy. Współpracował z Centrum Nauki i Kultury Rosji w Polsce i Ambasadą FR. Będąc wszechstronnie uzdolnionym twórcą, Serge, oprócz malarstwa i grafiki, zajmuję się także rzeźbą, wykonuje malowidła ścienne i freski, zna się na konserwacji obrazów, ekspertyzie, udziela konsultacji i naucza malowania.

Szczególnym zainteresowaniem nabywców cieszą się jego obrazy z cykli: Ojczyzna Duszy, w Głębi Serca, Duchowe Zobowiązania, Szlachetna Warszawa, Przeminęło z Dzieciństwem, Kwiaty dla Żony, Świat w Ramach, Kraj...Obraz, Magia Natury, Kazimierz nad Wisłą, Artysta - Artyście, Paryż dla Dwojga, Wszystkie Drogi Prowadzą do Rzymu.Artysta jest także cenionym portrecistą. Portrety jego autorstwa są głęboko psychologiczne, romantyczne i bardzo ciepłe.

Wrócić