Wydarzenia

Salon Muzyki Klasycznej 15.06.2017

Salon Muzyki Klasycznej

28 czerwca Sala wystawowa 17:00 
Zapraszamy na wieczór muzyczny w RONiK-u. W wykonaniu studentów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina - Radosława Jarockiego (altówka) i Dawida Rydza (akordeon) - zabrzmią utwory Jana Sebastiana Bacha, Anatolija Iwanowicza Kusiakowa, Nicka Ariondo i Żanety Rydzewskiej.


Program koncertu:
Żaneta Rydzewska - Folla na altówkę i akordeon 
Anatolij Kusyakow - Sonata nr 6 na akordeon solo 
Johann Sebastian Bach - Sonata da gamba g-moll BWV 1029: II - Adagio, III - Allegro w transkrypcji na altówkę i akordeon 
Nick Ariondo - Kalamatiano na altówkę i akordeon.

Duet, w którego skład wchodzą studenci Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina Radosław Jarocki (altówka) i Dawid Rydz (akordeon) powstał we wrześniu 2015 r. Zespół ma na swoim koncie II nagrodę na Międzynarodowym konkursie w Klingenthal, który jest najstarszym konkursem akordeonowym i jednym z najbardziej prestiżowych, a także I nagrodę na Miedzynarodowym Festiwalu Muzyki akordeonowej w Przemyślu. Duet wykonuje przeważnie muzykę dawną oraz współczesną. 
Obecnie zespół pracuje nad nowymi utworami napisanymi przez grupę kompozytorską gen~.rate, a także przygotowują się do nagrania pierwszej płyty, na której mają znaleźć się kompozycje głównie polskich kompozytorów.


Wrócić