Wydarzenia

NBUT „MISIS” ogłasza otwarty konkurs międzynarodowy, w którym nagrodą jest otrzymanie grantów 25.05.2017

NBUT „MISIS” ogłasza otwarty konkurs międzynarodowy, w którym nagrodą jest otrzymanie grantów

Narodowy Badawczy Uniwersytet Technologiczny „MISIS” (NBUT „MISIS”, www.misis.ru) jest wiodącym uniwersytetem technologicznym w Rosji mającym wieloletnie doświadczenie w kształceniu specjalistów w zakresie metalurgii, materiałoznawstwa, górnictwa, technologii informacyjnych i ekonomii. NBUT „MISIS” posiada 29 nowocześnie wyposażonych laboratoriów i 3 centra inżynieryjne, które odpowiadają światowym standardom. W NBUT „MISIS” naukę pobiera ponad 15 000 studentów, z czego 3 600 to studenci zagraniczni z 66 krajów. W ramach międzynarodowych programów edukacyjnych studenci odbywają staże na zagranicznych uczelniach partnerskich – uniwersytetach w USA, Kanadzie, Niemczech, Francji, Polsce, Czechach i innych krajach. Istnieje możliwość uzyskania podwójnego dyplomu – NBUT „MISIS” i jednej z zagranicznych uczelni.

W chwili obecnej NBUT „MISIS” ogłasza otwarty konkurs międzynarodowy (Krótka Wizyta), w którym nagrodą jest otrzymanie grantów NBUT „MISIS” na wsparcie badań naukowych w dziedzinie rozwoju kierunku naukowego wspólnie z zaproszonymi na krótki okres wiodącymi naukowcami. Szczegóły dotyczące konkursu możecie znaleźć na stronie: http://science.misis.ru/ru/top100/konkurs/detail.php?ID=14176.

Wnioski składane w celu wzięcia udziału w konkursie na otrzymanie grantów NBUT „MISIS” powinny dotyczyć następujących strategicznych zagadnień (САЕ):

1. Metamateriały i elektronika pokrzemowa;

2. Energetyka autonomiczna i efektywność energetyczna;

3. Materiały i technologie potrzebne do wydłużenia życia i jego jakości;

4.  Wzornictwo przemysłowe i technologie reindustrializacji gospodarki;

5. Zielone technologie wykorzystywane do zaoszczędzenia zasobów.

W przypadku pytań związanych z wzięciem udziału w konkursie prosimy wysłać mail na adres: projects@misis.ru
nie później niż do 12 czerwca 2017r.


Wrócić