Wydarzenia

Międzynarodowy Festiwal Szkół Rosyjskich 24.07.2018

Międzynarodowy Festiwal Szkół Rosyjskich

Kazański Federalny Uniwersytet zaprasza do uczestnictwa w Międzynarodowym Festiwalu Szkół Rosyjskich, który odbędzie się od 9 do 11 października 2018 r. w Instytucie Jełabuskim (Rosja, Republika Tatarstanu, miasto Jełabuga) z okazji 190 rocznicy urodzin L.N. Tołstoja.

W festiwalu mogą wziąć udział nauczyciele języka rosyjskiego jako obcego wraz z uczniami w wieku od 11 do 18 lat.

Festiwal składa się z 2 etapów: zaocznego i stacjonarnego.

Część zaoczna trwa od 1 lipca do 1 października 2018 r. i obejmuje wysłanie zgłoszenia oraz uczestnictwo w konkursie booktrailerów (krótkich filmików, przedstawiających w dowolnej formie treść książki) i rysunków, poświęconych życiu i twórczości L.N. Tołstoja.

Część stacjonarna potrwa od 9 do 11 października 2018 r., w ramach której odbędzie się wiele wydarzeń, podsumowanie festiwalu i nagrodzenie zwycięzców

Głównym wydarzeniem festiwalu będzie przedstawienie wizytówek szkół, w których zadaniem uczniów i nauczycieli jest jak najatrakcyjniejsze zaprezentowanie samych szkół oraz ich działalności na rzecz popularyzacji kultury rosyjskiej. Prezentacja może dotyczyć także życia osób rosyjskojęzycznych, pracy centrów kultury rosyjskiej lub wydarzeń związanych z kulturą rosyjską w kraju zamieszkania uczestników. Szkoły mają możliwość zaocznego przedstawienia wizytówek, wysyłając filmik na adres e-mail anton-77-@mail.ru. Uczestnicy niestacjonarni otrzymają oddzielny certyfikat i dyplom.

Organizatorzy zapewniają uczestnikom zakwaterowanie w akademiku. Koszty dojazdu w obie strony oraz wyżywienie opłacane są we własnym zakresie.

Aby wziąć udział w konkursie, należy do 1 października 2018 r. wysłać zgłodzenie na adres anton-77-@mail.ru.

Formularz zgłoszenia oraz wymogi techniczne booktrailerów i rysunków znajdują się na stronie 

https://kpfu.ru/elabuga/god-ln-tolstogo-v-kfu/mezhdunarodnyj-detskij-festival-russkih-shkol


Wrócić