Wydarzenia

Dni kuchni Tatarskiej w restauracji "U Kucharzy w Arsenale" 18.06.2018

Dni kuchni Tatarskiej w restauracji "U Kucharzy w Arsenale"

Od 14 czerwca do 15 lipca 2018 roku, Rosja po raz pierwszy będzie Gospodarzem Mistrzostw Świata w piłce nożnej 2018. 
24 czerwca 2018 r., w Kazaniu zobaczymy mecz pomiędzy drużynami Polski i Kolumbii.
Z tej okazji, w restauracji Adama Gesslera „U kucharzy w Arsenale” przy ulicy Długiej 52 w Warszawie, we współpracy z Komitetem Rozwoju Turystyki miasta Kazań, zostaną zorganizowane Dni Kuchni Tatarskiej!
Rustam Rachimow, Szef kuchni znanej kazańskiej restauracji «Marusowka»: „Od 22-eg do 24-go czerwca będę serwował „U kucharzy w Arsenale” najlepsze dania kuchni tatarskiej - Zupa Chumar, Płow po Kazańsku z baraniny, z rodzynkami i tureckim grochem, i wiele innych wyśmienitych niespodzianek. Serdecznie Państwa zapraszam!
W restauracji będzie również specjalne stoisko miasta Kazań, gdzie każdy zwiedzający może osobiście docenić potencjał turystyczny stolicy Tatarstanu i spróbować narodowej potrawy - czak-czaka. Partnerem wydarzenia jest największy operator turystyczny w Tatarstanie “Travel and Work”, organizator podróży gastronomicznych do Tatarstanu – „Tatar Gastronomy Tour”, „Fly to Tatarstan” http://tw-tour.ru
Daria Sannikowa, Dyrektor Komitetu Rozwoju Turystyki miasta Kazań: „Mam nadzieję, że takie aktywne uczestnictwo Kazania przyczyni się do wzmocnienia stosunków rosyjsko-polski, a także zapozna mieszkańców Warszawy z bogatą kulturą i tradycjami jednego z wielu narodów Rosji – Tatarów”.
Dr. Igor Zhukovskiy, Dyrektor Rosyjskiego Ośrodka Nauki i Kultury w Warszawie: „Często ludzie rozmawiają pomiędzy sobą przy jedzeniu. Najlepiej rozmawia się przy dobrym jedzeniu. My staramy się o stworzenie możliwości dla dialogu wokół najciekawszych moim zdaniem kontekstów polsko-rosyjskich – sztuki, muzyki, nauki oraz gastronomii. Zapraszam więc na kulinarną podróż do jednego z najciekawszych regionów Rosji – fascynującego Tatarstanu”.

Wrócić