Wydarzenia

RSS

Kolejne warsztaty rosyjskiej artystki Marianny Kaszko 23.12.2022 Kolejne warsztaty rosyjskiej artystki Marianny Kaszko
W przeddzień świąt noworocznych w jednej z warszawskich szkół odbyły się kolejne warsztaty rosyjskiej artystki Marianny Kaszko.

 Kolejne warsztaty rosyjskiej artystki Marianny Kaszko 23.12.2022 Kolejne warsztaty rosyjskiej artystki Marianny Kaszko
W przeddzień świąt noworocznych w jednej z warszawskich szkół odbyły się kolejne warsztaty rosyjskiej artystki Marianny Kaszko.

Rosyjski jako obcy 19.12.2022 Rosyjski jako obcy
20 grudnia o godzinie 11:00 odbędzie się bezpłatne seminarium szkoleniowe!

Teatr Nikoli w Bukareszcie 18.12.2022 Teatr Nikoli w Bukareszcie
Rosyjscy artyści z krakowskiego teatru pantomimy poetyckiej, ruchu i ekspresji Nikoli wystąpili w Rosyjskim Domu w Bukareszcie.

Polscy gości w Kaliningradzie! 29.11.2022 Polscy gości w Kaliningradzie!
Uwielbiany przez naszych subskrybentów projekt „Gotujemy z rosyjską duszą. Sekrety kuchni rosyjskiej od Tatiany Michajłowej” wreszcie spotkał polskich gości na ziemi ojczystej w Kaliningradzie!

Seminarium dla nauczyciele języka rosyjskiego jako obcego 27.11.2022 Seminarium dla nauczyciele języka rosyjskiego jako obcego
26 listopada nauczyciele języka rosyjskiego jako obcego z polskich szkół zostali uczestnikami seminarium, które odbyło się w Siedlcach.

Cykl warsztatów malarskich dla dzieci 25.11.2022 Cykl warsztatów malarskich dla dzieci
Rosyjski Dom w Warszawie kontynuuje cykl warsztatów malarskich dla dzieci rosyjskiej artystki Marianny Kaszko.

Polskie miłośnicy zimowego pływania otworzyli sezon w obwodzie kaliningradzkim 01.11.2022 Polskie miłośnicy zimowego pływania otworzyli sezon w obwodzie kaliningradzkim
29 października nad Jeziorem Szenfliez w Obwodzie kaliningradzkim miłośnicy zimowego pływania otworzyli sezon.  Odbył się tam 7. Międzynarodowy Festiwal Hartowania. W tym roku w zanurzeniu i sztafetach wzięły udział „morsy” z Rosji, Polski, a także Białorusi, a nawet Francji.  

Edukacja w Rosji 12.10.2022 Edukacja w Rosji
Przypominamy, że wkrótce rusza kampania na rzecz wyboru wniosków o bezpłatne studia w szkołach wyższych w Rosji w roku akademickim 2023-2024!

Wkrótce otworzy się możliwość załadowywania pakietu dokumentów na oficjalnej stronie internetowej - https://education-in-russia.com/ - gdzie można również znaleźć wszystkie informacje o selekcję. Możesz również zapoznać się z procedurą i wymaganiami na stronie internetowej Rosyjskiego Domu, a także pobrać kwestionariusz kandydata do zapoznania się i wypełnienia.

Edukacja w Federacji Rosyjskiej 03.10.2022 Edukacja w Federacji Rosyjskiej
Wkrótce rozpocznie się kampania rekrutacyjna do programu edukacji w Federacji Rosyjskiej mająca na celu wybór cudzoziemców, osób bez obywatelstwa, w tym rodaków mieszkających za granicą, ze środków budżetu Federacji Rosyjskiej w ramach kwoty ustalonej przez Rząd Federacji Rosyjskiej na rok szkolny 2023-2024.

Bohaterowie i wyczyny. 265 lat bitwy Gross-Jägersdorf 28.09.2022 Bohaterowie i wyczyny. 265 lat bitwy Gross-Jägersdorf

O ciekawych wydarzeniach z historii wojskowości II połowy XVIII w. związanych z kroniką Bursztynowego Kraju, opowiada wystawa „Bohaterowie i wyczyny. 265 lat bitwy Gross-Jägersdorf”, przygotowanej przez pracowników Kaliningradzkiego Regionalnego Muzeum Historyczno-Artystycznego.


W Siedlcach odbyła się Ogólnopolska Konferencja Nauczycieli i Wykładowców Języka Rosyjskiego 24.09.2022 W Siedlcach odbyła się Ogólnopolska Konferencja Nauczycieli i Wykładowców Języka Rosyjskiego
24 września nauczyciele języka rosyjskiego jako obcego ze szkół polskich zostali uczestnikami ogólnopolskiej konferencji, która odbyła się w Siedlcach. Współorganizatorami wydarzenia były Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli i Wykładowców Języka Rosyjskiego, Wydawnictwo PWN (Polska) oraz Fundacja "Świat Rosyjski".

ZAPRASZAMY NA KURSY JĘZYKA ROSYJSKIEGO DLA POCZĄTKUJĄCYCH ORAZ OSÓB CHCĄCYCH DOSKONALIĆ SWOJE UMIEJĘTNOŚCI 23.09.2022 ZAPRASZAMY NA KURSY JĘZYKA ROSYJSKIEGO DLA POCZĄTKUJĄCYCH ORAZ OSÓB CHCĄCYCH DOSKONALIĆ SWOJE UMIEJĘTNOŚCI
Prowadzimy kursy na wszystkich poziomach znajomości języka rosyjskiego od A1 do C2

 ZAPRASZAMY NA KURSY JĘZYKA ROSYJSKIEGO DLA DZIECI OD 6 DO 15 LAT 23.09.2022 ZAPRASZAMY NA KURSY JĘZYKA ROSYJSKIEGO DLA DZIECI OD 6 DO 15 LAT
Zajęcia na naszych kursach odbywają się w grupach do 8 osób, indywidualnie i w mini grupach do trzech osób online (jeśli sytuacja na to pozwoli – stacjonarnie)

Dyktanda Zwycięstwa w Polsce 03.09.2022 Dyktanda Zwycięstwa w Polsce
W Polsce odbyła się historyczno-patriotyczna akcja "Dyktando Zwycięstwa".


Новости 76 - 90 из 399
Начало | Пред. | 4 5 6 7 8 | След. | Конец