Wydarzenia

RSS

W Warszawie odbędzie się wystawa Państwowego Muzeum Skansenowskiego im. S.A. Jesienina pt. „Mój kraj zamyślony i czuły…” 07.04.2017 W Warszawie odbędzie się wystawa Państwowego Muzeum Skansenowskiego im. S.A. Jesienina pt. „Mój kraj zamyślony i czuły…”

12 kwietnia 17:00 Sala wystawowa
Państwowe Muzeum Skansenowskie im. S.A. Jesienina jest unikalnym kompleksem memoriałowym i przyrodniczo-krajobrazowym, jednym z największym i najczęściej odwiedzanych muzeów literacko-memoriałowych w Federacji Rosyjskiej.

Zapraszamy na Totalne Dyktando z języka rosyjskiego. Rejestracja została uruchomiona 07.04.2017 Zapraszamy na Totalne Dyktando z języka rosyjskiego. Rejestracja została uruchomiona
Drodzy Przyjaciele!
Zapraszamy na Totalne Dyktando z języka rosyjskiego. Rejestracja została uruchomiona: https://totaldict.ru/varshava
Każdy uczestnik otrzyma certyfikat, a osoby, które osiągną najlepsze wyniki, zostaną nagrodzone prezentami.
Początek Totalnego Dyktanda: 08.04.2017 o godz. 13:00
Adres: Pałac Kultury i Nauki, pl. Defilad 1, wejście od ul. Marszałkowskiej, VIII piętro, aula 803

Spektakl Kaliningradzkiego Teatru Kameralnego Trzecie Piętro pt. „Historia ich miłości” 05.04.2017 Spektakl Kaliningradzkiego Teatru Kameralnego Trzecie Piętro pt. „Historia ich miłości”
8 kwietnia 18:00 Sala koncertowo-kinowa
Osobliwość tej historii polega na tym, że jest ona oparta nie na zwyczajnej miłości, ale na miłości czułej i lekkiej niczym puch mniszka lekarskiego, na miłości, której nie znajdzie się równych na Świecie. Miłość ta zaczęła się dosyć późno i nie od razu, ale rozpaliła serca na tyle, że już nigdy nie zgasła. Mimo starych lat.

Otwarcie wystawy Aleksandra Kabanowa i Inny Baryczewej-Kabanowej 05.04.2017 Otwarcie wystawy Aleksandra Kabanowa i Inny Baryczewej-Kabanowej
6 kwietnia 17:00 Galeria sali koncertowo-kinowej
Otwarcie wystawy prac rosyjskich malarzy – Aleksandra Kabanowa i Inny Baryczewej-Kabanowej pt. „Melodia barw”. Prace Aleksandra i Inny znajdują się w kolekcjach Państwowego Muzeum Geologicznego im. W.I. Wiernadskiego przy Rosyjskiej Akademii Nauk w Moskwie, Kałużskiego Muzeum Sztuk Pięknych (Rosja), Muzeum Sztuk Pięknych w Kaposvar (Węgry), Muzeum Krajoznawczego w Chmielnickim, Muzeum Sztuk Pięknych w Czerniowcach (Ukraina). Aleksandr Kabanow – członek Międzynarodowej Fundacji Sztuki i Związku Artystów Węgier.

Koncert członków twórczej delegacji  Rosyjskiego Związku Muzycznego  i sekcji młodzieżowej  Rosyjskiego Związku Kompożytorów Mołot 05.04.2017 Koncert członków twórczej delegacji Rosyjskiego Związku Muzycznego i sekcji młodzieżowej Rosyjskiego Związku Kompożytorów Mołot
7 kwietnia 17:00 Sala koncertowo-kinowa
Koncert członków twórczej delegacji Rosyjskiego Związku Muzycznego i Międzynarodowej Gildii Młodych Kompozytorów,Wykonawców i Muzykologów Rosji oras państw WNP, sekcji młodzieżowej Rosyjskiego ZwiązkuKompożytorów Mołot. W programie utwory muzyki klasycznej.

EleWator: Chlebnikow w Rosyjskim Ośrodku Nauki i Kultury 05.04.2017 EleWator: Chlebnikow w Rosyjskim Ośrodku Nauki i Kultury
6 kwietnia 18:00 Sala wystawowa
Panel dyskusyjny na temat twórczości Wielimira Chlebnikowa poprowadzi Leszek Szaruga, z którym dyskutować będą Joanna Mueller i Piotr Matywiecki. Spotkanie i rozmowa staną się dyskusją do promocji najnowszego numeru "eleWatora" poświęconego osobie i dziełu Wielimira Chlebnikowa.

Konkurs na najlepsze posługiwanie się językiem rosyjskim pt. „Mówimy po rosyjsku!” 05.04.2017 Konkurs na najlepsze posługiwanie się językiem rosyjskim pt. „Mówimy po rosyjsku!”
Od 1 marca do 27 kwietnia 2017r. Baszkirski Uniwersytet Państwowy organizuje konkurs na najlepsze posługiwanie się językiem rosyjskim pt. „Mówimy po rosyjsku!”. W konkursie mogą wziąć udział studenci z zagranicy, z krajów WNP i Rosji, uczący się zarówno w Rosji, jak również poza jej granicami, nauczyciele i wykładowcy języka oraz literatury rosyjskiej z Federacji Rosyjskiej, zagraniczni nauczyciele i wykładowcy języka oraz literatury rosyjskiej, uczniowie, przedstawiciele mniejszości.

Omski Państwowy Uniwersytet Techniczny (OmGTU) organizuje konkurs, w którym nagrodą jest udział w Letniej Szkole Języka Rosyjskiego i Krajoznawstwa Rosji 05.04.2017 Omski Państwowy Uniwersytet Techniczny (OmGTU) organizuje konkurs, w którym nagrodą jest udział w Letniej Szkole Języka Rosyjskiego i Krajoznawstwa Rosji
Omski Państwowy Uniwersytet Techniczny (OmGTU) organizuje konkurs, w którym nagrodą jest udział w Letniej Szkole Języka Rosyjskiego i Krajoznawstwa Rosji w okresie od 1 do 15 sierpnia 2017r.

Ivan Bogdanov: Moscow style city sketching! 20.03.2017 Ivan Bogdanov: Moscow style city sketching!
Ivan Bogdanov jest utalentowanym artysta który zawita do Warszawy żeby przekazać 10 swoich wspaniałych prac dla Rosyjskiego Ośrodka Nauki i kultury. Ale, co najważniejsze: Ivan przeprowadzi warsztat dla wszystkich chętnych z rysunki, który prowadzi na słynnej międzynarodowej uczelni ScolTech


Новости 391 - 399 из 399
Начало | Пред. | 23 24 25 26 27 | След. | Конец