Wydarzenia

Zaczarowany świat Syberii. Warsztaty z książką "Angara, córka Bajkała" 25.03.2018

Zaczarowany świat Syberii. Warsztaty z książką "Angara, córka Bajkała"

Niedziela 15 kwietnia 2018, godz. 11:00, Rosyjskie Centrum Kultury i Nauki w Warszawie Zapraszamy dzieci w wieku 6+.

Warsztaty dla młodych odkrywców i (przyszłych) podróżników od lat 6, które poprowadzą słynny podróżnik-kajakarz Aleksander Doba oraz Agnieszka Matkowska, znawczyni Buriacji i tłumaczka. Podczas spotkania będzie mowa o Syberii, żywiole natury, czyli Bajkale, Angarze i innych syberyjskich rzekach i krainach oraz o potędze kultury, czyli buriackich mitach i legendach.
Będzie to dzień pełen buriackich niespodzianek przygotowanych we współpracy z autorkami i Ilustratorkami książki "Angara, córka Bajkała", Olgą Jertachanową i Iriną Jertachanową, wydawnictwem Media Rodzina i Rosyjskim Centrum Kultury i Nauki w Warszawie. Warsztaty w języku polskim i rosyjskim, ilość uczestników ograniczona, obowiązują zapisy: ronik@ronik.org.pl do 10 kwetnia. 

Informacja o książce

„Angara, córka Bajkała"
autor: Olga Jertachanowa Irina Jertachanowa
ilustracje: Irina Jertachanowa Olga Jertachanowa
przekład: Agnieszka Matkowska 
Bogato ilustrowana opowieść o Angarze oparta jest na popularnej w całej Syberii i Azji Centralnej buriackiej legendzie, której bohaterami są odległe rzeki i krainy syberyjskie. Opowiada o autorytarnym modelu rodzicielstwa i sprawowania władzy, o potrzebie rozmowy i empatii, równocześnie niesie ze sobą ponadczasowe przesłanie o potędze miłości zdolnej pokonać wszelkie przeszkody. Popularność zawdzięcza nie tylko tradycyjnym wersjom mówionym i licznym wydaniom książkowym, ale również wersjom internetowym w wielu językach. Obecność turystów z różnych stron świata nad Bajkałem, nazywanym przez mieszkańców Syberii „Świętym Morzem”, przyczyniła się do jej popularyzacji na całym świecie. 


Wrócić