Wydarzenia

RSS

Russian Creativity Week 08.09.2020 Russian Creativity Week
7-10 września wydarzenia specjalne odbędą się w regionach Rosji, od 11 do 13 września główne wydarzenia odbęda się w Moskwie. W ramach festiwalu – sesja kino ulicznego w miastach Moskwa, Petersburg, Kazań, Władywostok, Rostow-nad-Donem, Woroneż, Jekaterynburg. W Krasnojarsku teatr opery i baletu wystawi „Symfonię Leningradzką” w reżyserji Sergieja Bobrowa. Moskiewska część składa się z ponad 500 wydarzeń – wykładów, warsztatów, wystaw: wśród speakerów – Fedor Bondarczuk, Timur Bekmambetów, Georg Kryżowników, Władimir Maszkow oraz inni znani i lubiani aktorzy, artyści oraz celebrici.

Rola ZSSR w powojennej odbudowie Polski: historia najlepszym nauczycielem 01.09.2020 Rola ZSSR w powojennej odbudowie Polski: historia najlepszym nauczycielem
1 września 1939 roku to tragiczna data w historii Polski. Atak Niemiec na Rzeczpospolitą Polską doprowadził do wybuchu II wojny światowej, w której Polska poniosła ogromne straty. Polska straciła 6 milionów ludzi zabitych (22% ludności przedwojennej — najwyższy wskaźnik wśród wszystkich uczestników wojny), zniszczono około 40% dóbr kulturalnych, całkiem straty rzeczowe Polski wyniosły ponad 16,9 mld dolarów amerykańskich (243 mld USD w dzisiejszych cenach).

ROSYJSKI OŚRODEK NAUKI I KULTURY W WARSZAWIE  ZAPRASZA ROZPOCZĘCIE  LUB KONTYNUACJĘ KURSU JEDNEGO Z NAJBARDZIEJ POPULARNYCH JĘZYKÓW — ROSYJSKIEGO! 25.08.2020 ROSYJSKI OŚRODEK NAUKI I KULTURY W WARSZAWIE ZAPRASZA ROZPOCZĘCIE LUB KONTYNUACJĘ KURSU JEDNEGO Z NAJBARDZIEJ POPULARNYCH JĘZYKÓW — ROSYJSKIEGO!
Terminy zajęć: 05 października 2020 r. – 25 stycznia 2021 r. Prowadzimy kursy na wszystkich poziomach nauczania (A1, A2, B1, B2, C1, C2), używając podręczników wydanych w Rosji oraz materiałów pomocniczych. Żeby zostać naszym słuchaczem, należy wypełnić ankietę na naszej stronie ronik.org.pl
i wysłać ją na adres mailowy kursy@ronik.org.pl KONTAKT: t. 22 848 04 11, kursy@ronik.org.pl

Rosyjska Premier Liga: Polski akcent z Katarzyną Lewandowską 04.08.2020 Rosyjska Premier Liga: Polski akcent z Katarzyną Lewandowską
Czwartek, 18-00 na profilu RONIK w Facebook.

Egzaminy certyfikacyjne z języka rosyjskiego 21.07.2020 Egzaminy certyfikacyjne z języka rosyjskiego
Zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału  w egzaminach certyfikacyjnych z języka rosyjskiego jako obcego, które odbędą się 24 października 2020 roku. 
Zgłoszenia uczestników przyjmowane są do 16 października 2020 roku. 
Egzaminy przeprowadzane są przez specjalistów z Państwowego Instytutu Języka Rosyjskiego im. A.S. Puszkina oraz Izby Handlowo-Przemysłowej Federacji Rosyjskiej. 

Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury w Warszawie ogłasza nabór na kursy przygotowujące do egzaminów certyfikacyjnych z języka rosyjskiego  na poziomie B1, B2 i C1. 16.07.2020 Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury w Warszawie ogłasza nabór na kursy przygotowujące do egzaminów certyfikacyjnych z języka rosyjskiego na poziomie B1, B2 i C1.
Podczas zajęć z wykorzystaniem rosyjskich materiałów edukacyjnych i metodycznych uczestnicy nie tylko powtórzą gramatykę i słownictwo języka rosyjskiego na wymaganym poziomie, ale także każdy z kursantów będzie przygotowywany do formy zdawanego egzaminu.
Uwaga! W kursie mogą wziąć udział jedynie studenci, którzy opanowali materiał na poziomach B1, B2 i C1 języka rosyjskiego jako obcego.
Termin kursu: od 31 sierpnia do 20 października.

Rospolquiz!!! Do zobaczenia w czwartej grze! 08.07.2020 Rospolquiz!!! Do zobaczenia w czwartej grze!
Gra odbędzie się 9 lipca o 19:00 czasu polskiego.
Mogą brać udział zarówno drużyny rosyjskie, jak i polskie, a nawet mieszane! Teksty pytań będą wyświetlane na ekranach w dwóch językach jednocześnie.
Co na was czeka?
- analog słynnej telewizyjnej gry „Co? Gdzie? Kiedy?"
- rundy tematyczne - polskie i rosyjskie realia i dziedzina wiedzy ogólnej
- pytania zaprojektowane tak, abyście mogli pokazać swoją logikę i erudycję

Live z Michałem Gołkowskim na profilu Rosyjskiego ośrodka nauki i kultury w Warszawie Facebook 05.07.2020 Live z Michałem Gołkowskim na profilu Rosyjskiego ośrodka nauki i kultury w Warszawie Facebook
7 lipieca 18:00
· od czego wszystko się zaczęło
· literatura sci-fi wieku dwudziestego jako inspiracja dla pisarzy wieku XXI
· dlaczego w uniwersum STALKER oraz SybirPunk nie rozmawia się po angielsku
· trzy miasta w Rosji do których powinni wybrać się czytelnicy SybirPunku i co zjeść w Kaliningradzie
· dlaczego trylogia SybirPunk jest aż tak dobra
· Q&A (autorzy ciekawych pytań dostaną nową książkę z autografem autora w prezencie)
„Gołkoś” – z wykształcenia lingwista, z zamiłowania historyk wojskowości i antropolog kultury. 

Transmisja Live na stronie Facebook Rosyjskiego ośrodka nauki i kultury w Warszawie z cyklu „Biesady o wieku dwudziestym” Konstanty Rokossowski: Marszłek Radziecki, Marszłek Polski 16.06.2020 Transmisja Live na stronie Facebook Rosyjskiego ośrodka nauki i kultury w Warszawie z cyklu „Biesady o wieku dwudziestym” Konstanty Rokossowski: Marszłek Radziecki, Marszłek Polski
W biesiedzie biorą udział:
Ariadna Rokossowska – dziennikarka “Rosyjskiej Gazety”, pisząca o sprawach międzynarodowych,
również znaczna część Jej publikacji opisuje sprawy Polskiej polityki (https://rg.ru/author-Ariadna- Rokossovskaia/)
Dr. Jan Engielgard – redaktor naczelny tygodnika „Myśl Polska” (najstarszy polski tygodnik - ukazuje się od 1941 roku), www.mysl-polska.pl
Dr. Igor Zhukovskii – dyrektor Rosyjskiego ośrodka nauki i kultury w Warszawie www.pol.rs.gov.ru

Онлайн-путешествие в самые заповедные места России 15.06.2020 Онлайн-путешествие в самые заповедные места России
Русское географическое общество и проект «Россия – Моя история» приглашают на онлайн-выставку «Многонациональная Россия» . Пейзажи, архитектура, дикие животные, жизнь и быт коренных народов нашей страны – все это можно увидеть, не выходя из дома, на страницах выставки. 

Uroczysty koncert Zespołu Solistów Akademickiej Orkiestry 08.06.2020 Uroczysty koncert Zespołu Solistów Akademickiej Orkiestry
12 czerwca o godz. 19:00
Z okazji Dnia Rosji Uroczysty koncert Zespołu Solistów Akademickiej Orkiestry Rosyjskich Instrumentów Ludowych
im. N.N. Niekrasowa. W programie muzyka rosyjskiego radia, telewizji i kina oraz rosyjskie melodie ludowe.
Russian TV & Radio Folk Orchestra for Russian Center of Culture in Warsaw

Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury w Warszawie     ogłasza nabór na intensywne kursy języka rosyjskiego on-line     Kursy prowadzone są na wszystkich poziomach (A1, A2, B1, B2, C1, C2) 27.05.2020 Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury w Warszawie ogłasza nabór na intensywne kursy języka rosyjskiego on-line Kursy prowadzone są na wszystkich poziomach (A1, A2, B1, B2, C1, C2)

To doskonała okazja, aby zapoznać się z podstawami gramatyki rosyjskiej, poćwiczyć wymowę i intonację oraz opanować zasady etykiety językowej.

Dla osób kontynuujących naukę rosyjskiego na poziomie C1, C2, oferujemy specjalny kurs „Między wierszami”.

W ramach tego kursu uczestnicy zapoznają się z twórczością współczesnych pisarzy rosyjskich (W. Pielewin, T. Tołstoj, W. Jerofiejew, W. Nabokow i innych), spróbują odkryć zamysł autora, postarają się znaleźć i zrozumieć to, co nie jest napisane w tekście, a co na pewno jest w nim obecne, jednocześnie wzbogacając słownictwo i powtarzając konstrukcje gramatyczne języka rosyjskiego.

Czas trwania kursu: od 29 czerwca do 27 lipca

 Aby zostać uczestnikiem kursu należy wypełnić formularz znajdujący się na naszej stronie internetowej ronik.org.pl i wysłać go na adres e-mail: kursy@ronik.org.pl

 W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt telefoniczny: +48 500 705 364, +48 (22) 848 04 11

24 мая отмечается День славянской письменности и культуры, приуроченный ко дню памяти святых равноапостольных братьев Кирилла и Мефодия.   24.05.2020 24 мая отмечается День славянской письменности и культуры, приуроченный ко дню памяти святых равноапостольных братьев Кирилла и Мефодия.

Rosyjska fotografia dokumentalna w kontekście Syberii: on-line 17.05.2020 Rosyjska fotografia dokumentalna w kontekście Syberii: on-line
Zapraszamy na wykład @Michał Szymko dotyczący obrazu Syberii w rosyjskiej fotografii dokumentalnej. Aby pokazać jak Syberia wyglądała, zmieniała się na przestrzeni lat i wygląda dziś, zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się 19 maja o godz. 18:00.
https://www.facebook.com/ronik.warszawa

Życzenia Ambasadora Rosji w Polsce Sergeya Andreeva z okazji 75. rocznicy Zwycięstwa narodu radzieckiego w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej 09.05.2020 Życzenia Ambasadora Rosji w Polsce Sergeya Andreeva z okazji 75. rocznicy Zwycięstwa narodu radzieckiego w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej
Z okazji obchodzonej w naszym kraju 9 maja br. 75. rocznicy Zwycięstwa narodu radzieckiego w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej chciałbym zwrócić się do rosyjskich obywateli i rodaków mieszkających w Polsce, do naszych polskich przyjaciół.


Новости 61 - 75 из 317
Начало | Пред. | 3 4 5 6 7 | След. | Конец