Wydarzenia

RSS

Egzaminy certyfikacyjne z języka rosyjskiego 21.07.2020 Egzaminy certyfikacyjne z języka rosyjskiego
Zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału  w egzaminach certyfikacyjnych z języka rosyjskiego jako obcego, które odbędą się 24 października 2020 roku. 
Zgłoszenia uczestników przyjmowane są do 16 października 2020 roku. 
Egzaminy przeprowadzane są przez specjalistów z Państwowego Instytutu Języka Rosyjskiego im. A.S. Puszkina oraz Izby Handlowo-Przemysłowej Federacji Rosyjskiej. 

Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury w Warszawie ogłasza nabór na kursy przygotowujące do egzaminów certyfikacyjnych z języka rosyjskiego  na poziomie B1, B2 i C1. 16.07.2020 Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury w Warszawie ogłasza nabór na kursy przygotowujące do egzaminów certyfikacyjnych z języka rosyjskiego na poziomie B1, B2 i C1.
Podczas zajęć z wykorzystaniem rosyjskich materiałów edukacyjnych i metodycznych uczestnicy nie tylko powtórzą gramatykę i słownictwo języka rosyjskiego na wymaganym poziomie, ale także każdy z kursantów będzie przygotowywany do formy zdawanego egzaminu.
Uwaga! W kursie mogą wziąć udział jedynie studenci, którzy opanowali materiał na poziomach B1, B2 i C1 języka rosyjskiego jako obcego.
Termin kursu: od 31 sierpnia do 20 października.

Rospolquiz!!! Do zobaczenia w czwartej grze! 08.07.2020 Rospolquiz!!! Do zobaczenia w czwartej grze!
Gra odbędzie się 9 lipca o 19:00 czasu polskiego.
Mogą brać udział zarówno drużyny rosyjskie, jak i polskie, a nawet mieszane! Teksty pytań będą wyświetlane na ekranach w dwóch językach jednocześnie.
Co na was czeka?
- analog słynnej telewizyjnej gry „Co? Gdzie? Kiedy?"
- rundy tematyczne - polskie i rosyjskie realia i dziedzina wiedzy ogólnej
- pytania zaprojektowane tak, abyście mogli pokazać swoją logikę i erudycję

Live z Michałem Gołkowskim na profilu Rosyjskiego ośrodka nauki i kultury w Warszawie Facebook 05.07.2020 Live z Michałem Gołkowskim na profilu Rosyjskiego ośrodka nauki i kultury w Warszawie Facebook
7 lipieca 18:00
· od czego wszystko się zaczęło
· literatura sci-fi wieku dwudziestego jako inspiracja dla pisarzy wieku XXI
· dlaczego w uniwersum STALKER oraz SybirPunk nie rozmawia się po angielsku
· trzy miasta w Rosji do których powinni wybrać się czytelnicy SybirPunku i co zjeść w Kaliningradzie
· dlaczego trylogia SybirPunk jest aż tak dobra
· Q&A (autorzy ciekawych pytań dostaną nową książkę z autografem autora w prezencie)
„Gołkoś” – z wykształcenia lingwista, z zamiłowania historyk wojskowości i antropolog kultury. 

Transmisja Live na stronie Facebook Rosyjskiego ośrodka nauki i kultury w Warszawie z cyklu „Biesady o wieku dwudziestym” Konstanty Rokossowski: Marszłek Radziecki, Marszłek Polski 16.06.2020 Transmisja Live na stronie Facebook Rosyjskiego ośrodka nauki i kultury w Warszawie z cyklu „Biesady o wieku dwudziestym” Konstanty Rokossowski: Marszłek Radziecki, Marszłek Polski
W biesiedzie biorą udział:
Ariadna Rokossowska – dziennikarka “Rosyjskiej Gazety”, pisząca o sprawach międzynarodowych,
również znaczna część Jej publikacji opisuje sprawy Polskiej polityki (https://rg.ru/author-Ariadna- Rokossovskaia/)
Dr. Jan Engielgard – redaktor naczelny tygodnika „Myśl Polska” (najstarszy polski tygodnik - ukazuje się od 1941 roku), www.mysl-polska.pl
Dr. Igor Zhukovskii – dyrektor Rosyjskiego ośrodka nauki i kultury w Warszawie www.pol.rs.gov.ru

Онлайн-путешествие в самые заповедные места России 15.06.2020 Онлайн-путешествие в самые заповедные места России
Русское географическое общество и проект «Россия – Моя история» приглашают на онлайн-выставку «Многонациональная Россия» . Пейзажи, архитектура, дикие животные, жизнь и быт коренных народов нашей страны – все это можно увидеть, не выходя из дома, на страницах выставки. 

Uroczysty koncert Zespołu Solistów Akademickiej Orkiestry 08.06.2020 Uroczysty koncert Zespołu Solistów Akademickiej Orkiestry
12 czerwca o godz. 19:00
Z okazji Dnia Rosji Uroczysty koncert Zespołu Solistów Akademickiej Orkiestry Rosyjskich Instrumentów Ludowych
im. N.N. Niekrasowa. W programie muzyka rosyjskiego radia, telewizji i kina oraz rosyjskie melodie ludowe.
Russian TV & Radio Folk Orchestra for Russian Center of Culture in Warsaw

Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury w Warszawie     ogłasza nabór na intensywne kursy języka rosyjskiego on-line     Kursy prowadzone są na wszystkich poziomach (A1, A2, B1, B2, C1, C2) 27.05.2020 Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury w Warszawie ogłasza nabór na intensywne kursy języka rosyjskiego on-line Kursy prowadzone są na wszystkich poziomach (A1, A2, B1, B2, C1, C2)

To doskonała okazja, aby zapoznać się z podstawami gramatyki rosyjskiej, poćwiczyć wymowę i intonację oraz opanować zasady etykiety językowej.

Dla osób kontynuujących naukę rosyjskiego na poziomie C1, C2, oferujemy specjalny kurs „Między wierszami”.

W ramach tego kursu uczestnicy zapoznają się z twórczością współczesnych pisarzy rosyjskich (W. Pielewin, T. Tołstoj, W. Jerofiejew, W. Nabokow i innych), spróbują odkryć zamysł autora, postarają się znaleźć i zrozumieć to, co nie jest napisane w tekście, a co na pewno jest w nim obecne, jednocześnie wzbogacając słownictwo i powtarzając konstrukcje gramatyczne języka rosyjskiego.

Czas trwania kursu: od 29 czerwca do 27 lipca

 Aby zostać uczestnikiem kursu należy wypełnić formularz znajdujący się na naszej stronie internetowej ronik.org.pl i wysłać go na adres e-mail: kursy@ronik.org.pl

 W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt telefoniczny: +48 500 705 364, +48 (22) 848 04 11

24 мая отмечается День славянской письменности и культуры, приуроченный ко дню памяти святых равноапостольных братьев Кирилла и Мефодия.   24.05.2020 24 мая отмечается День славянской письменности и культуры, приуроченный ко дню памяти святых равноапостольных братьев Кирилла и Мефодия.

Rosyjska fotografia dokumentalna w kontekście Syberii: on-line 17.05.2020 Rosyjska fotografia dokumentalna w kontekście Syberii: on-line
Zapraszamy na wykład @Michał Szymko dotyczący obrazu Syberii w rosyjskiej fotografii dokumentalnej. Aby pokazać jak Syberia wyglądała, zmieniała się na przestrzeni lat i wygląda dziś, zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się 19 maja o godz. 18:00.
https://www.facebook.com/ronik.warszawa

Życzenia Ambasadora Rosji w Polsce Sergeya Andreeva z okazji 75. rocznicy Zwycięstwa narodu radzieckiego w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej 09.05.2020 Życzenia Ambasadora Rosji w Polsce Sergeya Andreeva z okazji 75. rocznicy Zwycięstwa narodu radzieckiego w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej
Z okazji obchodzonej w naszym kraju 9 maja br. 75. rocznicy Zwycięstwa narodu radzieckiego w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej chciałbym zwrócić się do rosyjskich obywateli i rodaków mieszkających w Polsce, do naszych polskich przyjaciół.

Życzenia z okazji 75. rocznicy zwycięstwa w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej! 09.05.2020 Życzenia z okazji 75. rocznicy zwycięstwa w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej!
Drodzy Weterani!
Drodzy Przyjaciele!
W imieniu Rossotrudnichestva i swoim własnym składam serdecznie życzenia z okazji 75. rocznicy zwycięstwa w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej!
Tego dnia czcimy naszych weteranów i pochylamy głowy przed ich dokonaniami. Dokonaniami, które dały nam pokój na wiele dziesięcioleci. Życzę Wam, drodzy Obrońcy, dobrego zdrowia, długich lat życia, kochających i troskliwych dzieci i wnuków!

Дни русского языка, славянской письменности и культуры 06.05.2020 Дни русского языка, славянской письменности и культуры
Российский центр науки и культуры в Варшаве приглашает всех желающих принять участие в увлекательном Марафоне ко Дню славянской письменности и культуры, Дню русского языка.

Wirtualny pokaz filmu «Twierdza Brzeska»  z okazji 75. rocznicy Wielkiego Zwycięstwa 06.05.2020 Wirtualny pokaz filmu «Twierdza Brzeska» z okazji 75. rocznicy Wielkiego Zwycięstwa
Film opowiada o heroicznej obronieTwierdzy Brzeskiej, która przyjęła na siebie pierwsze uderzenie niemieckich, faszystowskich najeźdźców 22 czerwca 1941 r.

Z okazji 75. rocznicy Wielkiego Zwycięstwa: Złota kolekcja filmów krótkometrażowych Młodzieżowego Festiwalu Filmowego «Przerwa na kino» 06.05.2020 Z okazji 75. rocznicy Wielkiego Zwycięstwa: Złota kolekcja filmów krótkometrażowych Młodzieżowego Festiwalu Filmowego «Przerwa na kino»
Zapraszamy do wspólnego oglądania złotej kolekcji filmów krótkometrażowych, wyświetlanych z okazji 75-lecia Wielkiego Zwycięstwa. Jest to okazja, by przypomnieć heroiczne wydarzenia z historii Rosji i wyczyn tych, dzięki którym te tragiczne wydarzenia można dziś zobaczyć tylko na ekranie.


Новости 61 - 75 из 313
Начало | Пред. | 3 4 5 6 7 | След. | Конец