Wydarzenia

Prezentacja Mapy Humanitarnej w Rossotrudnichestvie 23.11.2020

Prezentacja Mapy Humanitarnej w Rossotrudnichestvie

Portal Humanitarna Mapa stanie się pierwszą platformą internetową, która będzie łączyć dane z otwartych źródeł o rosyjskich projektach pomocy humanitarnej i międzynarodowej pomocy na rzecz rozwoju. Użytkownicy będą mieli dostęp do interaktywnych filtrów, panelu statystycznego oraz wielu innych opcji. Przygotowano również wersję angielskojęzyczną dla zagranicznych użytkowników.

„Ten projekt jest dla nas niezwykle ważny, Rossotrudnichestvo zapewni wszelkie wsparcie w jego realizacji. Mamy środki i możliwości, aby właściwie budować naszą politykę humanitarną i właśnie tym będziemy się zajmować” −powiedział Jewgienij Primakow, szef Rossotrudnichestva.

Michaił Petrosjan, koordynator projektu: „Pracujemy z otwartymi źródłami danych, działamy w ponad 60 krajach. Misją zespołu Monitora Humanitarnego jest podnoszenie świadomości rosyjskich i zagranicznych odbiorców na temat wkładu Federacji Rosyjskiej w międzynarodową pomoc na rzecz rozwoju. Humanitarna Mapa może stać się jednym z narzędzi do osiągnięcia tego celu.”.

Igor Żukowskij, dyrektor Przedstawicielstwa Rossotrudnichestva na terenie Rzeczpospolitej Polskiej: „Uważam, że włączenie do arsenału projektu takiego narzędzia, jak publiczny, coroczny raport, stanie się istotnym czynnikiem informowania zagranicznej opinii publicznej. Jesteśmy gotowi udostępnić naszą platformę do prezentacji projektu”.

Rosja udziela pomocy humanitarnej różnym krajom, jednak nie wszystkie państwa o tym wiedzą. Należy podkreślić, że Rosja udzielała, udziela i nadal będzie udzielać pomocy, bez względu na wszelkie okoliczności zewnętrzne.


Wrócić