Wydarzenia

RSS

Rosyjski Uniwersytet Przyjaźni Narodów ogłasza nabór obcokrajowców 31.01.2018 Rosyjski Uniwersytet Przyjaźni Narodów ogłasza nabór obcokrajowców
Rosyjski Uniwersytet Przyjaźni Narodów ogłasza nabór obcokrajowców na ponad 250 kierunków studiów licencjackich, magisterskich, doktoranckich, z czego ponad 40 kierunków studiów I, II i III stopnia prowadzonych jest w języku angielskim, hiszpańskim i francuskim.

Edukacja w Rosji 26.01.2018 Edukacja w Rosji
Szanowni Państwo! Na stronie russia.study otwarty został formularz rejestracyjny dla obywateli zagranicznych i osób bez obywatelstwa, a także rodaków żyjących za granicą, chcących podjąć naukę w rosyjskich organizacjach edukacyjnych wg funduszy wydzielonych przez Prezydenta Federacji Rosyjskiej (nauka bezpłatna). 
Zgłoszenia przyjmowane są do 10 marca 2018 r.

Państwowy Uniwersytet Psychologiczno-Pedagogiczny w Moskwie (MGPPU) ogłasza nabór na studia 25.01.2018 Państwowy Uniwersytet Psychologiczno-Pedagogiczny w Moskwie (MGPPU) ogłasza nabór na studia
Państwowy Uniwersytet Psychologiczno-Pedagogiczny w Moskwie (MGPPU), jeden z liderów w dziedzinie kształcenia psychologicznego w Rosji, ogłasza nabór na studia licencjackie, magisterskie, doktoranckie i specjalistyczne na następujących kierunkach: psychologia, edukacja psychologiczno-pedagogiczna, organizacja pracy z młodzieżą, praca socjalna, lingwistyka, informatyka stosowana, programowanie i administracja sieci informatycznej, edukacja specjalna.

„Romeo i Julia” na ekranach kin 18.01.2018 „Romeo i Julia” na ekranach kin
21 stycznia 16:00 
WWW.NAZYWOWKINACH.PL
Swoją inscenizację „Romea i Julii” Aleksiej Ratmański zrealizował najpierw w 2011 roku w Toronto z National Ballet of Canada. Teraz przystosował ją dla moskiewskiego zespołu.
W ujęciu Ratmańskiego sztuka Szekspira to przede wszystkim opowieść o wielkiej miłości i parze najsłynniejszych kochanków, którą w warstwie muzycznej genialnie oddał Siergiej Prokofiew.

Kostiumy z epoki pięknie prezentują się na tle scenografii inspirowanej malarstwem włoskich mistrzów początku doby Odrodzenia. 

Otwarcie wystawy rosyjskich malarzy Aleksandra Kabanowa i Inny Baryczewej 18.01.2018 Otwarcie wystawy rosyjskich malarzy Aleksandra Kabanowa i Inny Baryczewej
31 stycznia 18:00 Sala wystawowa 
Wystawa przedstawia prace wykonane trzema różnymi technikami: gobelin (tkanie ręcznie), gorąca emalia (metal pokryty cienką warstwą emalii, utwardzanej w temperaturze 850°C), malarstwo tradycyjne (płótno, olej, akryl).

Moskiewski Państwowy Uniwersytet Psychologiczno-Pedagogiczny ogłasza nabór na uczestnictwo w VIII Międzynarodowym Letnim Uniwersytecie ISCAR 15.01.2018 Moskiewski Państwowy Uniwersytet Psychologiczno-Pedagogiczny ogłasza nabór na uczestnictwo w VIII Międzynarodowym Letnim Uniwersytecie ISCAR
Psychologia kulturowo-historyczna: perspektywy badań interdyscyplinarnych i praktyk socjalnych (2-7 lipca 2018 r.). Udział w Letnim Uniwersytecie ISCAR mogą wziąć doktoranci, naukowcy, pedagodzy, nauczyciele, psychologowie z różnych krajów, którzy są zainteresowani psychologiczno-pedagogicznymi badaniami rozwoju i edukacji dzieci.

Szkoła Letnia w Archangielsku 14.01.2018 Szkoła Letnia w Archangielsku
Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w Międzynarodowej Letniej Szkole Języka i Kultury Rosyjskiej. Na Uniwersytecie Szkoła Letnia odbędzie się już XX raz. Północny Federalny Uniwersytet im. M. Łomonosowa w Archangielsku czeka na każdego!Szkoła dedykowana wszystkim zainteresowanym nauką języka rosyjskiego zarówno od podstaw, jak i  osobom chcącymdoskonalić język rosyjski na wyższych poziomach zaawansowania. Dwa tygodnie intensywnej nauki języka rosyjskiego połączonej ze spotkaniami z kulturą Północy Rosji i Archangielska. W Szkole Letniej mogą wziąć udział wszyscy chętni.

Koncert z okazji 73. rocznicy wyzwolenia Warszawy 14.01.2018 Koncert z okazji 73. rocznicy wyzwolenia Warszawy
17 stycznia 17:00 Sala kino-koncertowa
W koncercie usłyszycie polskie i rosyjskie wojenne piosenki, pieśni Włodzimierza Wysockiego, Bułata Okudżawy.
Występują: Kuba Lachowski Uliana Kolodziejczak Evgen Malinovskiy

SAINT -PETERSBURG STATE UNIVERSITY OF ECONOMICS:“Road to World Cup 2018: Sport Event Management” 01.12.2017 SAINT -PETERSBURG STATE UNIVERSITY OF ECONOMICS:“Road to World Cup 2018: Sport Event Management”
Duration: 8 days Workload: 4 ECTS Language: English
Enrolment Cost: euro 1000, included: accommodation 8 days (SGL), breakfasts & lunches, lectures and tours within the program. Special offer for partner-universities: EURO 800. Program Content: lectures on Event Management, Marketing and Branding; field trips to the City Stadium, Football Club, Hotel, etc., project work on organizational issue within holding a sport event; cultural program.

Rosyjskie Pielmieni w Muzeum Etnograficznym 28.11.2017 Rosyjskie Pielmieni w Muzeum Etnograficznym
Już niedługo – 10 grudnia w warszawskim Muzeum Etnograficznym zostanie otwarty jarmark świąteczny, na którym będzie możliwość zakupu różnego rodzaju dekoracji choinkowych, bombek, biżuterii, rzeczy od projektantów, a także pożywić się na straganach ze Street foodem, serwującymi narodowe potrawy.
Fani rosyjskich potraw będą mogli skosztować prawdziwe domowe uszka i pierogi lepione własnoręcznie. Smaczne i soczyste, z różnymi dodatkami od „kulinarnego projektu” GlavPelmen (Kaliningrad). Zapraszamy do spróbowania firmowych dań rosyjskich!
Otwarcie jarmarku odbędzie się o godzinie 10.00.

Bożonarodzeniowe koncerty 28.11.2017 Bożonarodzeniowe koncerty
7  grudnia 17:00 Sala wystawowa  
Zapraszamy na bożonarodzeniowe koncerty, w których wystąpią młodzi polscy wykonawcy – studenci Uniwersytetu Muzycznego F. Szopena – reprezentanci Sekcji młodych kompozytorów Związku Kompozytorów Polskich. W ich wykonaniu zabrzmią utwory M. Glinki, L. Beethovena, I. Bramsa, A. Areńskiego, D. Szostakowicza.

Wystawa poświęcona życiu i twórczości romantyka z miasta „K” – słynnego bajarza Ernsta Teodora Amadeusza Hoffmanna 27.11.2017 Wystawa poświęcona życiu i twórczości romantyka z miasta „K” – słynnego bajarza Ernsta Teodora Amadeusza Hoffmanna
5 grudnia 18:00 Sala wystawowa 
Jego opowieści są tajemnicze i niezwykłe, z głębokim znaczeniem i odbiciem rzeczywistości. Na wystawie zostanie zaprezentowana ilustrowana historia, opowiadająca o życiu i pracy "wynalazcy" E. Hoffmanna, który urodził się w Koenigsbergu (obecny Kaliningrad). Wystawa została udostępniona przez Obwodowe Muzeum Historii i Sztuki w Kaliningradzie. Autorem prac jest słynna kaliningradzka artystka O. Dmitrieva. Na wystawie można będzie zobaczyć również ilustracje do „Dziadka do orzechów”, wykonane przez malarzy z różnych krajów (Rosja, Ukraina, Czechy, Hiszpania, Francja, Ameryka itp.).

 Wystawa malarstwa i grafiki rosyjskich artystów "Bezgraniczna przestrzeń sztuki " 24.11.2017 Wystawa malarstwa i grafiki rosyjskich artystów "Bezgraniczna przestrzeń sztuki "
29 listopada 17.00 Sala wystawowa
W Rosyjskim Ośrodku Nauki i Kultury w Warzawie zostanie otwarta wystawa malarstwa i grafiki rosyjskich artystów, którzy od wielu lat mieszkają w Polsce. Miłośnicy sztuk pięknych docenią tę wystawę za różnorodność, styl i technikę. Zostanie zaprezentowanych siedmiu malarzy: Natasha Bakovich (Warszawa), Marianna Kaszko (Warszawa), Tatiana Majewska (Lublin), Georgij Safronov (Katowice), Aleksandr Hohlov (Warszawa), Edward Shchapov (Opole) i Aleksandr Yasin (Kraków).

Wykonywana na żywo przez Siergieja Czecha muzyka fortepianowa będzie przyjemnym dopełnieniem wieczoru.


Petersburski Państwowy Badawczy Uniwersytet Technologii Informacyjnych, Mechaniki i Optyki: międzynarodowa olimpiada dla uczniów w wieku szkolnym z matematyki i informatyki 21.11.2017 Petersburski Państwowy Badawczy Uniwersytet Technologii Informacyjnych, Mechaniki i Optyki: międzynarodowa olimpiada dla uczniów w wieku szkolnym z matematyki i informatyki
Zwycięzcy i laureaci międzynarodowych olimpiad dla dzieci w wieku szkolnym, organizowanych przez Uniwersytet, mogą ubiegać się o bezpłatną naukę w dowolnym rosyjskim uniwersytecie w technicznych specjalizacjach, gdzie matematyka lub informatyka są przedmiotami profilowymi.

Bożonarodzeniowe zwyczaje na południu Europy (Bułgaria, Grecja, Cypr) 16.11.2017 Bożonarodzeniowe zwyczaje na południu Europy (Bułgaria, Grecja, Cypr)
28 listopada 17:00 Sala wystawowa
Klub „Słowiańskie tradycje i kultura”. Wykład z cyklu „Wprowadzenie do prawosławia”. Prelekt: profesor, rektor Seminarium prawosławnego ojciec Georgij Tofiljuk.


Новости 76 - 90 из 166
Начало | Пред. | 4 5 6 7 8 | След. | Конец