Wydarzenia

RSS

Wystawa ilustracji autorstwa studentów Instytutu Grafiki i Sztuki Książkowej im. W. Faworskiego 08.11.2017 Wystawa ilustracji autorstwa studentów Instytutu Grafiki i Sztuki Książkowej im. W. Faworskiego
16 listopada 17:00 Sala wystawowa 
Z okazji 135. jubileuszu Korneja Czukowskiego odbędzie się wystawa ilustracji „Zadzwonił u mnie telefon” autorstwa studentów Instytutu Grafiki i Sztuki Książkowej im. W. Faworskiego. Na wystawie zaprezentowane zostaną ilustracje studentów Instytutu Grafiki i Sztuki Książkowej im. W. Faworskiego. Będzie to nowe, współczesne ujęcie ulubionych utworów z lat naszego dzieciństwa.
Korniej Czukowski - wybitny pisarz literatury dziecięcej. Trudno policzyć, ile pokoleń dzieci uczyło się na pamięć jego wierszy „Skradzione słońce”, „Karaluszysko”, czy „Myjdodziur”. Dzieła Czukowskiego były tłumaczone na wiele języków europejskich już od lat 30. XX wieku. Ilustracje do jego utworów tworzyli tacy klasycy ilustracji dziecięcej jak: W. Konaszewicz, W. Sutiejew, M. Mituricz, J. Wasniecow, W. Czyżykow. Książki Czukowskiego wydawane były również w języku polskim. Utwory autora do dnia dzisiejszego drukowane są w nowych odsłonach.

Marika Krajniewska: „Teraz śmiało mogę powiedzieć, że literatura jest moim życiem” 27.10.2017 Marika Krajniewska: „Teraz śmiało mogę powiedzieć, że literatura jest moim życiem”
Marika Krajniewska - współczesna polska pisarka urodzona w Sankt-Petersburgu. W dzieciństwie każde wakacje spędzała w Czerkasach. W wieku 12 lat razem z rodzicami przeprowadziła się do Torunia. Z wykształcenia jest tłumaczem, z zawodu dziennikarką i pisarką. Autorka książek „Papierowy motyl”, „Era kobiet”, „Zapach malin”, „Za zakrętem”, „Pięć”. Marika jest też właścicielką wydawnictwa i fundacji „Papierowy motyl” , którą założyła razem z fotografem Tatianą Jachirą.

W Rosyjskim Centrum Nauki i Kultury w Warszawie odbędą się wydarzenia z okazji Dnia Jedności Narodowej 26.10.2017 W Rosyjskim Centrum Nauki i Kultury w Warszawie odbędą się wydarzenia z okazji Dnia Jedności Narodowej
4 listopada w naszej galerii odbędzie się otwarcie wystawy zdjęć zwycięzców i laureatów III Międzynarodowego Konkursu fotoreportażu im. Andreja Stenina. Kluczowym wydarzeniem dla naszych rodaków i wszystkich zainteresowanych w literaturze rosyjskiej będą dwa wieczory literackie w Warszawie (w RONiK) i Krakowie (na terenie centrum „Russkij mir”) - „Averchenko, Zoshchenko, Andronikus: podążając za rosyjską humorystyczną prozą”. Cykl imprez poświęconych Dniu Jedności Narodowej zakończy się „muzycznym wieczorem z cyklu "Historia rosyjskiego romansu. Od Ałły Bajanowej do Aleksandra Wertińskiego". Autorem projektu, prezenterem i wykonwcą jest Maciej Kłoczyński – laureat  międzynarodowych konkursów, Złote Retro 2013. (17.11 o godz. 18:00)

Omski Uniwersytet Państwowy im. F. Dostojewskiego zaprasza na zimowe kursy języka i kultury rosyjskiej 24.10.2017 Omski Uniwersytet Państwowy im. F. Dostojewskiego zaprasza na zimowe kursy języka i kultury rosyjskiej
Proponowany jest dwutygodniowy program nauczania nakierowany na doskonalenie kompetencji i nawyków wszystkich rodzajów umiejętności językowych (mówienie, czytanie, słuchanie, pisanie).

Omski Uniwersytet Państwowy im. F. Dostojewskiego zaprasza zagranicznych obywateli na kursy „Język rosyjski” 24.10.2017 Omski Uniwersytet Państwowy im. F. Dostojewskiego zaprasza zagranicznych obywateli na kursy „Język rosyjski”
9 lutego−30 czerwca 2018 r.
Uczestnicy odbędą ogólny kurs języka rosyjskiego i opanują poszczególne kompetencje językowe (mówienie, słuchanie, czytanie i pisanie), gramatykę oraz leksykę w aspekcie ich praktycznego wykorzystania. Organizatorzy zapewniają wszystkie niezbędne materiały.

Współczesna ikonografia prawosławna 19.10.2017 Współczesna ikonografia prawosławna
31 października 17:00 Sala wystawowa
Klub „Słowiańskie tradycje i kultura”. Wykład z cyklu „Wprowadzenie do prawosławia”. Prelekt: profesor, rektor Seminarium prawosławnego ojciec Georgij Tofiljuk.

Lekcja z kosmosu. Fizyka nieważkości 17.10.2017 Lekcja z kosmosu. Fizyka nieważkości
18 października 10:00 Sala wystawowa
Z okazji 60. rocznicy rozpoczęcia ery kosmicznej – uruchomienia pierwszego sztucznego satelity Ziemi, który otworzył ludzkości drogę w kosmos, zostaną zaprezentowane– wystawa multimedialna i film dokumentalny, nakręcony na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej pt. "Lekcja z kosmosu. Fizyka nieważkości", udostępniony przez Państwową Agencję Działalności Kosmicznej "Roskosmos".

IV Międzynarodowy Festiwal Piosenki – Anna German wystartuje już jesienią 16.10.2017 IV Międzynarodowy Festiwal Piosenki – Anna German wystartuje już jesienią
6 listopada 18:00 Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie
IV edycja Międzynarodowego Festiwalu Piosenki – Anna German gościć będzie 18 artystów z Polski, Rosji, Białorusi, Uzbekistanu, Kazachstanu i Włoch. Wystąpią najlepsi finaliści z poprzednich trzech edycji Festiwalu a także nowi uczestnicy. Solistom będzie towarzyszyć Orkiestra Koncertowa (symfoniczna) Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Pomysłodawcą i Organizatorem Festiwalu jest Zarząd Główny Ligi Kobiet Polskich z siedzibą w Warszawie. Podczas Festiwalu publiczność będzie mogła wysłuchać utworów Anny German zarówno w tradycyjnych wykonaniach jak i nowoczesnych interpretacjach oraz aranżacjach zaproponowanych przez artystów.

Projekt: Petersburg 16.10.2017 Projekt: Petersburg
26 października 17:00 Sala wystawowa 
Czy jesteście sobie w stanie wyobrazić, że w zbiorach Państwowego Muzeum Ermitażu znajduje aż około 3 milionów eksponatów umieszczonych w 350 pomieszczeniach, które rozlokowane są w pięciu budynkach? Czy zdajecie sobie sprawę, że szacowany czas zwiedzania samego Ermitażu przy jednominutowym postoju przy każdym z zabytków to 8 lat? Jeżeli jeszcze tego nie wiecie, a chcielibyście to zrobić, w imieniu studentów Instytutu Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego zrzeszonych w Kole Naukowym Archeologii Pradziejowej oraz Rosyjskiego Ośrodka Nauki i Kultury wraz z Studenckim Kołem Archeologii Naukowej "Vestigium", mamy zaszczyt zaprosić na sprawozdanie z ekspedycji naukowej odbytej w mieście zw. "Wenecją Północy", czyli drugim co do wielkości mieście Federacji Rosyjskiej - w Petersburgu. 

Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury w Warszawie ogłasza konkurs plastyczny dla dzieci „Rosja oczami dzieci” 10.10.2017 Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury w Warszawie ogłasza konkurs plastyczny dla dzieci „Rosja oczami dzieci”
W konkursie mogą wziąć udział uczniowie kursów języka rosyjskiego dla dzieci prowadzonych przez Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury w Warszawie (RONiK), a także wszystkie inne dzieci w wieku od 3 do 15 lat. Rysunki oraz ich tytuły wraz z danymi uczestników (imię, nazwisko, data urodzenia, kontakt) należy składać do sekretariatu kursów języka rosyjskiego do 22 pażdziernika 2017 r.

Zapraszamy na otwarcie wystawy „Światło i kolor” petersburskiej artystki Nataszy Bakowicz 10.10.2017 Zapraszamy na otwarcie wystawy „Światło i kolor” petersburskiej artystki Nataszy Bakowicz
18 października 18:00 Sala wystawowa 
Prace Nataszy Bakowicz są łatwo rozpoznawalne, ponieważ malarka posiada swój unikalny język artystyczny, wyczucie koloru i oryginalną myśl kompozycyjną. Natasza Bakowicz urodziła się w Sankt-Petersburgu. W 2012 roku ukończyła z wyróżnieniem petersburski Akademicki Instytut Malarstwa, Rzeźby i Architektury im. I. Riepina, broniąc pracy dyplomowej p.t. „Jesienny walc”. Szkic obrazu  znajduje się w kolekcji Muzeum Sztuki Współczesnej Erarta.

Przygoda na 20 lat. Spotkanie z mistrzynią prozy przygodowej Tatianą Polakową w Warszawie 09.10.2017 Przygoda na 20 lat. Spotkanie z mistrzynią prozy przygodowej Tatianą Polakową w Warszawie
Kryminały Polakowej wyróżniają się wciągającymi wątkami i niespodziewanym zakończeniem, urzekającymi bohaterami i niespotykanymi przygodami, lekkim piórem i charakterystycznymi dla niej szczegółami. W czasie swojej pisarskiej kariery Tatiana napisała ponad 80 książek, które rozeszły się w liczbie ponad 30 milionów egzemplarzy. Rozmowa z pisarką to czysta przyjemność. Jest ona bowiem ciepłą, otwartą, wesołą i dobrą osobą.

Kameralny Teatr Dramatyczny z Wołogdy 05.10.2017 Kameralny Teatr Dramatyczny z Wołogdy
Kameralny Teatr Dramatyczny z Wołogdy zaprezentuje w Warszawie dwa spektakle «Powiatowa Lady Makbet» na podstawie opowiadania N. Leskowa  (13 października o godz. 18:00) i «Dama pikowa» na podstawie opowiadania
A. Puszkina (14 października o godz. 18:00).

Moskiewski Instytut Fizyki i Technologii (MFTI) informuje o międzynarodowej fizyczno-matematycznej olimpiadzie „Phystech. Intrnational 2017” 03.10.2017 Moskiewski Instytut Fizyki i Technologii (MFTI) informuje o międzynarodowej fizyczno-matematycznej olimpiadzie „Phystech. Intrnational 2017”
W olimpiadzie mogą wziąć udział cudzoziemcy – uczniowie 9−11 klas szkół średnich ogólnokształcących (10−12 klas przy 12-letniej trybie nauki).Od 25 września do 1 grudnia 2017 r. w trybie online  odbędzie się pierwszy etap olimpiady (kwalifikujący).

Wystawę zwycięzców I i II Wszechrosyjskiego konkursu fotograficznego „Najpiękniejszy kraj" 27.09.2017 Wystawę zwycięzców I i II Wszechrosyjskiego konkursu fotograficznego „Najpiękniejszy kraj"
27 września - 14 października Sala wystawowa 
Rosyjskie Towarzystwo Geograficzne ma zaszczyt zaprezentować wystawę zwycięzców I i II Wszechrosyjskiego konkursu fotograficznego „Najpiękniejszy kraj.” Konkurs fotograficzny Rosyjskiego Towarzystwa Geograficznego „Najpiękniejszy kraj” – to multimedialny projekt na dużą skalę, którego celem jest troska o zachowanie dzikiej przyrody Rosji i propagowanie ostrożnego podejścia do otaczającego nas świata przez sztukę fotografowania.


Новости 211 - 225 из 283
Начало | Пред. | 13 14 15 16 17 | След. | Конец