Wydarzenia

RSS

VII Międzynarodowy Letni Kampus Akademii Prezydenckiej w Respublike Tatarstan 23.04.2018 VII Międzynarodowy Letni Kampus Akademii Prezydenckiej w Respublike Tatarstan
Rosyjska Akademia Gospodarki Narodowej i Służby Państwowej przy Prezydencie Federacji Rosyjskiej zaprasza obywateli zagranicznych do wzięcia udziału w VII Międzynarodowym Letnim Kampusie Akademii Prezydenckiej (15−26 lipca r. Republika Tatarstanu, Innopolis). Międzynarodowy Letni Kampus Akademii Prezydenckiej jest wyjątkowym, corocznym projektem edukacyjnym skierowanym do młodzieży, którego program składa się z wykładów, treningów, seminariów, kursów, webinarów i zajęć interaktywnych z wybitnymi, rosyjskimi i zagranicznymi naukowcami, pracownikami państwowymi oraz biznesmenami.

Kunnej Takasajewa: w Jakucji o Polsce, a w Polsce o Jakucji 18.04.2018 Kunnej Takasajewa: w Jakucji o Polsce, a w Polsce o Jakucji
Kunnej Takasajewa – doktor nauk humanistycznych Instytutu Badań Interdyscyplinarnych Uniwersytetu Warszawskiego, zajmuje się tematyką Syberii, badaniem i popularyzacją wiedzy o kulturze narodów syberyjskich, w tym rodzinnej dla niej kultury jakuckiej historii i przemianiami w Republice Sacha. W Polsce przedmiotem jej szczególnego zainteresowania jest Wacław Sierowszewski – autor pracy etnograficznej z końca XIX w. p.t.: „Jakuci” i książki „Dno nędzy”, na podstawie której powstał scenariusz do filmu Aleksieja Bałabanowa „Rzeka” - przypowieści o życiu i śmierci wewnątrz odizolowanej społeczności, o przesiedleniach trędowatych na jakucką tajgę.

Relacje Państwo – Kościół w rozumieniu prawosławnych 17.04.2018 Relacje Państwo – Kościół w rozumieniu prawosławnych
18 kwietnia 17:00 Sala wystawowa
Klub Lub „Słowiańskie tradycje i kultura”. Wykład ze szkoły „Wprowadzenie w prawosławie”. Wygłaszający - prof., rektor Prawosławnego Seminarium - o. Georgij Tofiliuk.

Matylda (2017) 17.04.2018 Matylda (2017)
18 kwietnia 18:00 Sala kinowo-koncertowa 
reż. A.Uczitiel, 109 min, polskie napisy
O FILMIE: Ostatni rosyjski car i balerina, która umocniła sukces rosyjskiego baletu. Namiętność, która mogła zmienić rosyjską historię. Miłość, która przeszła do legendy. W życiu każdego człowieka zdarza się kilka dni, które mogą je zmienić na zawsze. Gdy dzieje się to, co najważniejsze. Odwracasz się na głos miłości. I dokonujesz wyboru. Ale gdy jesteś władcą imperium i pokochasz tancerkę, doprowadzającą do szaleństwa swą urodą... Sobór Uspienki, Kreml, Chodyńskie pole, cesarskie pałace, sceny Maryjskiego i Teatru Bolszoj — tam, gdzie bije serce wiecznej Rosji.

Współczesne technologie w budownictwie i projektowanie inteligentnych domów 04.04.2018 Współczesne technologie w budownictwie i projektowanie inteligentnych domów
Państwowy Moskiewski Badawczy Uniwersytet Budowlany zaprasza obywateli zagranicznych do uczestnictwa w Letniej Szkole Badawczej „Współczesne technologie w budownictwie” (14−28 lipca 2018 r.), Inżynieryjno-Budowlanej Letniej Szkole „Projektowanie inteligentnych domów” (19 sierpnia − 1 września 2018 r.) oraz Letni Kurs „Problemy mieszkaniowe i sposoby ich rozwiązania w Moskwie w XX i XXI wieku” (19 sierpnia − 1 września 2018 r.).

Państwowy Instytut Języka Rosyjskiego im. A.S. Puszkina ogłasza nabór na Międzynarodowe Letnie Kursy języka rosyjskiego 03.04.2018 Państwowy Instytut Języka Rosyjskiego im. A.S. Puszkina ogłasza nabór na Międzynarodowe Letnie Kursy języka rosyjskiego
1. Zaczynamy mówić po rosyjsku 2. Kontynuujemy rozmowę po rosyjsku 3. Mówimy poprawnie po rosyjsku 4. Doskonalimy rosyjski 5. Mówimy swobodnie 6. Przygotowanie do egzaminu na certyfikat „Język rosyjski w biznesie” 7. Przygotowanie do egzaminu na certyfikat „Język rosyjski w sytuacjach codziennych” 8. Język rosyjski dla kulturoznawców 9. Język rosyjski dla politologów i dyplomatów 10. Język rosyjski dla specjalistów z zakresu środków masowego przekazu 11. Język rosyjski dla pracowników branży turystycznej i hotelarskiej 12. Język rosyjski w medycynie 13. Język rosyjski dla osób dwujęzycznych 14. Język rosyjski dla specjalistów profili inżyniersko-technicznych 15. NOWOŚĆ! Język rosyjski dla specjalistów przemysłu naftowego 16. NOWOŚĆ! Język rosyjski dla przewodników turystycznych 17. Metodyka nauczania języka rosyjskiego jako obcego.

Webinar od Uniwersytetu Innopolis (Rosja, Kazań) 03.04.2018 Webinar od Uniwersytetu Innopolis (Rosja, Kazań)
Uniwersytet Innopolis (Rosja, Kazań) – jedna z czołowych rosyjskich szkół wyższych realizujących programy edukacyjne na poziomie międzynarodowym w sferze IT, zaprasza studentów zagranicznych do wzięcia udziału w webinarze – (https://pruffme.com/landing/u139557/Innopolis5), który odbędzie się 5 kwietnia 2018 r.

Narodowy Uniwersytet Badawczy „Wyższa szkoła ekonomii” zaprasza kursy „Międzynarodowa letnia szkoła języka rosyjskiego, historii i kultury”, które odbędą się w mieście Perm (Rosja) od 1 do 14 lipca 2018 28.03.2018 Narodowy Uniwersytet Badawczy „Wyższa szkoła ekonomii” zaprasza kursy „Międzynarodowa letnia szkoła języka rosyjskiego, historii i kultury”, które odbędą się w mieście Perm (Rosja) od 1 do 14 lipca 2018
Studenci, uczący się języka rosyjskiego oraz ci, którzy władają już językiem rosyjskim i chcieliby doskonalić swoje kompetencje komunikacyjne, mają możliwość odbycia 14-dniowego kursu (72 godziny). Program letniej szkoły obejmuje intensywne lekcje języka rosyjskiego, historii i kultury, na których uczniowie nabywają wiedzę z zakresu gramatyki, fonetyki i leksyki z wielu dziedzin. Zajęcia będą odbywać się nie tylko w klasach, ale i w muzeach, galeriach sztuki, teatrze, Kungurskiej Jaskini Lodowej, w muzeum sztuki drewnianej na otwartym powietrzu, archiwum, a nawet w supermarkecie.

Ljubinka Šiba Fimić. Otwarcie wystawy serbskiej artystki 26.03.2018 Ljubinka Šiba Fimić. Otwarcie wystawy serbskiej artystki
17 kwietnia 18:00 Sala wystawowa 
Ljubinka Šiba Fimić, urodzona 7 maja 1944 w Novo Selo, koło Vrnjačka Banja. Gdybym mogła wybierać miejsce urodzenia być może nie byłoby to tutaj. Jednak pochodzę właśnie stąd i swoimi obrazami chcę przedstawić mój świat. Malarstwo to szczególna magia, cudowne połączenie ducha, światłości i koloru. Człowiek zaś jest niebezpieczną, a zarazem najdoskonalszą zagadką natury. Malarka i poetka; mieszka w Belgradzie, Serbia i w Warszawie, Polska. Pierwsza wystawa jej malarstwa obyła się w 1987 roku, a do tej pory zorganizowano ich już ponad 50, m.in. w Jugosławii, Polsce, Rosji, Serbii, Niemczech, w Chinach, na Kubie oraz Cyprze. Szczególny sukces odniosła wystawa obrazów Kina (Chiny), przedstawiona w mieście Wuhan (stolica prowincji Hubei, Chiny), którą do dzisiaj obejrzało ponad 40.000 osób, a stała się również częścią stałej ekspozycji muzeum. Równie znacząca była wystawa poświęcona Che Guevari i Fidelowi Castro. Po premierze w Belgradzie, przedstawiona została na Kubie i tam też ciągle się znajduje. 

Bałtycki Federalny Uniwersytet im. I. Kanta (Rosji, Kaliningrad) zaprasza obywateli zagranicznych do uczestnictwa w Intensywnej Letniej Szkole Języka Rosyjskiego, która odbywać się będzie od 30 lipca do 24 sierpnia 2018 r.  26.03.2018 Bałtycki Federalny Uniwersytet im. I. Kanta (Rosji, Kaliningrad) zaprasza obywateli zagranicznych do uczestnictwa w Intensywnej Letniej Szkole Języka Rosyjskiego, która odbywać się będzie od 30 lipca do 24 sierpnia 2018 r.
Koszt kursu – 50 000 rubli (862 $). W koszt kursu wliczone są zajęcia (trzy razy dziennie po 80 minut), materiały dydaktyczne, zakwaterowanie w akademiku, wycieczki i pomoc tutora. Zgłoszenia przyjmowane są do 1 maja 2018 r. Odpowiedzi na wszelkie pytania udzielane są pod telefonem: +7 (4012) 31-33- 99 lub poprzez adres e-mail International-study@kantiana.ru

Zaczarowany świat Syberii. Warsztaty z książką "Angara, córka Bajkała" 25.03.2018 Zaczarowany świat Syberii. Warsztaty z książką "Angara, córka Bajkała"
15 kwietnia 11:00 Sala wystawowa
Rosyjskie Centrum Kultury i Nauki w Warszawie Zapraszamy dzieci w wieku 6+. Warsztaty dla młodych odkrywców i (przyszłych) podróżników od lat 6, które poprowadzą słynny podróżnik-kajakarz Aleksander Doba oraz Agnieszka Matkowska, znawczyni Buriacji i tłumaczka. Podczas spotkania będzie mowa o Syberii, żywiole natury, czyli Bajkale, Angarze i innych syberyjskich rzekach i krainach oraz o potędze kultury, czyli buriackich mitach i legendach. Będzie to dzień pełen buriackich niespodzianek przygotowanych we współpracy z autorkami i Ilustratorkami książki. 

Znaczenie Wielkiego Tygodnia i Paschy 22.03.2018 Znaczenie Wielkiego Tygodnia i Paschy
28 marca 17:00 Sala wystawowa 
„Wprowadzenie do prawosławia”. Prelekt: profesor, rektor Seminarium prawosławnego ojciec Georgij Tofiljuk.

Pietrozawodski Uniwersytet Państwowy (Rosja, Republika Karelii) zaprasza obywateli zagranicznych, władających językiem rosyjskim na poziomie podstawowym, średnim i zaawansowanym, na kursy „Letniego Uniwersytetu” 21.03.2018 Pietrozawodski Uniwersytet Państwowy (Rosja, Republika Karelii) zaprasza obywateli zagranicznych, władających językiem rosyjskim na poziomie podstawowym, średnim i zaawansowanym, na kursy „Letniego Uniwersytetu”
Pietrozawodski Uniwersytet Państwowy (Rosja, Republika Karelii) zaprasza obywateli zagranicznych, władających językiem rosyjskim na poziomie podstawowym, średnim i zaawansowanym, na kursy „Letniego Uniwersytetu”.

Omski Uniwersytet Państwowy im. F.M. Dostojewskiego w lipcu  i sierpniu 2018 r. organizuje szkołę letnią języka i kultury rosyjskiej 20.03.2018 Omski Uniwersytet Państwowy im. F.M. Dostojewskiego w lipcu i sierpniu 2018 r. organizuje szkołę letnią języka i kultury rosyjskiej
Szkoła letnia w lipcu – to intensywny program trwający 3 tygodnie, ukierunkowany na szybkie zdobycie praktycznych nawyków niezbędnych do komunikowania się w języku rosyjskim, a także na rozwój i dalsze doskonalenie mówienia, systematyzację oraz syntezę wiadomości o gramatyce języka, aktywne poszerzenie zasobu leksykalnego. Poziomy nauczania: od początkującego do zaawansowanego (przewidziano podział studentów na grupy w zależności od poziomu biegłości językowej). Po ukończeniu określonego programu kursanci otrzymają certyfikat Szkoły Językowej (7 ETCS). Koszt kursu – 45 000 rubli (około 635 euro/775 dolarów).

Komedia liryczna "Petersburg. Tylko z Miłości" (polskie napisy) 16.03.2018 Komedia liryczna "Petersburg. Tylko z Miłości" (polskie napisy)
21 marca 18:00 Sala kinowo-koncertowa 
W St. Petersburgu bardzo łatwo poczuć się jakby było się zakochanym. Kobiety tutaj łatwo decydują się na przygody. W mgnieniu oka zmieniają potrafią zrzucić robocze stroje i przywdziać piękne wieczorowe suknie albo powierzyć swój los w ręce szamana.
Siedem wyreżyserowanych przez kobiety historii o najpiękniejszym rosyjskim mieście. Jest to miasto, które tworzy mity i które samo jest mitem. 
rok produkcji: 2016
gatunek: komedia, melodramat, obyczajowy
reżyseriа: Awdotia Smirnowa, Renata Litwinowa, Anna Parmas, Oksana Byczkowa, Aksinja Gog, Natalia Nazarowa, Natalia Kudriaszowa
obsada: Renata Litwinowa, Polina Kutiepowa, Anna Ukołowa, Aleksandr Pal, Anna Michałkowa
czas trwania: 111 min.
16+


Новости 166 - 180 из 289
Начало | Пред. | 10 11 12 13 14 | След. | Конец