Wydarzenia

RSS

Nauczanie o Duchu Świętym 29.05.2018 Nauczanie o Duchu Świętym
30 maja 17:00 Sala wystawowa
Wprowadzenie do prawosławia”: Nauczanie o Duchu Świętym.
Prelekt:profesor, rektor Seminarium prawosławnego ojciec Georgij Tofiljuk.

Summer School of Russian language and Culture in Russia! 23.05.2018 Summer School of Russian language and Culture in Russia!
The flexible cultural program includes city excursions by bus, cookery classes in “Traditional Russian/Siberian dishes”, excursions to the Taiga forest, ‘’Decorate your own Matryoshka’’ workshops at the Museum of Slavic mythology, tours of the Tomsk brewery, hiking tours, sport activities and visits to traditional Russian banyas (sauna), the TPU museum, Siberian botanical garden, wooden puppet theatre, etc.

Koncert Aleksieja Mielnikowa i Romana Markełowa 21.05.2018 Koncert Aleksieja Mielnikowa i Romana Markełowa
24 maja 18:00 Sala kinowokoncertowa 
Z okazji Dzień Piśmiennictwa Słowiańskiego i Kultury:
koncert Aleksieja Mielnikowa (fortepian) i Romana Markełowa (saksofon) - laureatów międzynarodowych konkursów, uczestników projektu „Ambasada sztuki” petersburskiego Domu Muzyki.

Pokaz spektaklu „Podrostek” 14.05.2018 Pokaz spektaklu „Podrostek”
16 maja 18:00 Sala kinowo-koncertowa
Z okazji roku teatru
Pokaz spektaklu „Podrostek” wg motywów działa D.I. Fonwizina w wykonaniu uczniów szkolnego teatru „Kalejdoskop” działającego w liceum przy Ambasadzie FR w Polsce.

Noc Muzeów w RONiK 10.05.2018 Noc Muzeów w RONiK
19 maja 17:00 - 22:00 Sala kinowo-koncertowa
Serdecznie zapraszamy wszystkich na Noc Muzeów w RONiK. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy bardzo ciekawy program. Wystawa fotograficzna „Zwykli” (hol sali kinowo-koncertowej 17:00-22:00).Duet fotoreporterów Moniki Redzisz i Moniki Berezeckiej (Zorka project) przedstawi projekt fotograficzny p.t. "Przecietni". 
Wszystko zaczęło się od tego, że dwie Moniki wystawiły ogłoszenia w gazetach, poszukując ludzi, którzy uważają się za zwykłych Polaków. Artystki odwiedzały ich w domach, robiły zdjęcia, przeprowadzały krótkie wywiady (dlaczego zdecydowali się na uczestnictwo, co dla nich oznacza bycie zwykłym). Następnie projekt był kontynuowany w Rosji.
Na wystawie można obejrzeć zwykłych Polaków i Rosjan oraz dowiedzieć się, jak oni wyglądają i co o sobie mówią....

Otwarcie wystawy pt. „Lokomotywa”, poświęconej twórczości polskiego pisarza Juliana Tuwima 08.05.2018 Otwarcie wystawy pt. „Lokomotywa”, poświęconej twórczości polskiego pisarza Juliana Tuwima
21 maja 18:00 Sala wystawowa

21 maja odbędzie się otwarcie wystawy studentów Instytutu Grafiki i Sztuki Książkowej im. W.A. Faworskiego pt. „Lokomotywa”, poświęconej twórczości polskiego pisarza Juliana Tuwima. Julian Tuwim (1894-1953) jest jednym z klasyków polskiej literatury, jednym z najwybitniejszych tłumaczy i popularyzatorów literatury rosyjskiej w Polsce oraz autorem znanych przez wszystkich wierszy dla dzieci.

Pokaz filmu fabularnego z polskimi napisami „Czysta sztuka” 08.05.2018 Pokaz filmu fabularnego z polskimi napisami „Czysta sztuka”
23 maja 18:00 Sala wystawowa
Bohaterką filmu jest młoda i piękna fotografka, której szczęśliwe życie nieoczekiwanie legnie w gruzach, gdy staje się świadkiem zagadkowego morderstwa i zostaje wciągnięta w kryminalną intrygę obracającą się wokół malarstwa i dużych pieniędzy. Wydawać by się mogło, że cały świat jest przeciwko niej – jest ścigana przez bandytów, którzy mają za zadanie ją zlikwidować. Starając się zrozumieć, w co została wplątana i chcąc rozwiązać tajemnicę zbrodni, bohaterka rozpoczyna swoje własne śledztwo. 

Projekcja sowieckiego filmu dokumentalnego  „Pogrom wojsk faszystowskich pod Moskwą” z okazji Dnia Zwycięstwa 07.05.2018 Projekcja sowieckiego filmu dokumentalnego „Pogrom wojsk faszystowskich pod Moskwą” z okazji Dnia Zwycięstwa
8 maja 18:00 Sala kinowo-koncertowa
Sowiecki film dokumentalny o bitwie za Moskwę w czasie wielkiej wojny ojczyźnianej w reżyserii Leonida Warłamowa i Ilji Kopalina. Film przedstawia wydarzenia z okresu od października 1941 do stycznia 1942 i opowiada o obrońcach Moskwy. W filmie znalazły się kadry z przygotowań do obrony stolicy, sceny walk przy podejściu do Moskwy, Tuły i Stalinogorska, sceny niszczenia wiosek, sceny przedstawiające ciała zabitych cywilów i sowieckich jeńców, rozbitą artylerię niemiecką oraz ciała jeńców niemieckich. 23 lutego 1942 r. odbyła się premiera dokumentu. Na potrzeby projekcji w USA film był adaptowany i uległ ponownemu udźwiękowieniu i montażowi. Tytuł zmieniony został na „Moskwa odpowiada ciosem”.
W 1943 r. film otrzymał nagrodę Oskara za najlepszy dokument 1942 roku. Film będzie wyświetlany z napisami w języku angielskim.

Spotkanie z pisarką dziecięcą Anną Gonczarową  „Bajki i piłka nożna!” 07.05.2018 Spotkanie z pisarką dziecięcą Anną Gonczarową „Bajki i piłka nożna!”
19 maja 14:00 Sala wystawowa
Po raz kolejny zapraszamy dzieci oraz rodziców na spotkanie ze znaną pisarką dziecięcą, autorką ponad 30 książek, członkinią Związku Pisarzy Rosji, członkinią PEN Clubu – Anną Gonczarową! Na spotkaniu autorka zaprezentuje swoją nową książkę „Jenia i Jelia. Niech żyje piłka nożna!” i opowie dzieciom wiele ciekawostek na temat tej gry sportowej.
Dzieci będą miały okazję wysłuchać wspaniałych historii, interesujących wierszy, wesołych zagadek. Na najbardziej aktywnych uczestników spotkania czekają nagrody.

Uroczystości poświęcone 73. rocznicy zwycięstwa w wielkiej wojnie ojczyźnianej 04.05.2018 Uroczystości poświęcone 73. rocznicy zwycięstwa w wielkiej wojnie ojczyźnianej
7 maja 18:00 Sala wystawowa

• Wystawa Muzeum Historii i Sztuki

• Wystawa „Po to, aby żyć!” przedstawiająca rysunki dzieci uczestniczących w projekcie „Biały kruk” (Saratów).

• Uroczysty koncert z okazji Dnia Zwycięstwa pt. „Wersy nadpalone przez wojnę” w wykonaniu rosyjskiego brada Aleksandra Slepakowa.

Moskiewski Instytut Techniki Elektronicznej (МИЭТ) 27.04.2018 Moskiewski Instytut Techniki Elektronicznej (МИЭТ)
Jeden z wiodących narodowych uniwersytetów badawczych Rosji – Moskiewski Instytut Techniki Elektronicznej (МИЭТ), ogłasza nabór wniosków studentów zagranicznych na studia magisterskie na kierunku „Electronics for Communications”. Zajęcia realizowane są w języku angielskim. Program oparty jest na wiadomościach z dziedziny inżynierii i najnowszych technologii. Szczegółowe informacje oraz opis programu można znaleźć na stronie: https://eng.miet.ru/content/e/66256

VII Międzynarodowy Letni Kampus Akademii Prezydenckiej w Respublike Tatarstan 23.04.2018 VII Międzynarodowy Letni Kampus Akademii Prezydenckiej w Respublike Tatarstan
Rosyjska Akademia Gospodarki Narodowej i Służby Państwowej przy Prezydencie Federacji Rosyjskiej zaprasza obywateli zagranicznych do wzięcia udziału w VII Międzynarodowym Letnim Kampusie Akademii Prezydenckiej (15−26 lipca r. Republika Tatarstanu, Innopolis). Międzynarodowy Letni Kampus Akademii Prezydenckiej jest wyjątkowym, corocznym projektem edukacyjnym skierowanym do młodzieży, którego program składa się z wykładów, treningów, seminariów, kursów, webinarów i zajęć interaktywnych z wybitnymi, rosyjskimi i zagranicznymi naukowcami, pracownikami państwowymi oraz biznesmenami.

Kunnej Takasajewa: w Jakucji o Polsce, a w Polsce o Jakucji 18.04.2018 Kunnej Takasajewa: w Jakucji o Polsce, a w Polsce o Jakucji
Kunnej Takasajewa – doktor nauk humanistycznych Instytutu Badań Interdyscyplinarnych Uniwersytetu Warszawskiego, zajmuje się tematyką Syberii, badaniem i popularyzacją wiedzy o kulturze narodów syberyjskich, w tym rodzinnej dla niej kultury jakuckiej historii i przemianiami w Republice Sacha. W Polsce przedmiotem jej szczególnego zainteresowania jest Wacław Sierowszewski – autor pracy etnograficznej z końca XIX w. p.t.: „Jakuci” i książki „Dno nędzy”, na podstawie której powstał scenariusz do filmu Aleksieja Bałabanowa „Rzeka” - przypowieści o życiu i śmierci wewnątrz odizolowanej społeczności, o przesiedleniach trędowatych na jakucką tajgę.

Relacje Państwo – Kościół w rozumieniu prawosławnych 17.04.2018 Relacje Państwo – Kościół w rozumieniu prawosławnych
18 kwietnia 17:00 Sala wystawowa
Klub Lub „Słowiańskie tradycje i kultura”. Wykład ze szkoły „Wprowadzenie w prawosławie”. Wygłaszający - prof., rektor Prawosławnego Seminarium - o. Georgij Tofiliuk.

Matylda (2017) 17.04.2018 Matylda (2017)
18 kwietnia 18:00 Sala kinowo-koncertowa 
reż. A.Uczitiel, 109 min, polskie napisy
O FILMIE: Ostatni rosyjski car i balerina, która umocniła sukces rosyjskiego baletu. Namiętność, która mogła zmienić rosyjską historię. Miłość, która przeszła do legendy. W życiu każdego człowieka zdarza się kilka dni, które mogą je zmienić na zawsze. Gdy dzieje się to, co najważniejsze. Odwracasz się na głos miłości. I dokonujesz wyboru. Ale gdy jesteś władcą imperium i pokochasz tancerkę, doprowadzającą do szaleństwa swą urodą... Sobór Uspienki, Kreml, Chodyńskie pole, cesarskie pałace, sceny Maryjskiego i Teatru Bolszoj — tam, gdzie bije serce wiecznej Rosji.


Новости 61 - 75 из 195
Начало | Пред. | 3 4 5 6 7 | След. | Конец